REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors kompiuteris ir siūlo keisti žodžiu meditacija, tačiau mediacijos poreikis modernioje Lietuvoje vis geriau suvokiamas, jos specialistų trūkumą sieks kompensuoti Mykolo Romerio universitetas (MRU).

REKLAMA
REKLAMA

Universitete jau šiemet pradedamas priėmimas į magistrantūros studijų programą Mediacija. Į šią specialybę ketinama priimti 20 nuolatinių ir 20 ištęstinių studijų studentų, studijų trukmė atitinkamai - 1,5 ir 2 metai.

REKLAMA

Pagrindinis programos tikslas - parengti teisės magistro kvalifikacinį laipsnį turinčius teisininkus mediatorius ir mediacijos srities specialistus (taikintojus, konsultantus, analitikus, administratorius), galėsiančius vykdyti skirtingų ginčų taikinamąjį tarpininkavimą (mediaciją), panaudojant studijų metu įgytas tarpdalykines kompleksines žinias bei praktinius įgūdžius, siekiant socialinės ir teisinės taikos tarp visuomenės narių atkūrimo bei alternatyvių (neteisminių) ginčų sprendimo būdų sistemos plėtros.

REKLAMA
REKLAMA

Absolventai gebės identifikuoti ir apibrėžti asmenų problemas ir poreikius, orientuojantis į optimalų iškilusio ginčo sprendimą mediacijos būdu; nagrinėti ir spręsti skirtingus ginčus, kylančius viešajame ir privačiame sektoriuose neteisminiais ginčų sprendimo būdais; vykdyti mediatoriaus praktiką tarptautiniu lygmeniu (tarptautinėse organizacijose, Europos Taryboje, Europos Sąjungoje ir pan.).

„Studijų programa Mediacija atsirado nuo 2008 m. sėkmingai Mykolo Romerio universitete įgyvendinant Penitencinės teisės ir veiklos studijų programos Atkuriamojo teisingumo ir tarpininkavimo specializaciją, kuri buvo paklausi tarp studentų ir aktuali, tačiau laikui einant neišvengiamai turėjo virsti platesnio masto, aukštesnės mokslinės kokybės savarankiška studijų programa“, - pasakoja MRU Mediacijos katedros vedėja dr. Natalija Kaminskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, jau šiandien tokie specialistai reikalingi įstaigose ir organizacijose, kuriose teikiamos mediacijos paslaugos, teisinės sistemos institucijose, kuriose nuolat susiduriama su įvairaus pobūdžio ginčais, valstybės ir savivaldybių įstaigose, nevyriausybinėse organizacijose, socialinių paslaugų institucijose ir panašios pakraipos institucijose, taip pat verslo įstaigose, kuriose efektyvus ginčų sprendimas prisideda prie sėkmingo strateginio valdymo bei prie kokybiško bendradarbiavimo su klientais ir verslo partneriais.

Studijų programa siekiama įgyvendinti esamą Europos bei Lietuvos valstybės ir visuomenės poreikį, o savalaikį bei aktualų tokios programos specialistų poreikį pagrindžia Europos bei Lietuvos strateginiai dokumentai, teisės aktai, projektai bei atlikti tyrimai, mediacijos srityje pažengusių valstybių patirtis, priduria Mediacijos katedros vedėja.

REKLAMA

N. Kaminskienė taip pat primena, kad teisinių ginčų sprendimas, asmenų teisių ir interesų gynimas tradiciškai yra įgyvendinamas teismuose. Tačiau kreipimasis į teismą spręsti ginčą daugeliu atvejų gali būti netikslingas. Ginčų sprendimas neteisminiais būdais įvairioms civilizacijoms nuo pat seniausių laikų buvo pirminis, natūralus ir pats priimtiniausias ginčų sprendimo kelias. Europos Komisijos nuomone, nė viena tradicinė teisės sistema nesugeba efektyviai išspręsti visų visuomenėje kylančių ginčų išimtinai teismo keliu . Šiame kontekste ypač svarbus taikaus ginčų sprendimo bei mediacijos įgūdžių ugdymas, - studijų programos būtinumą argumentuoja viena jos rengėjų N. Kaminskienė.

REKLAMA

Studijuoti pagal šią programą bus priimami asmenys, baigę teisės universitetines pirmosios pakopos (bakalauro) studijas.

Asmenys, kurie yra baigę kitas aukštojo mokslo studijas ir turi socialinio darbo, edukologijos, viešojo administravimo, vadybos ir verslo administravimo, politikos mokslų ar kitų socialinių mokslų studijų krypčių bakalauro diplomus galės stoti į studijų programą Mediacija. Tačiau jie privalės įvykdyti įvadinių papildomųjų studijų planą ir privalomai studijuoti papildomųjų studijų plane numatytus dalykus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

MRU specialistai rengia seminarus, mokymus apie meditaciją įvairiose teisinėse institucijose.

Balandžio 21 dieną 9 val. Universitete organizuojama apskritojo stalo diskusija: Mediacija teisininko praktikoje. Renginio tikslas – aptarti mokslines bei praktines aktualijas taikant mediacijos institutą atskirų teisininkų profesinėje veikloje. Pranešėjai ir renginio dalyviai: Lietuvos ir užsienio mokslininkai, Nacionalinės teismų administracijos, Teismų, Generalinės prokuratūros, Notariato, Advokatūros, Teisingumo ministerijos ir kitų institucijų atstovai. Renginio temos: Teismai ir teisėjai teisminės mediacijos projekte; Mediacija notaro veikloje; Mediacija ikiteisminio tyrimo pareigūnų veikloje; Mediacija advokato praktikoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų