Vilniaus „Lietuvos rytas“ - pusfinalyje! Lietuvos vicečempionai antrosiose Europos taurės ketvirtfinalio rungtynėse Donecke 78:80 (28:17, 13:17, 13:13, 24:33) nusileido vietos „Donetsk“ komandai, bet dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio pateko į turnyro finalo ketverto varžybas.

Primename, jog pirmoji dvikova Vilniuje baigėsi užtikrinta „Lietuvos ryto“ pergale 11 taškų skirtumu (76:65).

Chimkuose vyksiančiame finalo turnyre vilniečių pusfinalyje lauks mūšis su „Valencia Basket“ ekipa, kuriai atstovauja buvęs Lietuvos klubo puolėjas Bradas Newley. Finalo ketverto kovos vyks balandžio 14-15 dienomis.

Europos taurės finalo ketverto varžybose „Lietuvos rytas“ dalyvaus jau ketvirtą kartą iš eilės.

Vilniečiai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir pirmosiomis minutėmis iniciatyva priklausė būtent Lietuvos vicečempionams – 15:10. Po nedidelio spurto 6:0 svečiai įgijo rekordinę persvarą (21:13), o „Donetsk“ vyriausiasis treneris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po jos vaizdas aikštėje pernelyg nepasikeitė – „Lietuvos rytas“ toliau šeimininkavo ir pirmąjį ketvirtį laimėjo 28:17.

Antrojo kėlinuko pradžioje „Donetsk“ bandė spurtuoti ir panaikinti deficitą, tačiau laiku paprašyta minutės pertraukėlė davė vaisių – sėkminga ukrainiečių žaidimo atkarpa buvo sustabdyta, o „Lietuvos rytas“ vėl nutolo (35:23). Tiesa, tai šeimininkų ryžto nesumažino – vilniečių pranašumas sumažėjo iki šešių – 35:29. Ilgoji pertrauka prasidėjo „Lietuvos rytui“ pirmaujant 41:34.

Po pertraukos „Lietuvos rytas“ atrodė pakankamai užtikrintai, bet antroje ketvirčio pusėje įkrito į duobę – laimėję atkarpą 7:0, „Donetsk“ priartėjo 43:47. Laimei, kėlinį pavyko užbaigti sėkmingai. atsitiesęs „Lietuvos rytas“ prieš lemiamą mačo dalį buvo priekyje 54:47.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo komplikuotai – ukrainiečiai žaibiškai ištirpdė septynių taškų persvarą (54:54), o netrukus ir išsiveržė į priekį – 56:57. Likus 5 minutėms „Donetsk“ pirmavo 63:61. Tačiau ukrainiečių bandymai sukurti stebuklą buvo atremti – likus kiek daugiau nei 2 minutėms Vilniaus komanda išsiveržė į priekį – 67:65. Šeimininkai buvo dar labiau priartėję, bet „Lietuvos rytas“ nebepaliko varžovams jokių vilčių.

„Lietuvos rytas“: J.Valančiūnas (7 atk. kam.) ir T.Rice'as po 14, A.Jomantas 12, A.Rašičius ir R.Seibutis po 11, L.Robertsas 7 (6 atk. kam.), S.Babrauskas 5, M.Katelynas 4.

„Donetsk“: R.Curry 26, V.Avdalovičius 14, V,Kravcovas 12, V.Stojanovskis 11, I.Radenovičius 10 (8 atk. kam.).