REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar būna, kad dažnai prabundate šlapintis naktį? Tai vadinama nikturija – kai dažnai reikia pabusti, atsikelti ir eiti į tualetą. Nors tai savaime nėra problema, bet sutrikdo miegą ir gali atskleisti kitas bendros sveikatos problemas.

Ar būna, kad dažnai prabundate šlapintis naktį? Tai vadinama nikturija – kai dažnai reikia pabusti, atsikelti ir eiti į tualetą. Nors tai savaime nėra problema, bet sutrikdo miegą ir gali atskleisti kitas bendros sveikatos problemas.

REKLAMA

Jums gali kilti klausimas, ar geriau atsikelti ir nueiti į tualetą, ar vis tik pabandyti vėl užmigti? Gydytoja papasakojo, ką gali reikšti šlapinimosi įpročiai naktį.

Kas gali sukelti norą šlapintis?

Gydytoja Hannah Barham-Brown sako, kad geriausia eiti, kai tik kyla noras šlapintis, bet pagalvokite, ar jaučiate didesnį norą nei įprastai.

Ji sako: „Jei jums sunku šlapintis ar nelaikote šlapimo, pasikalbėkite apie tai su šeimos gydytoju. Galbūt verta apsvarstyti kai kuriuos pagrindinius veiksnius – kofeiną, alkoholį, stresą ir tai, kaip su jais kovoti.

Jei jaučiate norą šlapintis, bet neseniai buvote ir vis tiek jaučiate didelį stresą, galite atlikti keletą paprastų kvėpavimo pratimų, kad pamatytumėte, ar jums iš tikrųjų reikia eiti, ar jūsų kūnas reaguoja į tą stresą priversdamas jus jausti, kad reikia šlapintis“.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek kartų turėtumėte eiti šlapintis naktį?

Kartą ar du per naktį daugumai žmonių normalu, ypač jei geriate skysčių prieš miegą. Dr Barham-Brown sako:

REKLAMA

„Kėlimasis naktį akivaizdžiai trikdo jūsų miegą, tai reiškia, kad  miegate mažiau, o ir pats miegas gali būti ne toks kokybiškas. Vieną ar du kartus per naktį yra normalu, tačiau jei jums sunku arba tai turi įtakos jūsų gyvenimui, pasikalbėkite su šeimos gydytoju“.

Jei šlapimo nelaikote naktį, gydytojai gali jums padėti. Priklausomai nuo to, kaip stabiliai jaučiatės prabudę naktį ant kojų, dažnai keliantis tamsoje padidėja kritimo rizika.

„Sleep Foundation“ duomenimis, tyrimai rodo, kad žmonėms, kurie du ar daugiau kartų naktį keliasi į tualetą, griuvimo ir lūžių rizika padidėja mažiausiai 50%.

REKLAMA
REKLAMA

Ar šlapinimasis „ramybės dėlei“ yra gera idėja?

Galbūt manote, kad tai protingas žingsnis, tačiau tai gali turėti neigiamų ilgalaikių pasekmių, rašo metro.co.uk.

„Retkarčiais „ramybės dėlei“ šlapinimasis prieš ilgą kelionę automobiliu, tikriausiai, nepadarys jokios žalos ir gali būti gana protingas sprendimas, bet tikrai nenorėkite priprasti tai daryti dažnai“ – sako dr. Barham-Brown.

„Darydami tai per dažnai, galite šlapimo pūslę ištuštinti, kai ji nėra tokia pilna, kaip turėtų būti, o tai reiškia, kad ir kitu metu turėsite eiti šlapintis dažniau.

Ką tai gali pasakyti apie jūsų sveikatą?

Pirma, žinokite, kas jums normalu. Dr Barham-Brown sako, kad labai svarbu pastebėti bet kokius pokyčius, ir paaiškina: „Jei daug kartų tenka keltis naktį, ypač, jei tai jums neįprasta, kreipkitės į gydytoją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai gali būti prostatos problemos, šlapimo takų infekcijos ar diabeto požymis. Tai taip pat gali būti siejama su per dideliu kofeino ar alkoholio vartojimu arba rūkymu“.

Taip pat dažnai pabundant ar kovojant su nemiga gali kilti problemų dėl streso ir nerimo, o kai nemiegate, esate priverstas dažniau šlapintis. Galiausiai, jei abejojate, nueikite pas gydytoją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų