REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Miegas yra toks pat svarbus, kaip ir subalansuota mityba bei mankšta, tačiau daugeliui britų nepavyksta pakankamai išsimiegoti naktį. Štai penki ekspertų patarimai, padėsiantys geriau išsimiegoti.

Miegas yra toks pat svarbus, kaip ir subalansuota mityba bei mankšta, tačiau daugeliui britų nepavyksta pakankamai išsimiegoti naktį. Štai penki ekspertų patarimai, padėsiantys geriau išsimiegoti.

REKLAMA

Visi žinome, kad norint išlikti sveikiems, būtina pakankamai miegoti. Tačiau nepaisant to, daugelis britų kasnakt neišmiega šešių ar aštuonių valandų. Remiantis naujausiais „Thriva“ tyrimais, tik 29% žmonių pabunda žvalūs. Štai penki miego ekspertų patarimai.

Išlaikykite reguliarų miego režimą

Norint išlaikyti kūno miego laikrodį, būtina keltis ir eiti miegoti kiekvieną dieną tuo pačiu metu. Tačiau pandemija sutrikdė daugelio mūsų miego režimą. Dr Roshane Mohidin, praktikuojanti bendrosios praktikos gydytoja ir elgesio pokyčių specialistė pasakoja:

„Daugelis žmonių dirba iš namų, todėl jiems nebereikia kasdieną keliauti į darbą ir atgal, o tai reiškia, kad kyla didesnė pagunda dar šiek tiek pamiegoti ar atsikelti vėliau“. 

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ji tvirtina, kad norint, kad kūno miego režimas būtų sinchronizuotas, būtina laikytis reguliarios rutinos. Kai rutina sutrinka, kūnui gali būti sunkiau suvokti, kada reikia eiti miegoti, todėl miego kokybė neišvengiamai pablogės.

REKLAMA

Venkite pogulio (net ir savaitgalį)

Jums gali kilti pagunda prigulti dieną, tačiau miego ekspertė Stephanie Romiszewski perspėja, kad tai „tik pailgina prasto miego ciklus“.

Ji sakė: „Poguliai savaitgaliais dažnai tik pablogina miego ciklus ir gali sukelti nemigą. Gerai kartas nuo karto užmigti, bet jei pasikliaujate tokiu elgesiu, tai sukuria modelį.

Kai mes prigulame, mūsų smegenims sunku suprasti, kada priversti mus jaustis mieguistais, nes atrodo, kad „papildomai“ pamiegojote, net jei nuėjote miegoti vėliau ar mažai miegojote“.

Sumažinkite laiką prie ekrano prieš miegą

Jei sunkiai užmiegate, gali kilti pagunda panaršyti po vaizdo įrašus ar socialinę žiniasklaidą, tačiau tai labai trukdys jūsų gebėjimui užmigti. Išvenkite šios pagundos ‒ telefoną, planšetinį kompiuterį ir nešiojamuosius kompiuterius laikykite ne miegamajame.

REKLAMA
REKLAMA

Jei telefoną laikote prie lovos kaip žadintuvą, atsisakykite to ir naudokite tikrą žadintuvą. Daniel Perez Vidal, mitybos ekspertas ir „For the Ageless“ vienas iš įkūrėjų sakė, kad britai bent vieną ar dvi valandas prieš einant miegoti turėtų vengti ekranų.

Nežiūrėkite televizoriaus, nežiūrėkite į jokius ekranus, taip pat ir mobiliuosius. Jei prireikia naudoti telefoną ar planšetinį kompiuterį, būtinai perjunkite juos į nakties nustatymą. Tai padės filtruoti mėlyną šviesą, kuri gali sutrikdyti miegą,  rašo express.co.uk.

Įsitikinkite, kad miegate teisingoje padėtyje

Daugelis iš mūsų guli nuolat vartydamiesi, bandydami rasti geriausią padėtį miegui. Miego ekspertas Narwan Amini iš Eachnight.com pasakojo:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Paprastai, žmogui miegas ant šono laikomas sveikiausia miego padėtimi. Tačiau miegoti ant pilvo yra pati blogiausia padėtis. Ši padėtis gali sukelti daugybę problemų, tokių kaip raumenų ir sąnarių įtempimas, sustingimas, nugaros ir kaklo skausmai. Skausmo galite išvengti ir apsaugoti nugarą pasidėdami pagalvę po klubais“.

Venkite tam tikrų gėrimų

Jei mėgstate atsipalaiduoti prieš miegą su puodeliu arbatos, žinokite, kad jame yra didžiulis kofeino kiekis, kuris gali sutrikdyti jūsų miegą.

Jei negalite apsieiti be arbatos vakare, rinkitės arbatą be kofeino ar žolelių, pavyzdžiui, ramunėlių, arbatą. Nepaisant įprastos frazės „taurelė nakčiai“, alkoholio vartojimas gali rimtai pabloginti miegą. Jei norite gerai išsimiegoti, stenkitės vengti alkoholio prieš miegą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų