REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mūsų dienomis vien telefono techninėmis charakteristikomis vartotojų nesužavėsi. Vienas svarbiausių veiksnių, nulemiančių vieno ar kito telefono įsigijimą, yra telefono dizainas. Dėl to mobiliųjų įrenginių gamintojai neriasi iš kailio – pristato plonesnius, tvirtesnius, spalvotesnius telefonus, didžiulį dėmesį skirdami telefono ekranui. Ne paslaptis, kad vartotojai renkasi vis didesnės įstrižainės ekranus. Tapo įprasta juose žiūrėti vaizdo įrašus, muzikinius klipus, nuotraukas, naršyti socialiniuose tinkluose. Visai neseniai tokios galimybės atrodė pasiekiamos tik fantastiniuose filmuose. O ar prisimenate, kokias funkcijas ekranas galėjo pasiūlyti prieš du dešimtmečius? Bendrovė „Samsung“ atskleidė ekranų evoliucijos kelią.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmieji spalvoti telefonai

Pirmieji mobilieji telefonai turėjo žaliai šviečiantį ekraną ir didelius mygtukus su abėcėle ir skaičiais ant jų - jaunoji karta, užaugusi išmaniųjų telefonų amžiuje, tokį aparatą gali sunkiai įsivaizduoti. O dar sudėtingiau patikėti, kad buvo laikai be SMS žinučių! Tik 1998 metais „Samsung“ telefonų ekranai buvo pritaikyti SMS žinučių siuntimui ir gavimui.

REKLAMA

Po dviejų metų rinką užkariavo mobilūs telefonai su atlenkiamu korpusu – jie turėjo du ekranus. Mažas priminimas – ekranai buvo nespalvoti. Tik 2002 metais rinką pasiekė vis dar madingi atlenkiami telefonai su aukštos rezoliucijos spalvotais ekranais.

„Spalvotų ekranų atsiradimas padėjo pamatus telefono, kaip multifunkcinio įrenginio, atsiradimui. Pirmieji mobilieji telefonai su vienspalviais ekranais mūsų dienomis keičiami išmaniaisiais telefonais, kurie leidžia matyti vaizdą ekrane net esant tiesioginei saulei arba, priešingai, tamsioje aplinkoje ekranas gali prisitaikyti prie tamsos – ekrano intensyvumas tampa dvigubai mažesnis nei esant dienos šviesai, todėl mūsų neakina.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu naujausio flagmano „Galaxy S6 edge” ekrano rezoliucija siekia beveik šešis šimtus pikselių viename colyje – dėl šios priežasties telefonas yra tinkamas ne tik fotografijoms, bet ir vaizdo įrašams žiūrėti“, - pasakojo „Samsung Electronics Baltics“ padalinio Lietuvoje vadovas Simonas Skupas.

Pirmąsias išmanumo užuomazgas galima matyti jau 2005 metais. Tais metais Korėjoje buvo pristatytas telefonas su 90 laipsnių kampu pasisukančiu LCD ekranu. Horizontaliai pasuktas ekranas suteikė galimybes žiūrėti TV ir tuo pat metu priimti įeinančius skambučius ar rašyti SMS žinutes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išmanioji revoliucija

2009 metais tiesiog neliko mygtukų! Vartotojams buvo pristatyti pirmieji prisilietimais valdomi telefonai, kurie visam laikui pakeitė mobiliųjų telefonų paskirtį. Po metų pasirodžiusi „Galaxy S“ serija privertė galutinai atsisveikinti su mobiliaisiais telefonais ir pradėjo išmaniųjų telefonų erą.

Rinkos tyrimų bendrovės GfK duomenimis, lūžis, kuomet išmaniųjų telefonų dalis buvo didesnė nei mobiliųjų, įvyko 2013-aisis – Baltijos šalyse jais naudojosi jau 54,1 proc. telefonų turėtojų. „Pagrindinė telefono paskirtis – skambinimas – jau nebesukuria jokios vertės. Rinkdamiesi naują telefoną, žmonės vertina, ar jis suteiks galimybę fotografuoti ir dalintis nuotraukomis su draugais, žiūrėti vaizdo įrašus ir skaityti naujienas ar rašyti elektroninius laiškus. Pavyzdžiui, naujųjų flagmanų kameros techniniai parametrai prilygsta skaitmeniniams fotoaparatams, todėl vartotojai pastarųjų atsisako ir jų funkcijas atlieka išmaniaisiais telefonais“, – pasakojo Simonas Skupas.

REKLAMA

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad šiuolaikiniai telefonai suteikia labai daug galimybių, jų ekranai evoliucionuoja ir toliau. Pavyzdžiui, „Galaxy S6 edge” korpusas yra pagamintas iš metalo ir dengtas stiklu bei turi ekraną, kurio kraštai lenkti iš abiejų kraštų – tai užtikrina ne tik išskirtinį dizainą ir geresnę žiūrėjimo patirtį, bet ir funkcionalumą. Didžiuliu greičiu tobulėjantys mobilieji įrenginiai skatina užduotį tik vieną klausimą – kas mūsų laukia toliau?

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų