Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) šeštadienio pavakarę ginklus surėmė turnyrinės lentelės kaimynai. Šįsyk stipresnis pasirodė Vilniaus „Rytas“ (12/5), kuris namuose 78:72 (17:19, 21:20, 22:19, 18:14) pranoko Panevėžio „Lietkabelį“ (11/5).

Rungtynės prasidėjo apylygiai. Abi komandos sėkmingai kurdavo atakas, nei vieniems, nei kitiems nesisekdavo susikurti didesnio pranašumo.

Antrame kėlinyje svečiai bandė bėgti, bet „Rytas“ sėkmingai atsakydavo į visus varžovų bandymus.

Po pertraukos jau vilniečiai, ypač Augusto Marčiuliono pastangomis, surengė spurtą ir vienu metu pirmavo 53:44. Tačiau keliais tolimais metimais atsakė „Lietkabelis“, šeimininkai keliskart suklydo ir rezultatas vėl buvo lygus 63:63.

Galiausiai rungtynių nugalėtojas sprendėsi tik pačioje mačo pabaigoje. Likus kelioms minutėms šeimininkai priekyje buvo 75:71.

Pabaiga klostėsi itin nervingai. Klaidomis keitėsi abi klubai. Vis dėlto vilniečių persvaros užteko švęsti sunkią, bet reikalingą pergalę 78:72.

A. Marčiulionis per 16 minučių pelnė 17 taškų (5/7 dvit., 2/2 trit., 1/2 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

18-metis įžaidėjas 11 taškų pelnė vien per trečiąjį kėlinį, kurio metu vilniečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas.

„Rytas“: Augustas Marčiulionis 17 (3/3 trit.), Lukas Uleckas 16, Mindaugas Girdžiūnas 14, Dovis Bičkauskis ir Keithas Bensonas – po 8.

„Lietkabelis“: Kyle’as Vinalesas 15, Margiris Normantas ir Vytenis Lipkevičius – po 13, Paulius Valinskas (7 rez. perd.) ir Gytis Masiulis – po 9.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Rytas“ 78:72 „Lietkabelis“ (17:19, 21:20, 22:19, 18:14)

Komandos apsikeitė greitomis atakomis. Sužaidus dvi minutes rezultatas buvo lygus 63:63. Bet tada vilniečiai surengė mini spurtą ir sužaidus keturias minutes jie pirmavo 72:65.

Įpusėjus kėliniui svečiai nebuvo linkę pasiduoti. Paulius Valinskas prasiveržimu pelnė du taškus su pražanga.

Abi ekipos mačui artėjant į pabaigą atrodė nervingai. Vis dėlto „Rytas“ sugebėjo susikrauti nedidelę, bet pergalingą persvarą – 78:72.

Trečias kėlinys: „Rytas“ 60:58 (17:19, 21:20, 22:19) „Lietkabelis“

Augustas Marčiulionis kėlinį pradėjo keturiais taškais iš eilės, dar du pridėjo Mindaugas Girdžiūnas. Po spurto 6:0 jau „Rytas“ pirmavo 44:39.

Lyg ant sparnų žaidęs A. Marčiulionis pratęsė sėkmingą vilniečių seriją (53:44).

Svečiai netrukus vėl perėmė iniciatyvą ir pirmavo (56:55), bet po tritaškio jau vilniečiai priekyje (58:56).

Po banguoto kėlinio, prieš lemiamą mačo dalį „Rytas“ turėjo dviejų taškų persvarą (60:58).

Antras kėlinys: „Rytas“ 38:39 (17:19, 21:20) „Lietkabelis“

Lukas Uleckas kėlinį pradėjo tritaškiu, bet dvitaškiais atsakė „Lietkabelis“ ir pirmavo 23:20.

Įpusėjus kėliniui abi komandos apsikeitė tolimais metimais, o svečiai buvo priekyje 32:31. Vilniečiai vis bandė persverti rezultatą, bet svečiai nuolat surasdavo atsakymų.

Po N. Gagičiaus dviejų taškų su pražanga „Lietkabelis“ buvo priekyje rezultatu 35:31.

Šeimininkai svečių toli nepaleido. L. Uleckas pataikė dar vieną tritaškį ir po dvidešimties minučių „Lietkabelis“ pirmavo 39:38.

Pirmas kėlinys: „Rytas“ 17:19 „Lietkabelis“

Mačą dėjimu iš viršaus pradėjo vilniečių puolėjas Gytis Radzevičius. Sužaidus kelias minutes kova aikštėje buvo apylygė, o švieslentėje rezultatas buvo lygus 4:4.

Įpusėjus kėliniui Margiris Normantas greitoje kontratakoje sumažino svečių atsilikimą iki 9:10. Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, o rezultatas buvo lygus 14:14.

Kėlinio pabaigoje svečiai surengė kelias atakas ir po dešimties minučių pirmavo 19:17.