REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiąnakt įvyks pats artimiausias per 35 metus Žemės pasimatymas su lėktuvnešio dydžio asteroidu. Tai pats didžiausias asteroido 2005 YU55 priartėjimas prie mūsų planetos per kone 200 metų.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienio naktį 1.28 val. Lietuvos laiku asteroidas 2005 YU55 prasilenks su Žeme artimiausiame jai savo orbitos taške, kuris yra arčiau nei Mėnulis, už maždaug 325 000 kilometrų. Pasak astronomų, tokio dydžio (2005 YU55 skersmuo yra apie 400 metrų) dangaus kūnas prie Žemės nėra priartėjęs nuo 1976 metų, ir kitas toks pasimatymas įvyks tik 2028 m. Tačiau nei šis, nei kiti 2005 YU55  prasilenkimai su Žeme ir Mėnuliu nekelia susidūrimo pavojaus bent per artimiausius 100 metų, skelbia „Space.com“.

REKLAMA

NASA pranešė stebinti artėjantį asteroidą savo radarais. Kalifornijoje veikiančio Tolimojo kosmoso tinklo (DSN) radaras vakar vėlai vakare padarė naują 2005 YU55 nuotrauką. Tuo metu jis buvo už 1,38 mln. kilometrų nuo Žemės.

Pasak NASA atstovų, Goldstouno DSN radaras seka 2005 YU55 nuo lapkričio 4 dienos ir tai darys iki lapkričio 10-osios. Šiandien artėjančio asteroido stebėjimus pradės Arecibo observatorijos Puerto Rike Planetų stebėjimo radaras, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

2005 YU55 stebėjimai atskleidė, kad jo forma artima sferinei, jis yra nepaprastai tamsus (atspindi šviesą blogiau už anglį) ir lėtai sukasi. Vienas pilnas apsisukimas įvyksta kas 18 valandų. Asteroido orbita gerai žinoma: jis gana dažnai priartėja ne tik prie Žemės, bet ir prie Veneros ir Marso. Dabartinis jo prasilenkimas su Žeme yra pats artimiausias per 200 metų.

Nors tiesioginės grėsmės jis per artimiausią šimtmetį nekels, skelbiama, kad jei tokio dydžio asteroidas pataikytų į vieną iš Žemės vandenynų, kiltų 7 balų pagal Richterio skalę stiprumo žemės drebėjimas ir milžiniškas cunamis, kurio banga iškiltų iki 9 aukštų pastato stogo. O jei pataikytų į sausumą, smūgio epicentre atsirastų 6,5 km skersmens krateris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žemės pasimatymą su  asteroidu 2005 YU55 gali stebėti ir astronomijos mėgėjai, sakoma pranešime. Jei oro sąlygos bus palankios, asteoroidą šiąnakt bus galima įžiūrėti 15 cm ar didesnio skersmens teleskopais. Asteroido 2005 YU55 koordinates bet kuriuo pasirinktu metu galima sužinoti NASA tinklalapyje.

Šiame vaizdo siužete pasakojama apie artėjantį kosminį vizitą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų