REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maisto kainos eurais: tendencijos kalba pačios už save

Tendencijos Lietuvoje buvo kur kas geresnės

Lietuvai ketinant jau kitais metais prisijungti prie euro zonos, lietuviams didžiausią nerimą kelia maisto kainos. Politikai tikina, kad sieks verslo atsakingumo ir maisto kainos dėl valiutos pasikeitimo nedidės.

Lietuvai ketinant jau kitais metais prisijungti prie euro zonos, lietuviams didžiausią nerimą kelia maisto kainos. Politikai tikina, kad sieks verslo atsakingumo ir maisto kainos dėl valiutos pasikeitimo nedidės.

REKLAMA

Tą, anot jų, patvirtina ir kitų, neseniai prie euro zonos prisijungusių šalių pavyzdys. Pažvelkime, kaip kito maisto kainos Latvijoje, kuri eurą įsivedė 2014 m. sausio 1 d. ir tapo 18-ąja euro zonos nare.

Kone labiausiai Latvijoje per paskutinius metus pabrango pienas (3,5 proc. rieb): daugiausia jis pabrango būtent šiais metais, įvedus eurą – per 20 proc., per metus jis pabrango 27,71 proc., nuo 3,14 iki 3,34 Lt.

Taip pat gerokai pabrango ir kiti pieno produktai – grietinėlė (10 proc. rieb., 200 ml.) nuo 2,80 iki 3,14 Lt, sviestas (82,5 proc. rieb., 200 g) nuo 4,37 iki 5,01 Lt, natūralus jogurtas – nuo 4,08 iki 5,18 Lt už 0,5 kg.

REKLAMA
REKLAMA

Kiaulienos nugarinė brango tik šiek tiek – nuo 21,47 iki 21,79 Lt, jautienos nugarinė pabrango beveik pora litų – nuo 23,93 iki 25,76 Lt už kilogramą.

REKLAMA

Beveik po penktadalį brango bulvės, morkos bei kopūstai, o svogūnų kilogramo kaina per metus išaugo kone dvigubai – nuo 1,18 iki 2,07 Lt.

Vienas daugiausiai brangusių produktų – lašišos filė, kurios kilogramas per paskutinius metus pabrango nuo 41,37 iki 49,13 Lt.

Visgi, yra ir atpigusių produktų. Žymiausiai krito importuotų ilgavaisių agurkų kaina – nuo 10,17 iki 6,97 Lt už kilogramą, apelsinų – nuo 5,45 iki 4,14 Lt, vištų kiaušiniai (L kat., 10 vnt.) - nuo 5,99 iki 5,11 Lt.

Apibendrinant, apie du trečdaliai maisto produktų brango, tačiau tai kainų pokytis yra palyginti nežymus ir gali būti siejamas ne su euro įvedimu, o su infliacija.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje tendencijos skiriasi

Lyginant maisto kainas Lietuvoje su kaimynų, pas mus taip pat brango pienas, tačiau kainos augimas buvo dvigubai mažesnis. Kiti pieno produktai, kurie Latvijoje gerokai brango, Lietuvoje ne tik nebrango, bet ir nemažai atpigo.

Taip pat nežymiai, bet pigo jautienos nugarinė, aliejus, miltai, morkos, kurie pas kaimynus latvius brango. Tačiau Latvijoje pigo alus, kuris pas mus brango, kai kurie produktai, pavyzdžiui, šokoladas, pigo daugiau nei Lietuvoje. Gerokai Latvijoje brangusios lašišos filė kaina Lietuvoje beveik nesikeitė.

Kaip bebūtų, maisto kainų tendencijos, vertinant paskutinių metų ir pirmojo 2014 m. ketvirčio laikotarpį, Lietuvoje buvo kur kas geresnės.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų