REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Meilė rusų oligarchui virto košmaru: po grasinimų nupjauti sūnaus pirštą vyras pradėjo smurtauti (nuotr. socialinių tinklų)

Jie apsistodavo jo pilyje pietų Prancūzijoje ir turėjo namus visame pasaulyje. Tai buvo idiliškas gyvenimas, kurio niekas neįsivaizdavo.

6

Jie apsistodavo jo pilyje pietų Prancūzijoje ir turėjo namus visame pasaulyje. Tai buvo idiliškas gyvenimas, kurio niekas neįsivaizdavo.

REKLAMA

Grafienė Aleksandra Tolstoj, aristokratų kilmės anglė savo pasaką išipildė, kai 2008 metais pamilo svajonių vyrą – oligarchą ir vieną turtingiausių Rusijos žmonių Sergejų Pugačiovą. Tada viskas virto košmaru, rašo BBC.

Istorija prasideda prieš penkerius metus Londone, kur jiedu gyveno pavydėtinai prabangiai savo dideliame name Čelsyje su trimis mažais vaikais.

„Turime PA, du vairuotojus, dvi namų tvarkytojas, auklę anglą ir rusę, taip pat prancūzų kalbos mokytoją namų darbams atlikti, – skaičiuoja Aleksandra, apžiūrinėdama savo namus. – Mes čia atsikraustėme tik tada, kai susilaukiau pirmojo kūdikio. Tada nusipirkome namą šalia.“

Prieš tai Tolstoj turėjo privilegijuotą vaikystę: jos tėvas buvo tolimas rašytojo Levo Tolstojaus giminaitis, o Aleksandra lankė elitinę internatinę mokyklą prieš dirbdama tarpininke mieste, rašo BBC.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau netrukus ji paliko darbą ir pradėjo kelionių verslą, tyrinėdama buvusią Sovietų Sąjungą, Turkmėnistaną ir Kirgiziją, o tuo pačiu ištekėjusi už raitelio kazacho. Deja, tai neprailgo.

REKLAMA

Po kelerių metų, kai Aleksandra ir jos vyras sunkiai sugyveno, atėjo Sergejus Pugačiovas. Pora pirmą kartą susitiko kai Aleksandra buvo pasamdyta mokyti jį anglų kalbos.

Elektrinis žvilgsnis

Įrėmintoje nuotraukoje matomas vyro žvilgsnis. Sergejus Pugačiovas pavaizduotas Tolstoj kairėje su giliai žaliomis akimis, kirptais ūsais ir barzda.

Pora per šventę atrodo atsipalaidavusi ir įdegusi, lengvai besišypsanti ir pasipuošusi baltais drabužiais.

„Kai sutikau Sergejų, jaučiau šiurpuliukus. Aš taip jį įsimylėjau“, – sako ji. „Tai buvo taip romantiška, aš niekada nejaučiau tokio ryšio su kuo nors“.

REKLAMA
REKLAMA

Greitai lekiantis gyvenimas

Iš pradžių, pasak moters, gyvenimas negalėjo būti geresnis. Per metus nuo susitikimo ji pagimdė kūdikį, o nauja šeima gyveno prabangų gyvenimą tarp Maskvos, Londono ir Paryžiaus.

„Jis man duodavo savo kreditinę kortelę, o aš eidavau apsipirkti, galėdavau daryti tai, kas man patinka“, – sako ji. „Turėjau privatų lėktuvą. Tereikia susikrauti lagaminą ir eiti.“

Pora skirsto savo laiką tarp daugybės nuosavybių, įskaitant 12 mln. svarų sterlingų vertės šeimos namą Batersyje, 200 akrų dvarą Hertfordšyre ir vilą paplūdimyje Karibų jūroje, kurios vertė siekia 40 mln. dolerių.

Tačiau nors geri laikai atėjo, grįžus į Rusiją, nuotaika pasikeitė. Prezidentas Vladimiras Putinas atsisuko prieš savo buvusius sąjungininkus oligarchus, tokius kaip Sergejus Pugačiovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Putino bankininkas

Sergejus Pugačiovas savo didžiulį 15 mlrd. dolerių turtą sukaupė pokomunistinėje Rusijoje. Jam priklausė anglies kasykla, laivų statyklos, dizainerių prekės ženklai ir net vienas didžiausių Rusijos privačių bankų.

Jis sako, kad buvo artimas Rusijos prezidentui – jie „visą laiką“ kartu atostogaudavo, o suteikęs paskolas vyriausybei užsitarnavo „Putino bankininko“ pravardę. Tačiau Pugačiovas sako, kad Putinas nepritarė jo santykiams su Aleksandra Tolstoj.

„Ponas Putinas buvo tikrai nustebintas“, – sako Pugačiovas. „[Jis pasakė] „Kodėl? Ji anglė. Taip keista. Rusijoje yra 140 mln. žmonių, tai beprotiška idėja“.

REKLAMA

„Galime tavo sūnui nupjauti pirštą“

2006 m. Rusija priėmė įstatymą, suteikiantį savo agentams licenciją žudyti valstybės priešus užsienyje, ir neilgai trukus Rusijos dėmesys nukrypo į Pugačiovą ir jo milijardus.

2008 m. Pugačiovo bankas patyrė problemų, o Rusijos valstybė jį gelbėjo suteikdama milijardo dolerių paskolą. Tačiau nepaisant pagalbos, bankas žlugo tik po dvejų metų.

Pugačiovas tvirtina banką pardavęs daug anksčiau, tačiau Rusija su tuo nesutiko.

Teisme Pugačiovas buvo pripažintas atsakingas už banko nuostolius ir skubiai pabėgo iš Rusijos. Pugačiovas sako, kad jam grasino Rusijos indėlių draudimo agentūra (DIA), pareikalavusi grąžinti už milijardo dolerių banko paskolą. „Jie pakvietė mane į restoraną ir pasakė: „Gerai, jūs turite sumokėti 350 mln. dolerių arba mes nužudysime jus arba jūsų šeimą. Jei norite, galime nupjauti jūsų sūnui pirštą ir išsiųsti“, - sako Pugačiovas.

REKLAMA

DIA neigia, kad tai kada nors nutiko, tačiau neabejotina, kad Pugačiovas atsisakė grąžinti pinigus. Per ateinančius kelerius metus Rusijos valstybės priešai ir toliau krito.

2012 m. turtingas Rusijos tremtinys ir informatorius Aleksandras Perepilichny mirė bėgiodamas netoli savo dvaro Surėjaus mieste. 2013 metais prezidento Putino priešininkas Borisas Berezovskis buvo rastas negyvas savo namuose Askote. 2015 metais Maskvoje buvo nušautas garsus Rusijos opozicionierius Borisas Nemcovas.

Rusijos valstybė artėjo prie Sergejaus Pugačiovo ir 2015 m. pasinaudojo Didžiosios Britanijos teismais, kad persekiotų jį ir dingusius 1 mlrd.

Pugačiovas buvo pripažintas atsakingas už banko nuostolius – gelbėjimo pinigai, kaip teigiama, buvo pervesti į Šveicarijos banko sąskaitą, o paskui perkeliami, kol milijardas dolerių tiesiog dingo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pugačiovo turtas buvo įšaldytas visame pasaulyje, o jo pasai areštuoti. Iki šiol pabėgęs į savo pilį Prancūzijoje, Pugačiovas stojo prieš Rusijos valstybę ir padavė juos į teismą dėl savo verslo turto praradimo.

Aleksandros partneris nuolat slapstėsi ir jų šeima buvo sekama, Tolstoj pradėjo jausti, kad jai ir jos vaikams yra nesaugu, o iki 2016 metų jos santykiai su vaikų tėvu patyrė nepakeliamą spaudimą. Kai Pugačiovas paprašė savo žmonos visam laikui persikelti į Prancūziją su trimis vaikais ir ten gyventi kartu su šeima, ji ne nenorėjo, ji tiesiog negalėjo to padaryti.

„Sergejus fiziškai užpuolė mane“, – sako ji. „Jis užrakino vaikus kambaryje, atskirai nuo manęs, o mano ir vaikų pasus užrakino savo seife“. „Tą savaitgalį manyje kažkas tiesiog nutrūko – žinojau, kad nesame saugūs.

REKLAMA

Tada, 2016 m. pavasarį, ji staiga paliko namus su vaikais ir jie nebegrįžo. Nuo tos akimirkos, anot jos, ir ji, ir vaikai buvo finansiškai atskirti.

„Kai kurie žmonės žiūri į mane ir sako: „Tavo gyvenimas toks lengvas, tu turi laimingų vaikų, kuriems teko tokia privilegija“, – su ašaromis akyse sako ji. „Jie nėra laimingi. Pats privilegijuotas auklėjimas yra gyventi saugioje ir laimingoje šeimoje, kurioje žinote, kad esate visi kartu." Ji sako, kad Rusijos valstybė užgrobė šeimos namą ir perdavė jį į rinką. Ji sako, kad jai buvo pasiūlyta pasilikti name metus, jei ji sutiks „nereikalauti iš Sergejaus jokio išlaikymo ir nereikalauti mano skolos“.

REKLAMA

„Arba pasirašau sutartį, arba kitą dieną išeinu iš namų, – sako ji. – Mano didžiausia baimė yra tai, kad mes neturime pinigų ir neturime kur gyventi. Tai košmaras."

Britanijos ir Rusijos santykiai pablogėjo

Iki 2018 m., po didelio atgarsio sulaukusios buvusio Rusijos dvigubo agento Sergejaus Skripalio apnuodijimo JK  buvo atnaujinta virtinė mirčių bylų, įvykusių per pastaruosius du dešimtmečius.

Vidaus reikalų ministerijos buvo paprašyta peržiūrėti 14 atvejų, kurie įvairiais atvejais buvo širdies priepuoliai, savižudybės, nelaimingi atsitikimai ir mirtys dėl natūralių priežasčių.

Tačiau kai kurie teigia, kad tai yra valstybės remiamos žmogžudystės Britanijos gatvėse. Didžiosios Britanijos ir Rusijos santykiai pasiekė naują žemumą. Šiandien Pugačiovas gyvena vienas savo prancūziškuose rūmuose – tokį sprendimą, jo teigimu, jį privertė priimti Rusijos valstybė, – ir sako, kad turi savo paskutinius 70 mln.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš myliu savo vaikus ir labai tikiuosi, kad artimiausiu metu mano vaikai bus laimingi būdami su tėčiu ir viskas bus gerai“, – sako jis.

Tuo tarpu Aleksandra Tolstoj kuo daugiau laiko praleidžia savo name Oksfordšyre su vaikais, kurie savo tėvo nematė nuo 2016 m. „Pasakysiu jiems, kad jis turi išsiaiškinti situaciją, į kurią jis atsidūrė, ir „galbūt, kai būsi vyresni, galės patys jo ieškoti“, – sako ji.

Tolstoj atgaivino savo kelionių verslą, veda žirgų ekspedicijas po Kirgiziją ir reguliariai keliauja į Rusiją.

„Aš labai myliu Rusiją“, – sako ji. „Keista, bet mano santykiai su Rusijos vyriausybe geresni nei su Sergejumi. Ji taip pat atsisakė savo ankstesnio gyvenimo prabangos. „Tiesą sakant, dabar nekenčiu visų tų dalykų. Jie yra susiję su gyvenimu, kurio aš nemėgau“, - sako ji. „Manęs laukia visas gyvenimas. Galiu grįžti prie dalykų, kuriuos myliu, ir to, kokia buvau. Sergejus visada manė, kad aš taip norėsiu būti su juo ir jo pinigais, kad eisiu paskui jį. Tiesą sakant, aš tai išgyvenau. Turėjau jėgų tai padaryti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų