REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šis karininkų naudojamas miego metodas žaibiškai išpopuliarėjo socialiniuose tinkluose, nes jis padeda naktį užmigti itin greitai, per mažiau nei dvi minutes.

Šis karininkų naudojamas miego metodas žaibiškai išpopuliarėjo socialiniuose tinkluose, nes jis padeda naktį užmigti itin greitai, per mažiau nei dvi minutes.

REKLAMA

Šį metodą sukūrė olimpinis sprinto treneris Budas Vinteris, kuris taip pat studijavo sporto psichologiją.

Savo knygoje „Atsipalaiduok ir laimėk“ B. Vinteris aprašo metodą, kurį jis sukūrė Jungtinių Valstijų karinio jūrų laivyno karininkams, kad padėtų pilotams užmigti akimirksniu, kai jiems reikia pailsėti, nepaisant triukšmingų, įtemptų ar pavojingų aplinkybių, rašo verywellmind.com.

Užmigsite per dvi minutes

Šis miego metodas apima šiuos veiksmus:

Giliai kvėpuokite: užmerkite akis ir sutelkite dėmesį į kvėpavimą. Lėtai ir giliai kvėpuokite.

Atpalaiduokite veidą: lėtai atpalaiduokite visus veido raumenis, pradėdami nuo kaktos ir judėdami žemyn per skruostus, burną ir žandikaulį. Sutelkite dėmesį į vieną dalį vienu metu, giliai kvėpuokite ir atpalaiduokite susikaupusią raumenų įtampą. Nepamirškite atpalaiduoti liežuvio ir raumenų aplink akis.

REKLAMA
REKLAMA

Nuleiskite pečius ir rankas: atpalaidavę veidą, pereikite prie kaklo, pečių ir rankų. Atpalaiduokite kaklą ir paleiskite ten susikaupusią įtampą. Nuleiskite pečius žemyn. Sutelkite dėmesį į vieną ranką ir lėtai leiskitės žemyn, atpalaiduodami žastą, dilbį, plaštaką ir pirštus. Tą patį darykite ir su kita ranka.

REKLAMA

Eikite žemyn: atpalaidavę pečius ir rankas, lėtai sutelkite dėmesį į kitas kūno dalis, atpalaiduodami jas vieną po kitos. Atpalaiduokite krūtinę, pilvą ir dubenį. Tada sutelkite dėmesį į vieną koją, atpalaiduodami šlaunį, kelį, blauzdą, čiurną, pėdą ir kojų pirštus. Tą patį atlikite ir su kita koja.

Išvalykite mintis: kai sąmoningai atpalaiduosite visas kūno dalis nuo viršaus iki kojų pirštų galiukų, sutelkite dėmesį į minčių išvalymą. Tai galite padaryti sutelkę dėmesį į raminantį vaizdą. Pavyzdžiui, įsivaizduokite save gulintį pievoje po žydru dangumi.

REKLAMA
REKLAMA

Arba įsivaizduokite, kad ramiai miegate tamsiame kambaryje. Jei vizualizacija nepadeda, 10 sekundžių mintyse kartokite žodžį „negalvok“. Jei jus blaško kitos mintys, atidėkite jas į šalį ir vėl sutelkite dėmesį į vizualizaciją ar žodžio kartojimą.

Manoma, kad praktikuodami šią techniką šešias savaites iš eilės ją įvaldysite, kad galėtumėte užmigti greičiau nei per dvi minutes.

durniai jus durniai,kodel kisat ta pacia medziaga,as turbo uzmiegu po litro vodkes kartais ir iki lovos nereikia eiti
Susiruošiu miegui apie 24 val, viską susitvarkau, apsirengiu naktiniais, chalatu ir skaitau internete, o miegot einu kai jau labai noriu miego, apie 1 arba 2 val nakties ir tik spėju atsigult, ir iš karto užmiegu, esu pelėda visą gyvenimą, ryte nubundu 10 arba 10:30 h, esu pensininkė tai laisvė. Kol dirbau tai buvo sunku, užmigdavau visvien tik apie 1 val, o keltis 7 buvo sunku ir niekaip nepripratau prie kitokio režimo, būdavo labai sunku, dariau visokius pratimus, skaičiavau, na ir kas, kad atsipalaiduoji, bet miego tai nesinori, bandžiau vaistus miegui, bet tai negeras poilsis su vaistais, tiesiog galva ne taip veikia, jėgų nėra iki pietų, tai mečiau vaistus ir taip atsikankinau kol sulaukiau pensijos, o dabar tai jau toks geras miegas, taip pailsi galva, toks geras jausmas nubudus. Labai svarbu gult ir keltis vienu ir tuo pačiu laiku, bet tokiu laiku kuris būtent tam žmogui tinkamiausias. Tada jokio atsipalaidavimo nereikia, nekenkia jokie ekranai, atsiguli ir miegi. Kiekvienas žmogus kitoks ir niekas negali nurodyti kuriuo laiku kam eit miegot.
Per dvi minutes nusipersti gali
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų