• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš keletą metų taupumo sumetimais savivaldybių centruose pasiskubinta uždaryti blaivyklas. Uždaryti uždarė, o girtuokliai tapo policijos ir medikų galvos skausmu.

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl atsakomybe negalėtų pasidalyti savivaldybių išlaikomi centrai, kuriuose jau aštuonis mėnesius gali būti teikiama laikino apnakvindinimo paslauga? "Niekas pas mus neveža išgėrusių, nors apie tokią paslaugą pranešėme ir policijai, ir greitosios pagalbos stočiai. Vadinasi, jiems to nereikia, problemos nėra", - stebėjosi Marijampolės socialinių reikalų departamento direktorė Daiva Pankauskienė.

REKLAMA

Marijampolės socialinių reikalų departamentas buvo vienas iš tų, kurie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje iškėlė problemą, kad nakvynės namai galėtų suteikti nakvynę išgėrusiems asmenims. Praėjusių metų pabaigoje ministerija papildė socialinių paslaugų katalogą šia paslauga, įgaliodama ją teikti savivaldybėse, kur yra įsteigti nakvynės namai.

"Bet tai nėra taip paprasta. Pirmiausia mes patys išgėrusių neieškosime ir jų nevežiosime apnakvindinti. Tai turėtų padaryti policija ar medikai, antra, žmogaus laikyti negalime be jo geranoriško sutikimo ir be medikų raštiškos garantijos, kad jo sveikatai niekas negresia. Kol tokių parašų nebus, mes išgėrusių negalime priimti ir laikyti prieš jų valią", - sakė D.Pankauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Trumpalaikės nakvynės "svečiams" kol kas nieko nekainuoja.

Atakuoja ligonines

"Kiekvieną rudenį, ėmus vėsti orams, sunerimstame, kad ligoninės priimamąjį užgrius girtuoklių lavina. Iki rugsėjo mėnesio Marijampolės ligoninėje blaivinome 194 asmenis. Bet metų pabaiga dar toli. Per pastaruosius metus, kai miestas atsisakė blaivyklos, kasmet ligoninėje išblaivinama 300-350 asmenų. Juos mums veža ir policija, ir greitoji medicinos pagalba. Kenčia pacientai, kenčia medikai dirbdami ne savo darbą", - piktinosi Marijampolės ligoninės priėmimo ir skubios pagalbos tarnybos vyriausioji vidaus ligų gydytoja Danutė Voverienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad girtuoklių blaivinimas - ne policijos problema, įsitikinęs ir Marijampolės apskrities policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Skirmantas Andriušis. "Nė vieno gatvėje gulinčio nepaliekame. Vežame į policiją blaivytis laikinojo sulaikymo kambaryje. O kur juos dėti?" - klausė policininkas.

Praėjusiais metais Marijampolės policijos sulaikymo kambaryje pabuvo per pustrečio tūkstančio administracinės teisės pažeidėjų ir šeimos triukšmadarių.



Be blaivyklos neišsiversi

Pasak S.Andriušio, neblaivūs asmenys policiją įpareigoja dar daugiau negu bet kas kitas. Tą patį tvirtina ir medikai. "Nė vienas gydytojas nesutiks pasirašyti, kad neblaiviam asmeniui niekas negresia. Medikai geriau kenčia ir niekam jų neatiduoda, nes negali žinoti, kada šių būklė pasikeis. Ji tampa aiški, kai žmogus prablaivėja, gali savo kojomis išeiti iš ligoninės. Bet tada jam nereikalinga ir jokia laikina pastogė", - sakė D.Voverienė.

Jos manymu, jokia laikina nakvynės įstaiga neatstos blaivyklos.



Dalia BYČIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų