REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Spaudoje pasirodė vieša kritika, kurios taikinyje atsidūrė visame pasaulyje garsi altruistė, įvairių labdaros organizacijų steigėja Motina Teresė. Mokslininkai suabejojo šios moters sąžinės skaidrumu, kai perskaitė kai kuriuos dokumentus. Anapilin jau išėjusiai vienuolei metami kaltinimai „abejotinu rūpinimusi ligoniais, keistų politinių kontaktų turėjimu ir įtartinu milžiniškų pinigų sumų valdymu, kurie buvo jai patikėti“, - rašo „The Daily Mail".

REKLAMA
REKLAMA

Žurnalistai Serge Larive ir Genevieve Chenard išstudijavo tris šimtus dokumentų apie šios vienuolės gyvenimą ir priėjo prie išvados, kad nemažai klausimų dėl kokios nors priežasties iki šiol nebuvo atsakyti.

REKLAMA

Per savo gyvenimą Motina Teresė organizavo 517 misijų, kurių metu turėjo rūpintis ligoniais ir neturtingaisiais daugiau nei 100 šalių. Tyrimo apžvalgoje teigiama, kad daugelis įstaigų, kuriose dirbo vienuolė yra kažkas panašaus į „mirties namus“, mat iš gydytojų, kurie lankėsi Kalkutoje gautais duomenimis, tose įstaigose trūko darbuotojų, buvo baisios higienos sąlygos ir trūko medikamentų.

Tyrėjų teigimu, tokia situacija susiklostė ne dėl lėšų trukumo, o todėl, kad dalis suaukotų pinigų misijoms iškeliavo į paslaptingas bankų sąskaitas.

REKLAMA
REKLAMA

Dokumentus tyrinėję žurnalistai teigia, kad esama įrodymų, kad po daugelio stichinių nelaimių Indijoje, vietoje tiesioginės materialinės pagalbos, motina Teresė pasiūlė maldas į Mergelę Mariją.

Motina Teresė buvo apdovanota Nobelio taikos premija 1979 m., o 2003 metais Vatikano paskelbta palaimintąja. Tai įvyko praėjus šešeriems metams po jos mirties.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų