REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nacionaliniame miškasodyje 15 tūkst. žmonių pasodino daugiau nei šimtą girių. Rankoves pasiraitoję plušo ir politikai: medžius sodino ir Premjerė Ingrida Šimonytė ir dalis jos ministrų kabineto.

Nacionaliniame miškasodyje 15 tūkst. žmonių pasodino daugiau nei šimtą girių. Rankoves pasiraitoję plušo ir politikai: medžius sodino ir Premjerė Ingrida Šimonytė ir dalis jos ministrų kabineto.

REKLAMA

Nacionalinis miškasodis prasideda dainomis: mat, tradicinė medžių sodinimo akcija šiemet skiriama dainų šventei. Čia Elektrėnų rajone susirinkę savanoriai laukia kol atvyks Premjerė Ingrida Šimonytė

„Medžiams šitas oras yra palankiausias. Prisitaikykime prie medžių, šypsokimės su jais“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Šalyje vyko miškasodis

15 tūkstančių savanorių sodins šimtą girių.

„Čia bus sodinamas ąžuolynas, kiti lapuočiai. Derlingoje molingoje dirvoje. Tai esame su guminiais, pasiruošę gerai nuotaikai, o kartu vykdoma šitas miškasodis su Dainų švente. Šiemet dainų šventei 100-as metų ir šūkis yra tegul girios ošia“, – rodo S. Gentvilas.

„Kad kiekvienas galėtų pasodinti medelį ir palikti pėdsaką Lietuvos istorijoje. <...> Lietuvoje sužaliuos ne tik atkuriamos kirtavietės, bet ir nauji miškai“, – sako Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmiausia reiškia gerai praleistą laiką gamtoje su žmonėmis darant bendrą darbą, kas visada tokia maloni atgaiva nuo, sakykim, politinio darbo ir diskusijų, ar galvosūkio kasdieniniais klausimais“, – teigia I. Šimonytė.

REKLAMA

„Nėra lengva su tikru kastuvu, sunkiau negu su tuo aparatu. – Lengviau su tikru kastuvu. – Su tikru kastuvu man smagiau. Tikras procesas“, – sako Monika Navickienė.

„Visada atvažiuoju su šeima. Šie metai gal ypatingi tuo, kad pirmą kartą sodinsiu ąžuolus, niekada nėra tekę sodinti ąžuolo. Atsivežiau dvi liepaites, mano dukros liepaitės. Dvi liepaitės sodins ąžuolus“, – pasakoja Arūnas Dulkys.

Miškasodžio tradiciją pradėjo profesorius Tadas Ivanauskas ir jo žmona 20-o amžiaus pradžioje.

„Buvo taip tauta kviečiama prisidėti prie gamtos saugojimo. Pagal tuometinį supratimą. Tai yra tokia labai svarbi tradicija, kuri tęsiasi iki šiol. Sovietmečiu tas irgi tęsdavosi. Ir tai būdavo vieta, kur tiek gamtininkai, tiek gamtosaugininkai, tiek miškininkai sutardavo prie kastuvo ir ieškodavo kažkokių sprendimų, kaip subalansuoti miškų naudojimą, tiek gamtos saugojimą miškuose“, – teigia Baltijos aplinkos forumo vadovas Žymantas Morkvėnas.

tv3.lt

čia panašiai kaip pas Lukošenką tai tas bulves pastoviai kasa o šiti reklamai sugalvojo mišką sodint. Yra posakis tas pats b-bis tik kitoj rankoj.
Gentvilui leido iškirst,dabar visi sodina
O rudenį ateis kiaušingalvis ir viską iškirs ..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų