Luka Dončičius užbaigė dar vieną Jutos „Jazz“ odisėją

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) santykius išsiaiškino reguliarųjį sezoną greta baigusios Vakarų konferencijos ekipos. Dalaso „Mavericks“ išvykoje 98:96 (15:21, 26:32, 36:19, 21:24) palaužė Jutos „Jazz“ ir seriją iki keturių pergalių laimėjo 4:2.

Teksaso ekipa pirmąją mačo dalį pralaimėjo 41:53, tačiau eigą perlaužė trečiajame ketvirtyje. Likus žaisti tris minutes po Donovano Mitchello baudos metimo komandas skyrė vos 3 taškai – 91:94.

Bojanas Bogdanovičius netrukus išlygino rezultatą, tačiau jam tolimu metimu atsakė ir Jalenas Brunsonas – 97:94. Rudy Gobertas tuomet pasižymėjo ir sugebėjo apsiginti prieš Luka Dončičių, tačiau kitoje aikštės pusėje Mike‘as Conley sužingsniavo. Likus žaisti 4 sekundes sekė greita „Jazz“ pražanga, po kurios J.Brunsonas pataikė tik vieną baudos metimą (98:96).

Lemiamą ataką „Jazz“ rengė minutės pertraukėlės metu po kurios B.Bogdanovičius aikštės kampe atsidūrė visiškai laisvas, tačiau pergalingu galėjusį tapti metimą šovė pro šalį. Nors lemiamus taškus rinko J.Brunsonas, žibėjo ir Luka Dončičius, buvęs arti trigubo dublio – 42 minutės, 24 taškai (4/11 dvitaškių, 4/10 tritaškių, 4/4 baudų metimų), 9 atkovoti ir 2 perimti kamuoliai, 8 rezultatyvūs perdavimai, 2 blokai bei po 3 klaidas ir pražangas. Slovėnas vos per 16 mačų peržengė 500 atkrintamųjų taškų ribą.

Tokiu tempu niekas nežygiavo nuo Michaelo Jordano laikų, kai 500 taškams prireikė vos 14 rungtynių. Tuo pačiu L.Dončičiui tai buvo pirmoji laimėta NBA atkrintamųjų serija.

Visa Dalaso ekipa nebuvo laimėjusi nė vienos serijos nuo čempioniško 2010–2011 metų sezono.

Kitame etape „Mavericks“ susitiks su reguliariojo sezono nugalėtojais Fynikso „Suns“.

Jutos „Jazz“ ekipa dar niekada nėra laimėjusi NBA čempionų žiedų, o šis pralaimėjimas itin skaudus visai klubo organizacijai. Gerus rezultatus reguliariajame sezone pastaraisiais metais demonstravusią ekipą vasarą gali supurtyti permainos, nes buvo pasirodžiusios kalbos tiek apie Donovano Mitchelo, tiek apie Rudy Goberto išvykimą, jei ekipai nepasisektų ir šiame NBA sezone.

„Mavericks“: Luka Dončičius (9 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Jalenas Brunsonas po 24, Spenceris Dinwiddie 19 (4/7 tritaškių), Dorianas Finney-Smithas 18 (10 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 23 (8 atk. kam., 9 rez. perd., 5 klaidos), Bojanas Bogdanovičius 19 (3/6 tritaškių), Jordanas Clarksonas 15 (6 atk. kam.), Mike‘as Conley 11 (8 rez. perd., 1/6 tritaškių), Rudy Gobertas 10 (12 atk. kam.).