Romoje (Italija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate 50 m krūtine distancijos pusfinalyje dalyvavo Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova. Tiesa, į finalą pateko tik R. Meilutytė, kuri demonstravo fantastišką greitį.

Puikiai antrajame plaukime plaukusi R. Meilutytė disanciją įveikė per 29.44 sek. ir pagerino nuo 2013 m. jai pačiai priklausiusį šalies rekordą (29.48 sek.).

Ji bendroje pusfinalio įskaitoje buvo pirma.

R.Meilutytės pasiektas rezultatas kartu yra trečias rungties istorijoje. Greičiau yra plaukusios tik italė Benedetta Pilato (29.30 sek.) bei amerikietė Lilly King (29.40 sek.).

O pirmajame pusfinalio plaukime pasirodžiusios K. Teterevkovos laikas buvo 31.07 sek. Pusfinalyje bendroje įskaitoje ji liko devinta ir į finalą nepateko. Iki jo lietuvei pritrūko vos 0,02 sek.

Paskutinį bilietą į finalą iškovojusi švedė Sophie Hansson, distanciją įveikė per 31.05 sek.

Finalinis plaukimas numatomas rytoj, trečiadienį, vakarinėje sesijos dalyje.

Primename, kad Lietuva savo kraityje čempionate Romoje turi tris bronzos medalius, kuriuos iškovojo Andrius Šidlauskas (100 m krūtine), R.Meilutytė (100 m krūtine) ir K.Teterevkova (200 m krūtine).