LKL čempionate praėjusią savaitę pergales šventė favoritai, iki kol „Juventus“ atvažiavo į Kauną ir driokstelėjo visu garsumu. Sensacingas „Žalgirio“ kluptelėjimas ir Šarūno Jasikevičiaus įtūžis buvo didžiausias LKL įvykis pavasario pradžioje.

Sensacija. Šeštadienį Šarūnas Jasikevičius atšventė 40-ąjį gimtadienį, o jau po dviejų dienų sulaukė visai negimtadieniško siurprizo. Utenos „Juventus“ atvažiavo į „Žalgirio“ areną ir išsivežė pergalę patiesdami čempionus 86:84.

„Juventus“ treneriui Antanui Sireikai „Žalgirio“ arenoje tai buvo pirmoji pergalė.

„Vienybė, – paklaustas, kas lėmė pergalę, sakė strategas. – Man labai patiko vyrų kalbos, kaip tarpusavyje bendrauja, kaip paragina. Kaip ir sakiau rūbinėje, reikia paprastai drausmingai padaryti sutartus dalykus, o kitoje pusėje žaisti laisvai, improvizuoti“.

Tuo tarpu Š.Jasikevičius buvo gerokai įsiutęs. Blankiai visą mačą atrodę žalgiriečiai kaip reikiant supykdė „Žalgirio“ trenerį.

„Po pergalės prieš Bambergą pasijutome, kad esame labai didi komanda, nors Eurolygoje laimėjome tik antras rungtynės. Ta pergalė mus užmigdė. Viskas yra logiška, nes vakar treniravomės katastrofiškai. Žaidėjai parodė nepagarbą savo profesijai, taip pat ir sirgaliams. Taip žaisti negalima, bet dar yra baisiau – taip elgtis negalima. Buvome visiškai nepasiruošę, o mygtuko, kurį įjungę, žaistume didesne pavara, mes neturime“, – tūžo Šaras.

MVP. A.Sireikos komplimentų sulaukęs „Juventus“ legionierius Chavaughnas Lewisas tapo naudingiausiu LKLžaidėju. „Žalgirio“ arenoje jis surinko 28 naudingumo balus, pelnė 20 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir skandino žalgiriečių laivą.

Steponas Babrauskas taip pat buvo vertas apdovanojimo, nes Panevėžyje surinko 30 naudingumo balų. Tačiau skambi „Juventus” sensacija tapo Ch.Lewiso koziriu.

Sugrįžimas. Artūras Jomantas po trejų metų pertraukos sugrįžo į „Lietuvos rytą“. Pirmosios jo rungtynės Vilniuje palydėtos plojimais ir pažymėtos pergale prieš Kėdainių „Nevėžį“ 87:70. A.Jomantas aikštėje pasirodė likus žaisti 5 minutes ir pasižymėjo 2 taškais.

Tiesa, „Lietuvos ryto“ treneris Tomas Pačėsas po mačo priežasčių šypsotis neturėjo: „Pirmi trys kėliniai buvo labai prasti. Stengsimės padaryti išvadas. Kažkur dirbame per mažai. O Jomantą taip vėlai įtraukėme į žaidimą todėl, kad jis dar nežino derinių ir jam būtų buvę per sudėtinga. Jis mums bus naudingas abejose puolėjo pozicijose.“

Lenktynės. Klaipėdos „Neptūnas“ turnyro lentelės vidurio lenktynėse veržiasi į trečiąją vietą. Klaipėdiečiai 70:58 gynyboje užgniaužė Prienų-Birštono „Vytautą“ ir šventė jau ketvirtąją pergalę paeiliui. Tai buvo dvikova dėl trečiosios vietos, kurioje „Neptūnas“ nuo 4-5 vietose esančių prieniškių ir uteniškių atsiplėšė viena pergale.

Pirmas kartas. Pasvalio „Pieno žvaigždės“ pirmą kartą šį sezoną nugalėjo „Lietkabelį“ 83:82. Panevėžiečiams nepadėjo ir iš „Lietuvos ryto“ atsiųstas įžaidėjas Žygimantas Janavičius, kuris debiutuodamas pelnė 12 taškų. Vis dėlto „Lietkabelis“ patyrė jau ketvirtąjį pralaimėjimą paeiliui ir smuktelėjo į septintąją poziciją turnyro lentelėje. Kazio Maksvyčio efektas Panevėžyje po truputį išgaruoja.

Papildymas. Iki kovo 6-osios LKL klubai turėjo paskutinę galimybę papildyti sudėtį. „Lietkabelis“ įsigijo aukštaūgį iš Kroatijos Ante Krapičių. „Žalgiris“ įregistravo 17-metį talentą Isaiah Hartensteiną. „Nevėžis“ sustiprino gynėjų grandį Edgaru McKnightu. „Neptūno“ priekinę liniją sustiprino australas Angusas Brandtas. „Vytautas“ užregistravo aukštaūgį iš Ukrainos Serhii Zahrebą. Prie pasvaliečių prisijungs puolėjas iš Ukrainos Stanislavas Timofejenko. Į Uteną paskutinę minutę atvyksta Timothy Knippas.