Europos taurės turnyro pirmojo rato trečiosiose rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda svečiuose 79:62 (12:20, 26:12, 24:7, 17:23) sutriuškino Le Mano „Sarthe Basket“ krepšininkus.

Tris pergales iškovoję vilniečiai yra vienvaldžiai F grupės lyderiai bei jau beveik užsitikrino vietą kitame etape. Prancūzai per tris susitikimus laimėti nesugebėjo ir atsidūrė ant bedugnės krašto.

Sėkmingai pradėję rungtynes vilniečiai pirmavo 4:0. Netrukus J. B. Batistos vedamam Prancūzijos klubui pavyko laimėti 2 minučių atkarpą 12:2 ir atitrūkti – 12:6. „Sarthe Basket“ ekipa neketino mažinti apsukų ir sėkmingai užbaigusi pirmąjį kėlinį pirmavo 20:12.

„Lietuvos rytas“ jau nuo pirmųjų antrojo ketvirčio minučių griebė jautį už ragų ir per 5 minutes ištirpdė turėtą deficitą – 24:24. Netrukus S. Babrauskas įmetė tritaškį ir vilniečiai po ilgesnės pertraukos pirmavo 27:24. Visgi ilgai prancūzai džiaugtis pranašumu lietuviams neleido ir įsiveržė į priekį – 30:29. Antroje atkarpoje svečiai per paskutines 2 minutes pelnė 9 taškus, o į savąjį krepšį praleido vos vieną taiklų metimą ir į didžiąją pertrauką išėjo geros nuotaikos – 38:32.

Tai, kas įvyko trečiajame kėlinyje, „Sarthe Basket“ krepšininkai sapnuos baisiausiuose košmaruose. Prancūzai stengėsi neatsilikti nuo „Lietuvos ryto“ ir įpusėjus kėliniui rezultatas buvo 39:46, bet A. Džikičiaus auklėtiniai surakino varžovus geležinėje gynyboje ir per likusias 5 minutes neleido nė karto pasižymėti. Iš viso šešios šeimininkų atakos baigėsi netaikliais metimais, o svečiai pirmavo 16:0 ir išsprendė visus reikalus šiame mače – 62:39.

Kaip ir galima buvo nuspėti, Prancūzijos klubas ketvirtajame kėlinyje nesugebėjo atsitiesti ir panaikinti deficito. Abi komandos suprato, kad mačo baigtis jau aiški, todėl paskutines minutes tiesiog stengėsi žaisti žiūrovams.

„Sarthe Basket“: Alexas Ackeris 17, J. P. Batista ir Marcellusas Sommerville'as po 11.

„Lietuvos rytas“: Steponas Babrauskas 15 (4/6 tritaškiai), Tyrese'as Rice'as ir Renaldas Seibutis po 12, Lawrence'as Robertsas (15 atk. kam.) ir Aleksandras Rašičius po 9, Predragas Samardžiskis 7, Jonas Valančiūnas ir Artūras Jomantas po 6, Mindaugas Katelynas 3.