REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė, gavusi Kauno medicinos universiteto (KMU) studentų atstovybės pareiškimą, aiškinsis, ar Vilniuje ir Kaune mediciną studijuojantys studentai šiemet turės vienodas galimybes tęsti mokslus rezidentūroje. Toks pat KMU šeštakursių raštas pasiekė ir švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių.

REKLAMA
REKLAMA

KMU studentų atstovybės prezidentas Rokas Jurkonis neabejoja, kad kauniečių galimybės pasirinkti rezidentūros vietą kur kas menkesnės. Mat dauguma kauniečių studentų norėtų pasirinkti rezidentūrą Vilniuje, bet tuo metu, kai Vilniaus universitetas numatė dokumentų priėmimą, kauniečiai studentai dar laikys egzaminus.

REKLAMA

Situacija įtempta

„Kaune baigiamasis šeštakursių egzaminas numatytas birželio 23-iąją. Diplomus gaus tik birželio 29-ąją. Vilniuje paskutinis egzaminas birželio 4-ąją, - piktinosi R.Jurkonis. - Vadinasi, vilniečiai spėja į pirmąjį stojimo į rezidentūrą etapą ir be jokių konkurentų išgraibsto rezidentūros vietas. Mūsų studentams, norintiems pasirinkti rezidentūrą Vilniuje, paprasčiausiai neliks vietų".

Pasak jo, tuo metu vilniečiai, nepatekę į rezidentūrą Vilniuje, galės laisvai tą padaryti Kaune. Ir išstums kauniečius.

REKLAMA
REKLAMA

„Sąlygos turi būti vienodos. Juk vienodai pradedame mokslus rugsėjo pirmąją. Jei situacija nepasikeis, kauniečiams teks išvažiuoti į užsienį. Ir ten mokytis rezidentūroje", - tikino R.Jurkonis.

Dviguba konkurencija

Maždaug 250 KMU šeštakursių šiemet ypač nepasisekė. Mat dėl lėšų stokos internatūros studijos jiems buvo sutrumpintos ir tetruko vos 10 savaičių. Be to, šios studijos buvo integruotos į šešto kurso mokymo programą.

Tačiau šiemetiniai kauniečiai šeštakursiai, ketinantys tęsti mokslus nuo trejų iki šešerių metų trunkančioje rezidentūroje, turės konkuruoti ne tik su vilniečiais, bet ir su kauniečiais. Tai yra su pernykščiais KMU šeštakursiais, šiemet baigusiais nesutrumpintą 1 metų internatūros kursą. Tad iš viso Kaune gydytojais rezidentais planuoja tapti apie 500 jaunuolių. Kur jiems dėtis? Gal išvykti svetur?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei nepriims Vilnius - priims užsienis

Vakar KMU Mokymo-laboratorinio korpuso vestibiulyje kauniečiai šeštakursiai jau rinko parašus, kad būtų paspartinta jų egzaminų baigimo data. Kad gautų diplomus tuo pat metu kaip ir vilniečiai.

Studentai pasirašinėjo labai aktyviai. Per 15 minučių jau buvo surinkta 100 parašų. Šiųmetinius šeštakursius mielai palaikė ir pernykščiai. Mat antrame Mokymo-laboratorinio korpuso aukšte kaip tik vyko internų motyvaciniai pokalbiai. Buvo aiškinamasi, kokios srities rezidentūroje norėtų studijuoti.

REKLAMA

Parašus rinkusi šeštakursė Viktorija, norinti pasirinkti anesteziologijos-reanimatologijos rezidentūrą, neatmetė galimybės, kad teks sprukti tiesiai į užsienį.

„Neseniai Vilniuje vyko Medikų ir farmacininkų karjeros dienos. Buvo daug užsienio firmų suvažiavusių. Dauguma pageidauja jau baigusių rezidentūrą, bet Vokietija ir nebaigusius kviečiasi. Yra studentų, jau nuvažiavusių į Vokietiją susitarti. Sakė, geros sąlygos. Aišku, dirbtų mažesniuose miesteliuose, periferijoje. Gautų 2500 eurų per mėnesį. Būtina mokėti vokiečių kalbą, bet sudaro sąlygas studijuoti kalbos kursuose. Už juos apmoka. Už gyvenamąją vietą moka pats rezidentas", - pasakojo mergina.

REKLAMA

Jos kolegė Rūta, ketinanti būti vaikų gydytoja, tikino, kad skirtingai nei užsienio valstybėse, čia Lietuvoje niekas nei rezidentūros, nei darbo vietų nesuteikia. Maža to, dar ir ligoninės uždarinėjamos.

„Todėl toks protų nutekėjimas. Dalija medikus paruoštus visam pasauliui“, - „Respublikai" guodėsi Rūta.

Merginos sakė, kad užsienyje labiausiai pageidaujami medikai radiologai, kardiologai ir anesteziologai-reanimatologai.

Dėti parašą - begalė priežasčių

Pasirašyti priėję studentai pasakojo, kad į Vilniuje vykusias Karjeros dienas kauniečių prisirinko net du autobusai. Dalyvavo visuose šešiuose seminaruose. Išgirdo, jog vien Didžiojoje Britanijoje diplomuotus mūsų medikus galėtų įdarbinti 80 proc. ligoninių. O Lietuvoje kas laukia? Visai neaiškios perspektyvos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Studentai prisipažino, kad tik bėdos prispausti nutarė organizuotis ir rinkti parašus. Mat viską, net apie rezidentūros galimybes, sužinantys paskutinę minutę.

Kiti šeštakursiai tikino pasirašantys tik todėl, kad nori palaikyti apie 10 kolegų, kurie tikrai ketina tęsti studijas Vilniuje. O kitiems esą ir Kaune gerai. O galbūt užsienyje.

Gydytoja internė Vaida Lukšienė, motyvaciniame pokalbyje pasirinkusi nosies-gerklės gydytojos specializaciją, sakė irgi pasvarstanti apie užsienį. “Tokia mintis yra. Galbūt. Perspektyvoje. Kol kas liksiu Lietuvoje. Nosies-gerklės ligų specialiste tapsiu. Jeigu pavyks, aišku", - sakė ji.

REKLAMA

„Ar galima pasirašyti už visą grupę?“ - juokavo Aivaras, priėjęs kartu su kolege Viktorija. Kodėl jie pasirašo? „Dėl to, kad nesuktų galvos. Kad Vilniuje leistų studijuoti“, - trumpai paaiškino studentas.

O Virginija, paaiškinusi, kad sieks akušerijos-ginekologijos rezidentūros, tiesiai rėžė: „Vilniuje yra trylika akušerijos-ginekologijos rezidentūros vietų, o Kaune - šešios. Kauniečių perspektyvos aiškios. Nesinori išvažiuoti iš Lietuvos, bet jei čia nesudaro sąlygų - ką darysi?"

Gintaras Steponavičius - Švietimo ir mokslo ministras:

Gavome Kauno medicinos universiteto studentų kreipimąsi. Reaguosime, kad stojimo į rezidentūrą laiko suderinamumas būtų užtikrintas. Ar ministerijai pavyks apginti šiųmetinių šeštakursių interesus? Tai šviežias klausimas, bet reaguosime nedelsiant. Kad šitas klausimas būtų išspręstas neatidėliotinai.

REKLAMA

Benediktas Juodka - profesorius, Vilniaus universiteto rektorius:

Tikrai nespecialiai taip atsitiko. Vieni baigia anksčiau, kiti vėliau, nes universitetai taiko skirtingus mokymo modulius. Mūsų studentai baigė studijas, kaip numatyta Vilniaus universiteto studijų programoje. Pasižiūrėsime, gal nukelsime porą dienų priėmimą į rezidentūrą. Kad spėtų kauniečiai.

Olava STRIKULIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų