REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

18 000 litų. Tiek per metus išleidžiama vieno kalinio išlaikymui.

Įkalinimo įstaigose šiuo metu yra laikoma apie dešimt tūkstančių nuteistųjų, kurie mokesčių mokėtojų sąskaita nemokamai prausiasi, šildosi, skalbiasi, jiems teikiama nemokama medicinos pagalba.

Be to, Europos Komisija prieš kelerius metus įpareigojo Kalėjimų departamentą pasirūpinti maisto racionu, į kurį įeitų tam tikras kiekis vitaminų, vaisių ir daržovių, mėsos.

Kalinių pusryčius sudaro sumuštiniai su sūriu ir dešra, košė, dešrelės, kiaušiniai, kava ir arbata. Pietums jie paprastai gauna pusę litro sriubos, antram patiekalui – bulvių ar kruopų, kotletų, šnicelių, kompoto, vaisių. Priešpiečiams vaišinami sausainiais, sumuštiniais, pienu ir kava. Vakarienei paprastai patiekiama pieniška sriuba ar košė, duodama sumuštinių su sūriu, arbatos.

Kas turi galimybę, apsiperka kalėjimo parduotuvėje. Beje, prieš kelerius metus ten uždrausta prekiauti pigesniais produktais, tad dabar kainos ten tokios pat, kaip ir laisvėje. Kaliniams leidžiama turėti sąskaitas, į kurias pinigus gali pervesti ne tik artimieji, bet ir įvairios kalinius ginančios asociacijos.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas turtingiausių Lukiškių kalėjime yra už kunigo Ričardo Mikutavičiaus nužudymą bausmę iki gyvos galvos atliekantis Vladas Beleckas.

Į jo sąskaitą pinigų perveda pažįstami iš užsienio, kolekcininkai. Sklinda gandai, kad būtent jo dėka buvo suremontuotas vadinamųjų mirtininkų korpusas.

REKLAMA

Be maisto ir kitų patogumų, kaliniai turi teisę maudytis, skalbtis, žiūrėti televizorių. Laisvėję už tokius patogumus mokame po kelis šimtus litų, o įkalinimo įstaigose elektros energija ir vandeniu naudojamasi iš mokesčių mokėtojų lėšų. Mokesčių mokėtojui vienas kalinys atsieina apie 50 litų parai. Daugelis pensininkų, mažai uždirbančių šeimų, studentų ir moksleivių dėl sunkios finansinės padėties tenkinasi vos keliais litais per dieną, taupo vandenį, elektrą, o šildymo rankenėlės neatsuka, kol šalna neįsiveržia į butus.

Danijos kalinių gynimo komiteto pirmininkė Margareta Kempinski portalui balsas.lt sakė, kad visuomenė pati pagimdo nusikaltėlius, todėl turi juos ir išlaikyti: „Žinodama, kiek jie kainuoja, visuomenė privalėtų auklėti jaunąją kartą, sudaryti sąlygas normaliai gyventi.“

REKLAMA
REKLAMA

M. Kempinski pastebėjo, kad prie visuomenės auklėjimo turėtų prisidėti ir Lietuvos valdžia, kuri, anot jos, pagal korupcijos lygį pasaulyje užima dešimtą vietą. „Ką pasėjote, tą ir pjaunate“, – sako ji.

Moteris neabejojo, kad mirties bausmės įvedimas galbūt pagerintų šalies biudžetą, tačiau nusikaltimų vis tiek nebūtų mažiau: „Pažvelkite į Ameriką. Ten viešai rodoma mirties bausmė atliekant ją elektros kėdėje. Tačiau nusikaltimų mastas ir jų žiaurumas pranoksta valstybes, kur mirties bausmė panaikinta.“

Šiuo metu Lietuvos kalėjimuose bausmę iki gyvos galvos atlieka 63 nuteistieji. Visi kartu mokesčių mokėtojams atsieina 1 134 000 litų. Lietuvos kalėjimuose laikomi dešimt tūkstančių kalinių – 18 mln. litų.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų