REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ugniagesiai skuba gelbėti miegamajame į keblią padėtį pakliuvusius pikantiško sekso mėgėjus, policijos pareigūnai gaudo laukinių gyvūnų jauniklius, ar lydi žmones nupjautais pirštais į ligoninę, o štai greitosios medikams tenka nuo chuliganų gelbėti praeivius. Tai ne scenarijai iš filmų, o lietuviška realybė su kuria specialiųjų tarnybų atstovams tenka susidurti vis dažniau.

Ugniagesiai skuba gelbėti miegamajame į keblią padėtį pakliuvusius pikantiško sekso mėgėjus, policijos pareigūnai gaudo laukinių gyvūnų jauniklius, ar lydi žmones nupjautais pirštais į ligoninę, o štai greitosios medikams tenka nuo chuliganų gelbėti praeivius. Tai ne scenarijai iš filmų, o lietuviška realybė su kuria specialiųjų tarnybų atstovams tenka susidurti vis dažniau.

REKLAMA

Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai kovoja dėl aštuoniasdešimties galvijų bandos likimo. Karvės su veršiukais ganėsi prie upės. Po nakties ūkininkas pastebėjo, kad ši patvino, o gyvuliai taip ir liko saloje, apsupti vandens.

Trys ugniagesiai šešias valandas plaukiodami motorine valtimi bandė pervaryti gyvulius į neapsemtą vietą. Kol vieni kolegos kovojo už gyvūnų išsaugojimą, kiti gelbėjo daugiau kaip 150 kilogramų sveriančiam žmogui pasiekti medikus.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo sunkiasvoris ligomis, sveriantis virš 160 kilogramų, aišku, jam yra sunku judėti. Buvo prijungtas prie deguonies aparato. Ir mūsų pareigūnams teko pasitelkti išradingumą. Ir padėti medikų brigadai jį transportuoti iš daugiabučio. Reikėjo bute bent tris duris išimti, išardyti, kad mes galėtume jį sėkmingai transportuoti iki greitosios automobilio. Mūsų automobilio reikėjo pagalbos, nes tiesiog netilpo į greitosios pagalbos automobilį“, – teigia ugniagesių gelbėtojų atstovas Giedrius Ruočius.

REKLAMA

Ugniagesiai gelbėtojai prabyla ir apie pikantiškesnes patirtis.

„Yra tekę ir mūsų profesijos darbuotojams ir antrankius nukirpinėti miegamajame. Jų tiesiog nebuvo galima atrakinti, reikėjo panaudoti mūsų specialias priemones, kad jas nukirpti“, – pasakoja G. Ruočius.

O kur dar prašymai nupjauti nuo pirštų užstrigusius žiedus, ar pagalba vaduojant policijos automobilyje įstrigusį pažeidėją.

„Buvo tekę suteikti pagalbą irgi policijos pareigūnams, kai jų sulaikytas asmuo tiesiog užstrigo policijos automobilyje ir užsikirto durys, ir niekaip nebuvo galima jų atidaryti, tai irgi mums reikėjo išlaisvinti“, – sako G. Ruočius.

REKLAMA
REKLAMA

Ugniagesiai gelbėtojai skaičiuoja – maždaug 50 procentų iškvietimų yra žmonių prašymai pagelbėti buityje pačiomis įvairiausiomis nestandartinėmis situacijomis. Į tokias pakliūva ir policijos pareigūnai. Pavyzdžiui, įvykis Utenoje. Pareigūnai patruliavę kelyje Utena-Vilnius, gavo pranešimą, kad iš Utenos į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas yra vežamas vyras sunkiai sužalotais rankos pirštais.

„Gavome pranešimą, kad asmuo, tokioje situacijoje prašo palydos iki Vilniaus Santaros klinikų. Iš karto buvo mintis, kai atrodo, tos minutės kapsi, jie važiuoja, o mes bandome juos vytis. Galiausiai prisivejam ir bandom juos lydėti. Tačiau toje situacijoje, aš pastebėjau, kad jie bando važiuoti pagal visas taisykles, tiesiog, kad iš paskos vyksta policijos automobilis“, – kalba Utenos policijos pareigūnas Gediminas Kviklys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tad pareigūnai nelaimėlį pasisodina į savo mašiną ir gerokai didesniu greičiu į ligoninę nuveža patys. Į panašią istoriją pakliuvo ir Visagino policininkai.

„Pareigūnai važiuodami pastebėjo moterį, kuri sunkiai nešė vaiką. Ir ji ėjo pėsčiomis. Ir sustojo paklausti, kas nutiko, pasirodo, vaikas išsinarino koją, o tas giminaitis, kuris turėjo pavežti iki ligoninės vėlavo atvykti“, – sako Visagino policijos vadovas Gintaras Mažintas.

Ir gimdyvėms kelyje tenka gelbėti, kaip sako policijos pareigūnai, o kartais pakliūva jie ir į dar kitokias istorijas.

Tenka gelbėti ir stirnoms. Tenka padėti ir bėdon pakliuvusiam barsukui. Kačiukų gelbėjimas ir policijai, ir ugniagesiams jau tapo klasika. Į neeilines situacijas rečiausiai pakliūva greitosios pagalbos medikai. Tačiau, kaip sako Vilniaus greitosios vadovas, tokių irgi pasitaiko – kai ir į nakvynės namus tenka pavežti gatvėje rastus žmones, ir išblaivinti padauginusius velnio lašų. O tenka ir praeivius nuo chuliganų ginti.

REKLAMA

„Buvo istorija, kai važiavo automobiliu ir bandė mušti trys chuliganai pilietį, tai sustojo ir apgynė, kadangi tas buvo su vaiku. Ir apgynė“, – pasakoja vadovas Zdislavas Skvarciany.

Tokių istorijų, kaip sako specialiųjų tarnybų atstovai, daugėja. Mat žmonės pradėjo labiau pasitikėti policija, ugniagesiais ar medikų brigadomis, o ir drąsesni tapo, tad pagalbos prašo dažniau. Ir visai nesvarbu nelaimėliui, kurios tarnybos gelbsti pakliuvus į bėdą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų