• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei kompiuteris tapo įprasta namų interjero dalimi, kodėl įprasti interjero elementai negalėtų tapti kompiuteriu?

REKLAMA
REKLAMA

Kuo skiriasi asmeninis kompiuteris nuo svetainėje kabančio paveikslo masyviais aukso spalvos rėmais? Vakaruose įsibėgėjanti "skaitmeninių rėmų" mada elektronikos gamintojus paskatino sukurti daugiau panašumų negu skirtumų. Ir vienas, ir kitas naudoja panašaus dydžio TFT skystųjų kristalų ekranus, turi USB, "Ethernet" ir bevielio 802.11b ryšio jungtis, kietuosius diskus, CD-ROM įrenginius, integruotus garsiakalbius ir įvairias galimybes vartotojui siūlančią programinę įrangą.

REKLAMA

Šiuolaikiškai įrengto biuro lankytojų nenustebinsi nei stilingais skystųjų kristalų monitoriais, nei piršto storumo ultranešiojamaisiais kompiuteriais. Tačiau "PowerPoint" skaidres pradėjęs rodyti paveikslas, kuris dar prieš kelias akimirkas buvo žinomos Picasso ar Klimto drobės kopija, įspūdį, ko gero, padarys. Ypač tiems, kurie "skaitmeninius rėmus" mato pirmą kartą.

REKLAMA
REKLAMA

Idėja panaudoti TFT monitorius kaip natūralų interjero elementą, "užmaskavus" juos paveikslo rėmais, nėra nauja. Pirmieji ant sienos kabinami monitoriai pasirodė dar prieš keletą metų. Tačiau dabartinių techninės galimybės nepalyginamai didesnės. Jei ne kaina, kuri, nors ir nebaugina interjero estetika besirūpinančių bendrovių, tačiau vis dar yra per didelė namų vartotojams, filmus rodantys ir MP3 failus grojantys paveikslai tikrai neatrodytų futuristinė egzotika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viena iš "skaitmeninių rėmų" gamintojų JAV bendrovė "Digi-Frame" (http://www.digi-frame.com) pirkėjams už 1999 JAV dol. siūlo naujausią savo gaminį "DF-1710". Tai 58,7x48,7x8,1 cm dydžio paveikslo rėmų formos įrenginys su 17 colių TFT ekranu, 10 GB kietuoju disku, CD-ROM įrenginiu, "Ethernet" jungtimi ir USB lizdais atminties kortelių skaitytuvams ir bevielio vietinio tinklo (WLAN) moduliui prijungti. Tiesiai iš fotoaparato, vidinio kietojo disko ar CD įkeltų nuotraukų, MPEG-1, MPEG-4, "DivX" filmų, interneto tinklapių turinio (HTML, "Flash") demonstravimą galima kontroliuoti iš kito kompiuterio per naršyklę ar naudotis paties "rėmo" valdymo elementais. "DF-1710" turi integruotus garsiakalbius, per kuriuos galima klausytis MP3 įrašų. "Skaitmeninius rėmus" galima valdyti ir nuotoliniu infraraudonųjų spindulių pulteliu - kaip muzikinį centrą ar televizorių. Saugumui užtikrinti jungiantis per vietinį laidinį ar bevielį tinklą "DF-1710" galima apsaugoti slaptažodžiu. "Rėmų" programinė įranga siūlo savo nuotraukų ar dailės kūrinių reprodukcijų kolekciją rodyti nustatytais laiko intervalais, kad per greitai ar per lėtai besikeičiantys vaizdai nenusibostų nei šeimininkams, nei svečiams.

REKLAMA

O bendrovė "Wallflower Systems" (http://www.wallflower-systems.com) giriasi pagaminusi pirmuosius "skaitmeninius rėmus" su integruotu "Wi-Fi" (802.11b) bevieliu ryšiu. Jos naujasis trijų modifikacijų įrenginys "Wallflower 2" turi 14,1 colių TFT ekraną (1024x768 taškų raiška), 30 GB kietąjį diską, "Wi-Fi", 10/100 "Ethernet", USB 2.0 jungtis, integruotus garsiakalbius, analoginio garso išvestį, palaiko 128 bitų WEP šifravimą. Jis taip pat, kaip ir "Digi-Frame" produktas, veikia ir kaip MP3 grotuvas. Deja, suderinamumas su vaizdo formatais prastesnis - jis suderinamas tik su MPEG-1. "Wallflower 2" galima valdyti ir per kitą kompiuterį, ir nuosavais valdymo mygtukais, tačiau nuotolinio valdymo pultelio nėra. Įdomi ypatybė: pasak gamintojo, nuotrauką tiesiai į "rėmą" per vietinį tinklą galima atsiųsti ir elektroniniu paštu, nes kiekvienam "Wallflower 2" įrenginiui suteikiamas atskiras el. pašto adresas. Tad būnant toli nuo namų nuotraukas namiškiams galima atsiųsti tiesiai į ekraną - jos bus priimtos, apdorotos ir parodytos automatiškai. Bendrovė žada netrukus pateikti ir programinės įrangos atnaujinimus, kurių dėka "Wallflower 2" automatiškai galės rodyti interneto tinklapiuose skelbiamas orų prognozes, naujienų suvestines ar sporto informaciją. Kadangi įrenginys gali naudoti ir trečiųjų šalių sukurtus programinius sprendimus, vartotojai gali tikėtis vis naujų pritaikymų. Naujausių "Wallflower Systems" įrenginių kainos priklausomai nuo išorės dizaino ir techninės įrangos rinkinio kainuoja nuo 799 JAV dol.

Tačiau galimybę automatiškai gauti artimųjų nuotraukas tiesiai į elektroninį nuotraukų rėmelį galima ir už kur kas mažesnę kainą. JAV bendrovė "Ceiva Logic" (http://www.ceiva.com) 20x25 cm dydžio "skaitmeninius rėmus" "Ceiva Receiver" siūlo už 149 JAV dol. Papildomai kas mėnesį reikia mokėti 9,95 dol. abonentinį mokestį už naudojimąsi "Ceiva Logic" tinklu. "Ceiva Receiver" reikia prijungti prie analoginės telefono linijos ir jis kiekvieną vakarą per vietinį ryšį prisijungs prie bendrovės serverio, patikrins, ar savininkui skirtoje pašto dėžutėje nėra naujų nuotraukų, o jas aptikęs parsisiųs ir įrašys į vidinę įrenginio atmintį. Naujausias modelis gali per dieną parsiųsti iki 30 nuotraukų, kurias įrenginio mygtukais galima peržiūrinėti nustačius rodymo seką, įrašyti į nuolat saugomų sąrašą arba ištrinti. Tokia galimybė turėtų patikti toli nuo vaikaičių gyvenantiems seneliams ar visiems norintiems per atstumą jausti savo artimųjų gyvenimo pulsą. Nors "Ceiva Logic" paslaugomis gali naudotis tik gyvenantys JAV, savo nuotraukas internetu jiems galima siųsti ir iš Lietuvos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų