REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Marsala – iš pirmo žvilgsnio nieko neišsiskiriantis Sicilijos miestelis, tačiau jos istorijoje rasite ne vieną įdomią detalę. Miesto likimas puikiai atspindi permainingą visos Sicilijos istoriją. Ketvirtame amžiuje pr. Kr. Marsalą įkūrė finikiečiai ir pavadino miestą Lylibeo (“miestas, kuris žiūri į Libiją”), rašo kelionių tinklalapis Makalius.lt. Vėliau ją valdė romėnai, arabai, normanai ir ispanai. Romėniškuoju laikotarpiu Lylibeo valdė pats Ciceronas. Vėliau miestą, kaip ir visa likusią Siciliją, į savo rankos perėmė arabai. Jie pakeitę miesto pavadinimą iš Lylibeo į Marsala (“Marsa di Allah”- Dievo uostas). Marsala taip pat garsi tuo, kad, čia pirmiausiai išsilaipino Džiusepe Garibaldis su savo tūkstančiu raudonmarškiniu ir iš čia pradėjo savo Italijos vienijimo žygį.

REKLAMA
REKLAMA

Marsala Garibaldžio nepamiršo ir jo vardu pavadino vieną iš pagrindinių gatvių bei miesto vartus (Porta Garibaldi). Taip pat kiekvienais metais Garibaldžio ir jo būrio išsilaipinimo dieną (Gegužės 11 d.) Marsaloje rengiama teatralizuota šio išsilaipinimo inscenizacija. Tik Marsaloje daromas Marsalos vynas. Marsala kartu su Porto, Sherry bei Madeira priskiriama spiritizuotų vynų kategorijai. Marsala vynas pagal brandinimo ažuole trukmę skirstomas į penkis tipus: fine, superiore, riserva superiore, vergine, vergine riserva. Trumpiausiai (mažiausiai metus) brandinama fine tipo Marsala, o ilgiausiai – (mažiausiai dešimt metų) riserva vergine. Marsalos vyną pasaulyje išpopuliarino britai aštuoniolikto amžiaus pabaigoje. Sakoma, kad šis vynas buvęs populiarus Anglijos karalių rūmuose, o admirolas Nelsonas savo pergalę Trafalgaro mūšyje prieš Napoleoną laistė būtent Marsalos vynu.   Ką pamatyti ir nuveikti Marsaloje?

REKLAMA

Pasivaikščiokite senamiesčio gatvėmis – Marsalos senamiestis, nedidelis, bet jaukus, iš dviejų pusių jį uždaro dar išlikę miesto vartai. Garibaldžio muziejus (museo Garibaldino) – jį rasite Compleso monumentale San Pietro –  šalia pagrindinės miesto aikštės (piazza della Republica) (muziejus nemokamas, darbo laikas 09.00-13.00, 16.00 – 20.00, pirmadieniais nedirba) Baglio Anselmi- archeologijos muziejus. Jame tarp kitų eksponotų pamatysite  iš išlikusių dalių atkurtą įspūdingą  ir didžiulį punų karo laivą (III a. pr. Kr.) (kaina- 4 EU, darbo laikas 9.00 – 19.00, pirmadieniais nedirba) Mocija (it. Mozia) – sala, kiek nutolusi (penkių- septynių km atstumu) nuo Marsalos centro, tačiau tikrai verta aplankyti. Dar aštuntame amžiuje pries Kristų įkurtas finikiečių miestas ir vienas pagrindinių jų civilizacijos centrų Sicilijoje. Visa sala yra tarsi muziejus po atviru dangumi. Smulkesni eksponatai saugomi saloje esančiame muziejuje. Į ją plukdoma valtimis – važiuojant nuo Marsalos pagal pakrantę – ieškokite – “Imbarcadero storico Mozia” . Jei neturite laiko ar noro aplankyti vyninę, paragaukite Marsalos vyno miesto centre esančiuose baruose.

Geriausią Marsalos vyno pasirinkimą rasite Caffe Letterario (Via Garibaldi). Prašykite Marsala vergine arba Marsala vergine riserva. Įsigyti Marsalos vyno galite netoliese esančioje geriausioje miesto enotekoje – Enoteca Garibaldi.  Naudokitės proga paragauti geriausios kokybės Marsalos vyno – taip pat geriausiomis kainomis. Kur kitur tai rasite – jei ne mieste, kuriame šis vynas daromas. Susiekimas. Oro uostas Trapani Birgi – Marsala. Iš Trapani Birgi oro uosto į Marsalos cenrtą (paskutinė stotelė –Marsalos autobusų stotis) veža “Mozia lines”. (Baltas autobusas su užrašu “Mozia lines”). Grafikas. Oro uostas – Marsala: 05.30; 07.00; 09.30; 11.30, 13.15; 15.00; 16.15, 18.00, 20.55, 23.30 Marsala – Oro uostas: 04.45; 06.15; 08.45; 10.45; 12.30; 14.15; 15.35; 18.50; 22.50 Bilieto kaina: 2,50 EU   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų