• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bendradarbiaudami verslas, valdžia ir vartotojai sieks užtikrinti, kad kainos dėl euro įvedimo, nedidės Lietuvos prekybos įmonių asociacijos visuotinis narių susirinkimas virto neeiline diskusija, skirta aptarti vieną svarbiausių šaliai įvykių – euro įvedimą. Svarbiausias akcentas - prekių kainos euro įvedimo laikotarpiu ir po jo.

Bendradarbiaudami verslas, valdžia ir vartotojai sieks užtikrinti, kad kainos dėl euro įvedimo, nedidės Lietuvos prekybos įmonių asociacijos visuotinis narių susirinkimas virto neeiline diskusija, skirta aptarti vieną svarbiausių šaliai įvykių – euro įvedimą. Svarbiausias akcentas - prekių kainos euro įvedimo laikotarpiu ir po jo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prekybos tinklų vadovai, ūkio ministras, Lietuvos banko vadovas, vartotojų teisių atstovas bei Latvijos verslininkai tarėsi, kaip skaidriai ir efektyviai bendradarbiauti bei užtikrinti, kad dėl valiutos keitimo kainos pirkėjams nesikeis. Taip pat buvo aptarta, kaip laiku ir aiškiai pateikti visuomenei visą reikalingą informaciją apie naująją valiutą.

REKLAMA

Laurynas Vilimas, LPĮA vykdantysis direktorius teigia, kad Lietuvos prekybos įmonės, asociacijos narės euro įvedimui ruošiasi atsakingai ir iš anksto.

“Mes esame pasiruošę efektyviai bendradarbiauti su vyriausybe, kontroliuojančiomis institucijomis bei duoti daugiau nei iš prekybininkų reikalaujama ar tikimasi. Skaidriai vykdydami konvertavimą, prisidėsime ir prie visuomenės švietimo bei informavimo”.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas V.Vasiliauskas pristatė, kaip konkrečiai bus bendradarbiaujama su verslu, informuojant įmonių darbuotojus apie litų keitimo į eurus tvarką, pristatant euro monetų ir banknotų apsaugos požymius ir praktiškai juos apmokant pažinti naująją valiutą. Pasak V. Vasiliausko, vienas didžiausių iššūkių – užtikrinti, kad verslas laiku apsirūpintų naująja valiuta.

REKLAMA
REKLAMA

“Mažmeninės prekybos įmonės – vienos iš svarbiausių šio proceso grandžių. Todėl būtina, kad jos kuo tiksliau ir kuo anksčiau įvertintų grynųjų eurų poreikį bei itin glaudžiai bendradarbiautų su bankais, iš kurių eurų monetos ir banknotai pasieks prekybininkus, o vėliau jų klientus”, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorius E.Petrauskas teigė, jog, remiantis kitų šalių pavyzdžiais, euro įvedimo laikotarpiu daugiausiai pažeidimų buvo nustatoma smulkaus verslo įmonėse: kavinėse, kirpyklose, automobilių servisuose, kur euro įvedimo laikotarpiu kainos buvo keliamos nepagrįstai. Todėl, anot jo, ketinama pritaikyti Latvijoje pasiteisinusią priemonę, kai viešai paskelbiama šimto pagrindinių prekių kainų augimo statistika per paskutinius 10 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

“Dėl didėjančių energijos, degalų kainų, darbo jėgos brangimo ir kitų sąnaudų daugelio prekių kainos palaipsniui augo beveik kasmet. Suprantama, kad dėl objektyvių priežasčių kai kurių prekių ir paslaugų kainos gali didėti ir šiemet, tačiau tikiuosi, kad svarbiausių prekių krepšelio kainų pokyčio viešas paskelbimas duos naudingos informacijos vartotojams ir tuo pačiu kontroliuos verslininkus. Mūsų funkcija - apsaugoti vartotojus nuo pažeidimų, susijusių su kainų perskaičiavimu”, - sakė E.Petrauskas. Jis pridūrė, jog nesąžiningiems verslininkams bus skiramos ir piniginės baudos .

REKLAMA

Latvijos maisto prekybininkų asociacijos direktorius N.Kruzitis tikino, jog su malonumu pasidalins gerąja Latvijos valiutos keitimo praktika, bei patars, kaip išvengti ar sumažinti klaidų.

“Tikėkimės geriausio, tačiau ruoškimės blogiausiam”, - tokiu šūkiu vadovavomės ruošdamiesi euro įvedimui Latvijoje. Užduotys, kurias prekybininkai turėjo įvykdyti prieš euro įvedimą, nebuvo lengvos – kasų sistemų perprogramavimas, kainų lentynose pakeitimas, darbuotojų apmokymai, piniginių srautų ir procesų valdymai ir daug kitų, o potencialių grėsmių ar trikdžių sąrašas buvo tikrai netrumpas. Dabar jau galėčiau daryti išvadą, kad sklandų euro įvedimą užtikrins tik tinkamas laiko ir finansinių resursų paskirstymas bei tikslus veiksmų planavimas. Numatykite tris žingsnius į priekį!” - patarė LMPA direktorius.

REKLAMA

Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, siekiant sklandžiai šalyje įvesti eurą, labai svarbus geranoriškas visų suinteresuotų šalių – ir verslo, ir institucijų, ir vartotojų – sutarimas ir bendradarbiavimas. Šių susitikimų ir diskusijų tikslas – padėti verslui pasirengti įvedant Lietuvoje naują valiutą ir paskatinti jį prisidėti prie sklandaus proceso įgyvendinimo.

„Ypatingai svarbus Ūkio ministerijos ir verslo, ypatingai prekybininkų, bendras darbas yra Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumas. Jo tikslas - kuriant abipusiu pasitikėjimu grindžiamą aplinką, apsaugoti Lietuvos vartotojų interesus ir užtikrinti sąžiningą paslaugų bei prekių kainų perskaičiavimą“, - kviesdamas prisijungti prie šios iniciatyvos prekybininkus bei jų verslo partnerius sakė ūkio ministras E. Gustas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos prekybos įmonių asociacija savo narių vardu planuoja vasarą pasirašyti “Geros verslo praktikos ir valios memorandumą” su LR Vyriausybe. Juo prekybininkai atsakingai įsipareigos, jog nenaudos euro įvedimo kaip preteksto didinti kainas, laikysis teisės aktuose nustatytų apvalinimo taisyklių, o, įvedus eurą, esant galimybei, apvalins kainas vartotojo naudai.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų