REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maisto produktų kainos Lietuvos prekybos centruose dar nepasiekė europinio lygio ir yra mažesnės nei daugelyje Europos šalių.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau pasak analitikų, maistas Lietuvoje sąlyginai brangus, nes vidutiniškai jam gyventojai skiria net trečdalį savo vartojimo išlaidų.

REKLAMA

Po iniciatyvų apkarpyti prekybininkų pelnus, šalies prekybos įmonių asociacija ėmėsi lyginti ar iš tiesų maisto produktai Lietuvoje nepagrįstai brangūs.

Palyginta 16 būtiniausių maisto produktų kainos daugelyje Europos šalių. Pasirodė, kad būtiniausi maisto produktai Lietuvoje yra pigesni nei Airijoje, Švedijoje, Belgijoje.

Pasak Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomojo   direktoriaus Mariaus Busilo, Lietuvoje maisto produktai yra vieni pigiausių Europos Sąjungoje (ES). Prekybos įmonių asociacijos vadovas aiškina, jog prekybos tinklai stengiasi bent artimiausiais mėnesiais maisto produktų kainų nedidinti, tačiau ateityje jų kilimo išvengti nebus įmanoma.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvoje grūdų derlius geras, tad žaliava nebrangs. Tačiau kyla atlyginimai, brangsta energija kyla transportavimo kaštai. Kai žaliava pinga 7 proc., atlyginimai kyla 22 proc., šiluma – 50 proc.tai sunku atsakyti, kainų mažėjimo vargu ar galima tikėtis“, – teigė M. Busilas.

Tačiau finansų analitikai sako, kad prekybininkų kainų palyginimas – vienpusiškas. Esą Lietuvoje maistas kur kas brangesnis, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

„Į Lietuvą atvykusiam švedui, suomiui ar danui atrodys, kad maistas pas mus yra pigus. Bet žiūrint, kiek lietuvis   turi dirbti, kad užsidirbtų šitam pigiam maistui, ir kiek dirba suomis arba švedas savo šalyje, kad galėtų pavalgyti, aišku, kad santykinai   Lietuvos gyventojui maistas yra brangesnis“, - sakė šeimos finansų analitikė Julita Varanauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak analitikės, vidutiniškai per mėnesį Lietuvos gyventojas maistui skiria trečdalį visų išlaidų. Tuo tarpu vakariečių vartojimo krepšelyje maistui išleidžiama perpus mažiau.

Atlyginimų skirtumas tarp Lietuvos ir kitų ES šalių dar ryškesnis. Vidutinis atlyginimas Lietuvoje šiuo metu neatskaičius mokesčių sudaro 2,1 tūkst. litų ir yra 5-6 kartus mažesnis nei ES šalyse senbuvėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų