REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savavališkai balsavusiems parlamentarams priminta partinė drausmė.

Du Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai, nepaklusę partinei drausmei, sulaukė viešo pabarimo. TS-LKD Priežiūros komitetas, vakar posėdžiavęs tris valandas, konstatavo, kad Gintaras Songaila ir Kazimieras Uoka praėjusią savaitę, kai Seime buvo svarstoma interpeliacija švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Songailai, balsuodami nepaisė partijos bei frakcijos valios. Tokiu savo poelgiu jie pažeidė TS-LKD įstatus. "Pripažinome, jog šie politikai ignoravo daugumos valią. Apie tai pateiksime informaciją artimiausiame partijos tarybos posėdyje. Tai ir bus didžiausia bausmė", - LŽ sakė Priežiūros komiteto vadovas Alfonsas Andriuškevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Įvertinti G.Songailos ir K.Uokos balsavimą Seime svarstant interpeliaciją frakcijos ir partijos etikos sergėtojus prašė TS-LKD lyderis premjeras Andrius Kubilius. Jis taip pat ragino išsiaiškinti, kodėl balsuojant dėl ministro likimo nedalyvavo dar trys frakcijos nariai - Vida Marija Čigriejienė, Evaldas Jurkevičius ir Rytas Kupčinskas. Pasak A.Andriuškevičiaus, šie politikai paprašyti komitetui pateikti motyvuotą savo poelgio paaiškinimą.

REKLAMA

Kaip LŽ jau rašė, nors valdantieji deklaravo vieningu frontu ginti G.Steponavičių, kuriam interpeliaciją pateikė Seimo opozicijos frakcijos, ministras savo portfelį išsaugojo vos vieno balso persvara. Atvirai prieš ministro pradėtą aukštojo mokslo reformą, o kartu ir prieš jį patį balsavo būrelis koalicijos atstovų, tarp jų - ir G.Songaila. K.Uoka balsuodamas susilaikė. Aiškindamasis, kodėl per posėdį nepalaikė G.Steponavičiaus, G.Songaila etikos sargams ir premjerui adresuotame laiške išdėstė savo motyvus. Vienas jų - ministras neigia valstybės vaidmenį formuojant specialistų poreikio strategiją.

"Čia ne vaikų darželis", - paklaustas, kaip jaučiasi sulaukęs priekaištų, LŽ sakė G.Songaila. Anot jo, frakcija pripažįsta, jog vykdant aukštojo mokslo reformą problemų esama. "Buvo tam tikro aplaidumo, kad nepamėginta rasti politinio susitarimo", - teigė politikas.

Raimonda Ramelienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų