REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Greitu metu šalies knygynus pasieks naujausia bestselerių apie mafiją autoriaus, žurnalisto Dailiaus Dargio knyga „Mafijos kronikos“. Išankstinius jos egzempliorius jau galite užsisakyti internetu www.knygos.lt. Siūlome jums pirmąjį fragmentą iš šios knygos.

REKLAMA
REKLAMA

Jie nori greitai praturtėti

Nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje pirmasis prekiautojas narkotikais lygiai prieš 20 metų buvo sučiuptas Kaune.

REKLAMA

Tąsyk puspenktų metų laisvės atėmimo bausmė buvo skirta tuometės Kauno medicinos akademijos penktakursiui. Pas jį namuose buvo rasta daugiau nei 5 kilogramai aguonų galvučių ir per 300 gramų kofeino.

Narkotikais studentas prekiavo iš savo automobilio, kurį tada kauniečiai buvo praminę „mirtį nešančiu žiguliuku“.

Praėjus dvidešimčiai metų tuomet prabangiu laikytas penktukas dabartiniams narkotikų prekeiviams geriausiu atveju sukeltų tik atlaidžią šypseną.

REKLAMA
REKLAMA

Lengvi, greiti ir dideli pinigai už narkotikus mūsų banditams leidžia mėgautis visais gyvenimo malonumais, nors jie ir nesimaudo tokioje prabangoje kaip jų kolegos užsienyje.

„Jie nori labai greitai praturtėti, gyventi plačiai, važinėti prabangiausiais automobiliais, pagamintais pagal specialų užsakymą, puoštis itin brangiais aksesuarais. Tirdami kai kurias bylas esame paėmę vyriškų laikrodžių, kainuojančių dešimtis tūkstančių eurų“, – kalbėjo vienas iš Kriminalinės policijos biuro vadų A. Roginskis.

Sena tiesa, kad viešas, akis badantis turtų demonstravimas netrukus patraukia teisėsaugos dėmesį. Tad šiandien taip besielgiančius patys nusikaltėliai vadina kvailiais. Protingi elgiasi kitaip.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien tendencija tokia, kad vis labiau einama į pogrindį, siekiama maskuotis, – pastarojo laiko narkomafijos bosų elgesio pokyčius apibūdino A. Roginskis. – Siekiama gyventi vidutiniškai, nedeklaruojant tikrųjų pajamų, tačiau sau leidžiama investuoti užsienyje ir ten praleisti kažkiek laiko. Vieno tyrimo metu išsiaiškinome, kad vieno su narkotikais susijusio asmens automobilis pagamintas pagal užsakymą, yra limuzino klasės, bet tai nekrito į akis, o viduje viskas buvo labai prabangu. Ši transporto priemonė kainavo keletą šimtų tūkstančių litų.“

REKLAMA

Dar nesame paskendę narkomanijos liūne

Kriminalistai be apsimestinio kuklumo teigia, kad kovoti su narkomafijos grupuočių lyderiais jiems sekasi gerai.

Taip gerai, kad nelegalus narkotikų verslas po truputį iš Lietuvos traukiasi į kitas šalis.

„Per pastaruosius 5–6 metus Klaipėdos uoste pavyko vienu atveju sulaikyti net 400 kilogramų kokaino. Kiek vėliau – 200 kg didelės koncentracijos kokaino Rygos uoste, 360 kg kokaino Karibų jūroje. Galėčiau dar vardinti, – dėstė A. Roginskis. – Pastebima tendencija, kad vis labiau ši nusikalstama veikla perkeliama į užsienį. Kodėl? Dėl to, kad čia tuo užsiimantys asmenys pernelyg matomi. Mums, kriminalistams, jie žinomi, juos akylai stebime. Kai kuriuos iš jų net dvidešimt keturias valandas ir septynias paras per savaitę, tad jiems daug saugiau savo veiklą plėtoti užsienyje.“

REKLAMA

„Jei būtų galima daryti ką nori, ir mastas būtų dešimtis ar šimtus kartų didesnis. Todėl manau, kad mes su šia problema tvarkomės gana gerai“, – pabrėžė aktyviausias policijos kovotojas su narkotikų prekeiviais E. Šileris.

Puikūs ir gerai pastebimi kovos su narkotikų mafija rezultatai davė gana netikėtą efektą. Pažvelgus tik į statistikos eilutes atrodo, kad Lietuva – narkotikų liūne paskendęs kraštas.

„Prieš keletą metų buvo kilę diskusijų, netgi mėginta Lietuvą įvardinti kaip dėl narkotikų itin pavojų keliančią visoje Europos Sąjungoje. Tačiau mūsų pozicija buvo kategoriška: taip nėra, – kalbėjo A. Roginskis. – Kodėl taip atsitiko? Ogi todėl, kad mes, ko gero, viena aktyviausiai bendradarbiaujančių valstybių. Tai viena pasekmių – kuo daugiau bendradarbiauji, kuo daugiau pateiki partneriams informacijos, dėl kurios atsiranda daugiau teigiamų rezultatų, sulaikymų, neutralizuojamos dešimčių ar šimtų kilogramų narkotikų partijos, tuo labiau ta problema išryškėja. Viena vertus, tai gero mūsų darbo rezultatas, kita vertus, jis kai kur būdavo neteisingai suprastas.“

Anot teisėsaugininkų, Lietuvoje, skirtingai nei Vakarų Europoje, narkotikų neįmanoma laisvai nusipirkti gatvėje ar naktiniame klube.

Kvaišalai parduodami tik pažįstamiems arba per savus žmones atvestiems asmenims.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų