REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitgalį Lietuvoje pirmą kartą įvyko tarptautinis bebravimo čempionatas, kur medžioti bebrų susirinko kone 200 medžiotojų. Čempionatas surengtas siekiant prisidėti prie šių graužikų populiacijos reguliavimo, kuri pastaraisiais metais vis auga. 

Savaitgalį Lietuvoje pirmą kartą įvyko tarptautinis bebravimo čempionatas, kur medžioti bebrų susirinko kone 200 medžiotojų. Čempionatas surengtas siekiant prisidėti prie šių graužikų populiacijos reguliavimo, kuri pastaraisiais metais vis auga. 

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Čempionatas startavo Kėdainiuose, kur ištraukę burtus, entuziastų komandos patraukė prie bebraviečių įvairiose Lietuvos vietose. 

Ieškant gyvūnų, medžiotojams teko ardyti graužikų užtvankas. Vienur vanduo slūgo itin lėtai, o prieiti prie bebro namo buvo kėblu ne tik žmogui, bet ir tikram nardymo čempionui šuneliui. 

„Išardėm pralaidą, kuri tvindė aplinkinius miškus, mes ją išardėm, padėjom miškininkams ir atsivėrė urvas, kuriame tūnojo bebras ir mums pavyko tą bebrą sumedžiot su šiuo šuniuku“, – pasakoja medžiotojas Kajus Andriuškevičius. 

REKLAMA
REKLAMA

Reguliuojama bebrų populiacija

Tokios medžioklės būtinos bebrų populiacijai reguliuoti, kuri pastaruoju metu itin išaugusi – skaičiuojama iki 50 tūkstančių šių aštriadančių.

REKLAMA

Bebrai ne tik gamtos inžinieriai, jie ypač didelis galvos skausmas ūkininkams. Kai žvėrelių daug, užtvenkia upelius ir melioracijos griovius, skęsta ir ganyklos, ir dirbami laukai.

„Blogiausia, kai jie užtvenkia, užtvinsta dideli plotai, neveikia drenažai ir va tada jau mes turim didelius nuostolius“, – sako ūkininkas Romas Majauskas. 

„Melioracinius vamzdelius uždaro ir sugesta tos drenažinės sistemos, o kad pataisytum tas drenažines sistemas, eina milijonai“, – teigia medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas Virginijus Kantauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Niokoja miškus ir miestus

Skundžiasi ir miškų savininkai, šie graužikai akimirksniu išguldo brandžius medžius, be to, užtvindo miškus ir taip pūva mediena. Tad ir ūkininkams, ir miškininkams į pagalbą skuba medžiotojai. O medžioti bebrus sunku, savo buveines jie įsirengia lyg kelių aukštų labirintus. 

„Yra tekę matyt bebraviečių, kad urvai ar grioviai melioracijos padaryti dviem aukštais ir apatinis aukštas po durpe, ir ten nieko nepadarysi. Tada jau sėdėt tykot su šautuvu“, – kalba medžiotojų klubo „Kertušas“ prezidentas Ričardas Černiauskas. 

Aštriadančiai šeimininkauja ir miestuose: upių pakrantėse ar net parkuose prie tvenkinių. Ten juos medžioti itin sunku. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Miesto teritorija yra urbanizuota ir nemedžiojamų zonų daug, kur turi gauti specialius leidimus, kad tą žalą, kurią bebrai daro, pavyktų medžiotojams suvaldyti“, – sako medžiotojas Edgaras Veingertneris. 

Problema dėl ginklų 

Nors bebrų medžioklės sezonas ilgas, nuo rugpjūčio iki balandžio vidurio, teisinis reguliavimas tinkamai nesutvarkytas, ypač kalbant apie ginklus. 

„Bebrą pagauti ir sumedžioti su ginklu sunku, nes mūsų kalibrai yra didesni nei reikia. Mes negalim, kaip kitur Europos Sąjungoj, su pistoletu žvėrį sumedžioti be jokios problemos“, – teigia medžioklės žinovė Paulina Andriuškevičiūtė.

REKLAMA

Medžioklės taisyklės greičiausiai bus tobulinamos. 

„Medžioklės taisyklės yra kintantis dalykas, tai ministro įsakymu tvirtinamas teisės aktas. Medžiotojų susirūpinimai, tam tikros galimybės naudoti daugiau įrankių, tai yra laiko klausimas, kada tai bus patvirtinta“, – Seimo narys Kęstutis Mažeika. 

Toks masiškas bebravimo čempionatas Lietuvoje surengtas pirmą kartą, dalyvavo ir svečiai iš Estijos bei Lenkijos.Lenkams tai unikali patirtis, nes ten bebrai nemedžiojami.

Iš viso pavyko sumedžioti 137 bebrus. Mokslininkai juos ištirs dėl užkrečiamųjų ligų.

„Tiriame bebrų parazitus, kurie galėtų būti aptinkami bebruose. Kai kurie galėtų būti pavojingi žmogui. Pavyzdžiui, toksoplazma, sarkocistos, yra duomenų užfiksuota, kad bebras serga trichinelioze“, – pasakoja Gamtos tyrimų centro mokslininkas Giedrius Šidlauskas. 

REKLAMA

Gėris vyrų potencijai

Bebro mėsa vieniems patinka, kitiems ne. Daug priklauso ir nuo paruošimo būdo. Bet štai liaudies medicinoje tikima, kad bebrų liaukos su vyrų potencija daro stebuklus. 

„Bebrų sruogliai vertinami kaip vitaminas vyrams, kad moterys būtų laimingos. Juos džiovina, mala, pats nesu susidūręs, bet yra tekę matyti skelbimų, kad ieško“, – sako Medžiotojų klubo „Kertušas“ prezidentas. 

Iš sumedžiotų bebrų mėsos bus pagaminti konservai, kurie keliaus ir Lietuvos našlaičiams, ir Ukrainos kariams. Ukrainos kariai sulauks ir kitokių lauktuvių. 

„Iš bebrų kailio bus daromi specialūs padukai į batus. Bebrų kailis ir šiluma, ir drėgmės sulaikymas. Manau ir vasarą, ir žiemą padukas kariams pasinaudos“, – kalba Kauno medžiotojų sąjungos prezidentas Kęstutis Markevičius. 

Iš viso bebrų medžioklėje dalyvavo 28 komandos. 

Daugiau sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

Fui, žudikai, atsisuks karta prieš juos
Išsigimėliai
Moterims bebru esti nepatariama,nes tada krutines kaip pas Simonian apzels ir bus panasios i bezdziones.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų