0

Trečiadienį Vilniuje prasidėjusio tarptautinio vyrų krepšinio turnyro, kuriame dalyvauja "EurBasket" 2013" čempionatui Slovėnijoje (rugsėjo 4-22 d.) besirengiančios Lietuvos, Rusijos, Suomijos ir Čekijos rinktinės, lyderiais tapo varžybų šeimininkai.

Antrosiose turnyro rungtynėse Lietuvos krepšininkai, sėkmingai sužaidę trečiąjį kėlinį, 78:76 (19:24, 20:18, 25:11, 14:23) nugalėjo atkakliai pasipriešinusią Suomijos komandą.

Trečiadienio Lietuvos rinktinės susitikime su Suomijos rinktine Vilniuje aikštelėje nepasirodė Vytenis Čižauskas, Darjušas Lavrinovičius ir Martynas Pocius. Sprendimą neregistruoti šių krepšininkų rungtynėms priėmė vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas.

Lietuvos rinktinės starto penketas: Mindaugas Kuzminskas, Robertas Javtokas, Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis ir Linas Kleiza.

Pirmuosius taškus Lietuvos rinktinei pelno L. Kleiza – 3:5. Prabėgus penkioms minutėms suomiai ir toliau sėkmingai atakuoja iš trijų taškų zonos – 8:10. Varžovai ir toliau sėkmingai atakuoja iš dviejų taškų zonos – 14:18. Pirmas ketvirtis baigiasi taikliu suomių tolimu metimu – 19:24.

Antrasis kėlinys prasideda R. Seibučio taikliu dvitaškiu – 21:24, tačiau suomiai taikliais baudos metimais skirtumą didina iki 6 taškų – 21:27. Visas rungtynes suomius besivijanti Lietuvos rinktinė, pagaliau išlygina rezultatą – 34:34. Bet suomiai ir toliau taikliai atakuoja iš toli – 39:42.

Statistika po antrojo kėlinio: Linas Kleiza - 10, Renaldas Seibutis - 7, Jonas Mačiulis, Mindaugas Kuzminskas, Martynas Gecevičius po 5, Kšištofas Lavrinovičius - 3, Jonas Valančiūnas ir Mantas Kalnietis po 2 taškus.

Trečiasis kėlinys prasideda M. Kalniečio taikliu metimu iš toli – 42:42. Lietuviai pradėjo spurtą, skirtumą padidinantys iki 3 taškų – 51:48. Likus žaisti trims trečiojo ketvirčio minutėms, A. Juškevičius pelno pirmuosius savo taškus – 60:53. M.Kuzminsko baudų metimai Lietuvius išvedė į priekį dviženkliu skirtumu, tad kėlinys baigėsi rezultatu 64:53.

Lietuvos rinktinė: Linas Kleiza - 17, Mindaugas Kuzminskas - 12, Jonas Valančiūnas - 12, Adas Juškevičius - 8, Renaldas Seibutis - 7, Jonas Mačiulis - 6, Martynas Gecevičius - 5, Mantas Kalnietis - 5, Kšištofas Lavrinovičius - 3, Donatas Motiejūnas - 3.

Po to lietuvių laukia dar dvi kovos Vilniuje: ketvirtadienį su rusais, o penktadienį su čekais.