REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seksas yra labai svarbi gyvenimo dalis ir, žinoma, mokslinių tyrimų objektas. 2012 metai buvo itin vaisingi, nes studijos aprėpė tiek hormonų nulemtą masturbaciją, tiek ir mūsų rūšies sąsajų su neandertaliečiu klausimą.

REKLAMA
REKLAMA

Livescience.com pateikia jums 10 mokslinių studijų, kurios tikrai gali priversti raudonuoti...

1. Vyriškasis hormonas paskatina moteris... masturbuotis

Aukštas testosterono lygis dažnai siejamas su dideliu sekso poreikiu būtent dėl hormono sąsajų su vyriškumu. Bet tai nėra taip paprasta. Žurnale „Seksualinio elgesio archyvai“ 2012 m. gegužę išspausdintas tyrimas, kad didelis testosterono kiekis moteris paskatina užsiimti ne kuo nors kitu, o masturbacija. Tyrimą atlikusi mokslininkė Sari van Anders (Michigano universitetas) teigė, kad taip gali nutikti dėl to, kad vien tik geismas, skatinantis masturbuotis, yra kitoks nei tas, kuris skatina susidomėjimą partneriu.

REKLAMA

„Kai geidžiama savo partnerio, tai būta ne tik paties geismo, bet ir kitų faktorių rezultatas. Pavyzdžiui, kaip asmuo šiandien jaučiasi partnerio/ės atžvilgiu, kiek jis/ji asmenį traukia, kiek patraukliu/a jaučiamasi savo partneriui/ei etc.“, - dėstė mokslininkė.

2. Ar vyras turėtų dominuoti lovoje?

Miegamajame laikytis tradicinių lyčių rolių nėra pati geriausia idėja. Jauni suaugusieji, teigiantys, kad vyras turėtų dominuoti lovoje, jaučiasi mažiau savimi pasitikintys seksualiniuose reikaluose nei jų lankstesni bendraamžiai, atskleidė spalį pristatytas tyrimas.

REKLAMA
REKLAMA

Jaunimas, pritariantis griežtesnėms lyčių rolėms, greičiausiai nepaims moteriškų prezervatyvų iš dubens su etikete „Nemokamai“. Šis faktas ypač kelia mokslininkų susirūpinimą, kadangi moteriškieji prezervatyvai yra ta apsisaugojimo nuo lytinių ligų ir nėštumo priemonė, kurią kontroliuoja moterys.

3. Vaikinai kritikuojami dėl „per daug“ sekso

Moterys buvo ilgai smerkiamos dėl atsitiktinio sekso, tačiau modernūs koledžo studentai tiek vyrus, tiek moteris kritikuoja santykinai lygiai. Apklausus 19 tūkst. studentų paaiškėjo, kad tik mažuma respondentų už atsitiktinius santykius moteris kritikuoja labiau nei vyrus. Tačiau vis tik dauguma jaunuolių kritikuoja asmenis, kurie užsiima seksu su „daug žmonių“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrimas parodė, kad 49 procentai studentų kritikavo kitus dėl jų nuolatinių seksualinių žygių nepriklausomai nuo lyties, o 12 procentų labiau kritikavo moteris nei vyrus. Dar 13 procentų daugiau kritikos išsakė vyrams nei moterims. Tuo tarpu 27 procentai tokio elgesio visiškai nekritikavo.

4. Orgazmai sporto klube egzistuoja!

Kam reikia sekso? Kovo mėnesį tyrėjai paskelbė, kad „coreorgasmai“ (orgazmai, kuriuos sukelia tam tikri pratimai skirti įtempti pagrindinius pilvo raumenis) tikrai egzistuoja. Tai reiškia, kad patirti orgazmą nėra būtinas genitalijų stimuliavimas.

REKLAMA

1953 m. seksologas Alfredas Kinsey‘us pranešė, kad apie 5 procentai pacienčių kalbėjo apie orgazmus, patiriamus sportuojant. Indiana‘os universiteto tyrėjai apklausė 124 tokias moteris ir nustatė, kad 45 procentai apklaustųjų patvirtina orgazmo pojūtį darant tokius pratimus kaip atsilenkimai. Dar 19 procentų apklaustųjų orgazminius pojūčius siejo su važiavimu dviračiu.

5. Kalbos apie seksą pagerina seksą

Štai ir siurprizas: kalbėjimas apie seksą gali padėti pagerinti seksą. Kuo geriau jaučiatės kalbėdami apie seksą – jokio raudonavimo! – tuo labiau tikėtina, kad esate patenkintas/a savo seksualiniu gyvenimu, teigia Clevelando valstijos universiteto tyrėjas.

REKLAMA

Jei kalbėjimas šia tema jums nepatogus, nesirūpinkite. Socialinių ir asmeninių santykių žurnalas rugpjūčio mėnesį išspausdino tyrimą, parodantį, kad tokia neverbalinė komunikacija kaip aimanavimas ar drovus tylėjimas labiau siejamas su pasitenkinimu nei plepėjimas sekso metu.

6. Naujai iškeptos mamytės ir seksas

Neseniai gimdžiusios moterys paprastai paprastai ima aktyviai domėtis seksu anksčiau, nei gydytojas pareiškia „viskas gerai“ (paprastai praėjus 6 savaitėms po gimdymo). Dar svarbiau tai, kad jų suinteresuotumas labiau priklauso nuo psichologinių, o ne nuo fizinių faktorių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seksualiniai troškimai pasiekia prieš nėštumą buvusį lygį paprastai per 3-4 savaites po gimdymo. Tai labiausiai pastebima tais atvejais, kai moteris jaučiasi artima savo partneriui. Pagal tyrimus nustatyta, kad tam, kaip greitai po gimdymo moteris vėl ėmė aktyviai domėtis savo partneriu, daugiausiai įtakos turi emociniai aspektai, o ne kūno pokyčiai, nuovargis ar maitinimas krūtimi.

7. Susijaudinimas mažina pasibjaurėjimą

Jei kyla pasibjaurėjimas, susigalvokite seksualinę fantaziją. Paaiškėjo, kad seksualinis susijaudinimas sumažina pasibjaurėjimą. Mokslininkai paprašė 90 moterų atlikti tokias bjaurias užduotis, kaip, pavyzdžiui, įkišti rankas į dubenį, pilną panaudotų prezervatyvų. Tačiau prieš atliekant užduotį trečdaliui tyrime dalyvavusių moterų buvo parodytas erotinis filmas.

REKLAMA

Nustatyta, kad filmą žiūrėję moterys mažiau bjaurėjosi užduotimi, informavo mokslininkai. Šie pastebėjimai yra labai svarbūs, kadangi pasibjaurėjimas gali turėti įtakos seksualinių disfunkcijų atsiradimui.

8. Seksas gali tapti galvos skausmu

Žinome, kad dėl galvos skausmo gali nebūti sekso, o kaip dėl to, kad seksas gali sukelti galvos skausmą? Šis reiškinys vadinamas „coital cephalgia“.

Kol kas niekam nepavyko išsiaiškinti, kodėl kartu su susijaudinimu kai kurie žmonės pajunta ir galvos skausmą. Ir tai vyrams nutinka tris arba net keturis kartus dažniau nei moterims. Migrena yra kitas rizikos faktorius.

REKLAMA

Svarbiausia, kad galvos skausmo malšinimui yra veiksmingų vaistų...

9. Moderniojo žmogaus ir neandertaliečio ryšys

Ankstyvieji žmonės, kai kalba ėjo apie seksą, tarp įvairių rūšių nematė didelio skirtumo, buvo paskelbta lapkritį publikuotame tyrime. Pagal genetinės analizės rezultatus, kiekviena Žemės populiacija, išskyrus subsacharinio regiono afrikiečius, savo giminės medyje turi po neandertalietį.

Šie genetiniai pėdsakai gali būti ženklas, kad žmonės ir neandertaliečiai užsiėmė seksu po to, kai žmonės iškeliavo iš Afrikos prieš maždaug 100 tūkst. metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

10. Papildoma „x“ chromosoma padidina seksualinį pajėgumą

Gerai, tyrimas atliktas tik su pelėmis. Ir taip, tiesa, kad turint tris chromosomas gali atsirasti visokių nepageidaujamų poveikių žmogui, pavyzdžiui, sumažėjęs vaisingumas. Tačiau šis tyrimas intriguoja tuo, kaip lyties chromosomos veikia elgesį.

Vyrai turi X ir Y chromosomas, o moterys – dvi X chromosomas. Kai kuriais atvejais dėl genetinių pakitimų kai kurie vyrai turi XXY genotipą. Pelės, turinčios šį genotipą, artinasi prie patelių kur kas dažniau ir ejakuliuoja beveik du kartus greičiau nei įprastą genotipą turinčios pelės. Tai nepriklauso nuo hormonų. Tyrėjai turi atlikti daugiau tyrimų ir nustatyti, ar pastebėjimai galioja ir kitiems žinduoliams.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų