REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime ketvirtadienio (10.16) popietę susituokė cigarečių kontrabanda įtariamas Vilius Karalius ir buvusio Lazdijų teisėjo dukra Kristina Gudaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Ceremonija įvyko įkalinimo įstaigoje. Liudytojais jie pasikvietėdu draugus iš laisvės. Jaunųjų tėvai tuoktuvėse nedalyvavo. V. Karalių ir K. Gudaitę sutuokė Vilniaus civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojas.

REKLAMA

"Meilė yra be ribų. Kadangi V. Karalius yra dar kalinamasis, buvo reikalingas bylą tiriančio pareigūno leidimas. Toks leidimas buvo gautas", - BNS sakė Lukiškių tardymo izoliatoriaus direktorius Aleksandras Davidonis.

Kaip ir reikalauja taisyklės, vestuves stebėjo kalėjimo pareigūnai.

Pasak A. Davidonio, kartais jiems tenka pabūti liudininkais ir padėti savo parašus tuoktuvių dokumente, jeigu jaunieji patys neranda liudininkų.

REKLAMA
REKLAMA

Vestuvių išvakarėse trečiadienį V. Karaliui Vilniaus apygardos teismas dar trims mėnesiams pratęsė kardomojo suėmimo terminą. Įtariamasis teisėjo prašė netenkinti Generalinės prokuratūros prašymo.

Ketvirtadienį, kada vyko pagrindinio bylos įtariamojo tuoktuvės, teismas pakeitė kardomąją priemonę kitam bylos įtariamajam, jo bendrapavardžiui Sauliui Karaliui.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) nustatė, kad būdamas namų arešte S. Karalius pažeidė jo sąlygas - du kartus buvo kalbėjęsis su kitu bylos įtariamuoju, kuriuo jam pareigūnai buvo uždraudę palaikyti bet kokius ryšius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

VSD surinktą medžiagą perdavė Generalinei prokuratūrai ir ji kreipėsi į teismą, prašydama suimti laisvėje esantį įtariamąjį. Teismas, išklausęs šalių, S. Karaliui paskyrė suėmimą. Jis iš teismo policijos buvo išvežtas į Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą.

Pareigūnų duomenimis, V. Karalius darė įtaką tuometinės savo draugės Lazdijų rajono apylinkės teismo pirmininko Arvydo Gudo sprendimams dėl cigarečių kontrabandininkų paleidimo. A. Gudas, kaip įtariama savo ruožtu skambindavo Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininkui Dariui Japertui ir prašydavo pasistengti, kad įkliuvę kontrabandininkai būtų paleisti.

REKLAMA

Kai kuriuos suėmimo klausimus D. Japertas, kaip įtariama, spręsdavo ir per Biržų rajono apylinkės teismo pirmininkę Palmirą Linkevičienę. D. Japertas, P. Linkevičienė ir A. Gudas yra atleisti už poelgį, žeminantį teisėjo vardą.

Minėtųjų teismų pirmininkų telefonų pokalbius užfiksavo Valstybės saugumo departamentas, kuriam pirminę informaciją apie galimus teisėjų korupcinius ryšius suteikė socialliberalės Nijolės Steiblienės vadovaujama Seimo Antikorupcijos komisija. Ikiteisminį tyrimą dėl teismų pirmininkų veiklos atlieka Generalinė prokuratūra.

REKLAMA

Pirmąkart kontrabandos gabenimu įtariamas V. Karalius buvo suimtas šių metų sausį. Suėmimo terminas buvo tęsiamas, tačiau vėliau Generalinės prokuratūros prokuroro Rolando Tilindžio prašymu teismas panaikino jam kardomąją priemonę - suėmimą ir paskyrė namų areštą.

Į laisvę buvo paleisti ir kiti kontrabandos bylos įtariamieji - Vytautas Petravičius ir S. Karalius. Dar vienas šios bylos įtariamasis - Gintaras Simanynas buvo sulaikytas Rusijoje, Kaliningrade ir iki šiol laikomas šio miesto kalėjime.

Kilus skandalui, bylos tyrimą perėmė kitas Generalinės prokuratūros pareigūnas, o kontrabandos organizavimu įtariamas V. Karalius atsidūrė už grotų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bylos duomenimis, kontrabandinės cigaretės buvo gabenamos 2002 metų kovo-balandžio, birželio-liepos mėnesiais. Kiekvieną kartą siuntų vertė siekdavo milijonus litų.

"Pagal statistiką, Lietuvoje kasmet surūkoma maždaug 230 mln. vienetų cigarečių, o šioje byloje sulaikyta 60 milijonų vienetų cigarečių, išvadas darykite patys", - teisme yra kalbėjęs Generalinės prokuratūros prokuroras Justas Laucius.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų