Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) sudužo Jono Valančiūno viltys pakovoti dėl čempiono titulo. Lietuvio atstovaujami Naujojo Orleano „Pelicans“ namie 109:115 (28:28, 30:20, 27:34, 24:33) nusileido Fynikso „Suns“ ekipai ir seriją pralaimėjo 2:4.

Dar likus žaisti dvi minutes šeimininkai pirmavo (104:103), tačiau Devino Bookerio tritaškis, Mikalo Bridgeso dėjimas ir Chriso Paulo baudų metimai nusvėrė svarstykles favoritų naudai. Vėliau „Suns“ uždarė rungtynes nuo baudų metimo linijos, o desperatiški „Pelicans“ tritaškiai nekrito.

Neįtikėtiną pasirodymą surengė Ch.Paulas, per 36 minutes neprametęs nė vieno metimo – 13/13 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 4/4 baudų metimų. Jis surinko 33 taškus, atkovojo 5 ir perėmė kamuolį, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

14/14 metimų „iš žaidimo“ – iki šiol nematytas rezultatas atkrintamosiose. Absoliutus lygos rekordas išlieka Wilto Chamberlaino rankose, kuris dar 1967-ųjų reguliariojo sezono rungtynėse į varžovų krepšį sumetė visus 18 metimų. Kiek lėčiau įsibėgėjo po traumos grįžęs D.Bookeris, kukliu pataikymu surinkęs 13 taškų (4/6 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 2/2 baudų metimų).

J.Valančiūnas per 27 minutes pelnė 10 taškų (5/6 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atkovojo 8 ir perėmė kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė. Lietuviui sunkiai sekėsi tvarkytis gynyboje, o jam esant aikštėje varžovai „pelikanus“ pranoko šešiolika taškų – prasčiausias rezultatas komandoje.

Vakarų konferencijos pusfinalyje „Suns“ susitiks su Dalaso „Mavericks“ ir Jutos „Jazz“ poros nugalėtojais.

„Suns“: Chrisas Paulas 33 (5 atk. kam., 8 rez. perd., 14/14 metimų), DeAndre Aytonas 22 (7 atk. kam., 10/12 dvitaškių), Mikalas Bridgesas 18 (2/2 tritaškių), Devinas Bookeris (1/6 tritaškių, 5 atk. kam.) ir Cameronas Johnsonas po 13, Jae‘us Crowderis 9.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 21 (5 atk. kam., 11 rez. perd., 6 klaidos), Herbertas Jonesas (4 per. kam.) ir C.J.McCollumas (1/5 tritaškių) po 16, Larry Nance‘as 15 (8 atk. kam.), Trey‘us Murphy 12 (4/7 tritaškių), Jose Alvarado 11, Jonas Valančiūnas 10 (8 atk. kam., 5/6 dvitaškių), Jaxsonas Hayesas 8.