kotryna teterevkova

Kotryna Teterevkova

 

Lietuvos plaukikė Kotryna Teterevkova (g. 2002 m. sausio 23 d. Vilniuje), nacionalinė rekordininkė. Ji specializuojasi plaukimo krūtine rungtyse ir yra pasiekusi reikšmingų laimėjimų tiek jaunimo, tiek suaugusiųjų kategorijose.

 

Kotryna taip pat dalyvavo 2020 m. vasaros olimpinėse žaidynėse ir 2021 m. Tarptautinėje plaukimo lygoje (ISL), atstovaudama Los Andželo „Current“ klubui.

Kotrynos Teterevkovos treneris amerikietis – apie jos pažangą ir konkurenciją su olimpine čempione

Europos jaunimo plaukimo čempionato Lietuvoje ambasadorė Kotryna Teterevkova atidžiai seka pasirengimą pirmosioms tokio rango varžyboms Baltijos valstybėse. Tačiau ji taip pat rengiasi savo svarbiausioms varžyboms – olimpinėms žaidynėms Paryžiuje. Joms ji pastaruoju metu treniruojasi pas vieną geriausių JAV plaukimo trenerių Ray Looze‘ą ir treniruotėse konkuruoja su olimpine čempione Lilly King.
2024-06-05

Kotryna Teterevkova apie istorinį Lietuvai čempionatą: „Tai yra didelis mūsų šalies garsinimas“

Vilniuje pirmąsyk Baltijos šalių istorijoje vyksiantį Europos jaunimo plaukimo čempionatą olimpietė Kotryna Teterevkova sveikino per atstumą. Vilnietė šiuo metu Paryžiaus olimpinėms žaidynėms rengiasi Jungtinėse Valstijose, tačiau įvykius, susijusius su pirmosiomis elitinėmis plaukimo varžybomis Lietuvoje, ji seka atidžiai. Nes ji – oficiali jubiliejinio 50-ojo Europos jaunimo plaukimo čempionato ambasadorė.
2024-05-20

Kotryna Teterevkova antru rezultatu pateko į „2024 TYR Pro Swim Series“ finalą

San Antonijuje, Teksase (JAV) tęsiasi „2024 TYR Pro Swim Series“ plaukimo varžybos atvirame 50 m baseine. Šeštadienį čia startavo ir būrys JAV besitreniruojančių Lietuvos plaukikų. Į moterų 200 m plaukimo krūtine A finalą užtikrintai pateko Kotryna Teterevkova. Vilnietė buvo pati greičiausia septintame atrankos plaukime. Distanciją ji įveikė per 2 min. 27,44 sek., o bendroje įskaitoje užėmė antrą vietą. Greičiau už lietuvę kvalifikacijoje plaukė tik amerikietė Kate Douglass (2 min. 26,09 sek.
2024-04-13

Rūta Meilutytė užtikrintai pateko į pasaulio čempionato pusfinalį

Lietuvos plaukikai tęsia savo pasirodymą Dohoje (Kataras) vykstančiame Pasaulio plaukimo čempionate. Šeštadienio rytą į baseiną šoko trys lietuviai.  Pirmoji šįryt pasirodymą pradėjo Smiltė Plytnykaitė, kuri varžėsi 50 m laisvu stiliumi rungtyje. Deja, lietuvė distanciją įveikė tik per 26.31 sek. ir savo atrankoje buvo paskutinė.  Bendroje įskaitoje ji užėmė tik 45-ą vietą ir buvo toli nuo pusfinalio ribos.
387 2024-02-17

Nemalonios naujienos: Kotryna Teterevkova priversta praleisti pasaulio čempionato finalą

Kataro sostinėje Dohoje tęsiasi „World Aquatics“ pasaulio plaukimo čempionatas. Penktadienio vakarą moterų 200 m plaukimo krūtine finale turėjo dalyvauti Kotryna Teterevkova, tačiau skelbiama, kad dėl ligos lietuvė finale nepasirodys. Pranešama, kad į apšilimą baseine atvykusi sportininkė pajautė karštį, o paaiškėjus, kad turi temperatūros išvyko atgal į viešbutį. Tiesa, lietuvė turėjo varžytis antrajame pasaulio čempionato finale šį vakarą.
2024-02-16

Į antrą finalą įplaukusi Kotryna Teterevkova: „Po tiek startų jau sunku gyventi“

Dohoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate Kotryna Teterevkova pateko į dar vieną finalą. Lietuvė rytoj dėl medalio kovos 200 m plaukimo krūtine rungtyje. Antrajame pusfinalyje lietuvė distanciją įveikė per 2:24.69 min. ir finišavo ketvirta. Po finišo kalbėjusi plaukikė sakė, kad po tiek startų jau ir jėgų nelieka tiek daug. „Kažkaip po tiek startų jau sunku gyventi.
124
2024-02-15

Į finalą patekusi Kotryna Teterevkova varžysis dėl dar vieno medalio

Ketvirtadienį Dohoje (Kataras) vykusioje vakarineje pasaulio plaukimo čempionato dalyje į baseiną iš lietuvių šoko Kotryna Teterevkova. Ji dalyvavo 200 m krūtine pusfinalyje ir gana užtikrintai pateko į finalą. Lietuvė distanciją įveikė per  2min. 24,69 sek. ir bendroje įskaitoje pusfinalyje buvo šešta. Rungties finalas ir kova dėl medalių įvyks rytoj vakare. K.Teterevkovai prieš čempionato pradžią ekspertai žadėjo bronzą 200 m plaukime krūtine.
90 2024-02-15

Į pusfinalį įskriejusi Kotryna Teterevkova prognozių dėl medalio nesureikšmina: „Tai nėra pagrindinis tikslas“

Ketvirtadienį Dohoje (Kataras) vyko jau penktosios Pasaulio plaukimo čempionato dienos atrankiniai plaukimai. Juose puikiai pasirodė ir į pusfinalį pateko Kotryna Teterevkova.  Lietuvė 200 m krūtine plaukime distanciją įveikė per per 2 min. 25.09 sek., savo atrankiniame plaukime buvo antra, o bendroje įskaitoje – trečia.  K. Teterevkova pusfinalyje varžysis šiandien, ketvirtadienį, apie 19.19 val.
73 2024-02-15

Kotryna Teterevkova pasaulio čempionate užtikrintai įplaukė į pusfinalį, kiti lietuviai atrankų neįveikė

Išaušo dar vienas atrankinių plaukimų rytas Pasaulio plaukimo čempionate. Dohoje (Katare) šįryt į baseiną šoko keturi lietuviai.  Pirmoji iš Lietuvos plaukikų pasirodė Smiltė Plytnykaitė. 100 m laisvuoju stiliumi 17-metė įveikė per 56.34 sek., bendroje įskaitoje liko 25-a ir į pusfinalį nepateko.  S. Plytnykaitei priklauso šios rungties Lietuvos moterų rekordas – 54,74 sek. Su tokiu rezultatu lietuvė šįryt būtų užėmusi 12-ą vietą.
2024-02-15

Nusivylimo dėl ketvirtos vietos neslėpusi Kotryna Teterevkova: „Vis tiek džiaugiuosi viskuo“

Dohoje (Kataras) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame antradienį dėl medalio kovojo Kotryna Teterevkova. Moterų 100 m plaukime krūtine lietuvė pagerino karjeros rekordą ir finišavo 4-a (1:06.02). Karjeros rekordą ji pagerino net 0.33 sek. „Aišku, dėl ketvirtos vietos gaila, bet man svarbiau buvo pamatyti rezultatą. Pagaliau po dviejų metų pasigerinau ir esu labai laiminga.
164
2024-02-13
REKLAMA
REKLAMA

Pasaulio plaukimo čempionato finale Kotryna Teterevkova liko per žingsnį nuo medalio: finišavo 4-ta

Kataro sostinėje Dohoje tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame antradienio vakarą moterų 100 m krūtine rungties finale į baseiną šoko Kotryna Teterevkova. Lietuvė distanciją įveikė per 1min. 6,02 sek. ir finišavo ketvirta. Primename, kad pirmadienį šešta rytinėje kvalifikacijoje buvusi K. Teterevkova moterų 100 m krūtine pusfinalyje distanciją įveikė per 1 min. 6,61 sek. ir savo plaukime finišavo ketvirta. Tai lietuvei užtikrino vietą finale.
58 2024-02-13

(Ne)malonios pasaulio čempionato staigmenos: už pusfinalio borto likusi Rūta Meilutytė – ne vienintelė tokia

Prieš keletą dienų Dohoje (Kataras) prasidėjo 2024 m. pasaulio plaukimo čempionatas, į kurį išvyko rekordinė – 15 narių – Lietuvos rinktinė.  Nors plaukikų surinktas didelis būrys ir jau nuo pirmųjų dienų buvo tikimasi išvysti gerus lietuvių plaukimus baseine, tačiau šios sporto šakos aistruoliai pirmiausia išvydo nemalonius netikėtumus.  Titulo neapgins Jau pirmoje savo rungtyje už patekimo į pusfinalį ribos liko Danas Rapšys, kuris 400 m laisvuoju stiliumi įveikė per 3 min.
2024-02-13

Greičiausią laiką pusfinalyje fiksavęs Danas Rapšys įskriejo į finalą pasaulio čempionate

Pirmadienį Dohoje (Kataras) tęsiasi Pasaulio plaukimo čempionatas, o vakariniuose pusfinaliuose pasirodė ir du Lietuvos plaukikai.  Antrasis iš į pusfinalį prasibrovusių lietuvių į baseiną šoko Danas Rapšys, kuris 200 m laisvuoju stiliumi įveikė per 1 min. 44.96 sek. ir buvo greičiausias ne tik savo pusfinalyje, bet ir tarp visų dalyvių.
162
2024-02-12

Tarp aštuonių geriausių: Kotryna Teterevkova pateko į pasaulio čempionato finalą

Pirmadienio vakarą Dohoje (Kataras) tęsiasi Pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame pusfinaliuose pasirodė ir du lietuviai.  Pirmoji į baseiną šoko Kotryna Teterevkova, kuri varžėsi 100 m krūtine rungtyje. Lietuvė distanciją įveikė per 1 min. 6.61 sek. ir savo pusfinalyje buvo ketvirta. Iki karjeros rekordo K.Teterevkovai trūko 0.26 sek. Bendroje įskaitoje plaukikė užėmė 7-ąją vietą ir pasiekė finalą. 100 m plaukimo krūtine finalas vyks antradienį 19 val. 45 min. Lietuvos laiku.
171
2024-02-12

Užtikrintai pasaulio čempionate startavusi Kotryna Teterevkova: „Nesijaučiu, kad būčiau plaukusi iš visų jėgų“

Antrąją pasaulio plaukimo čempionato dieną galingu startu pradėjusi Kotryna Teterevkova užsitikrino vietą 100 m krūtine pusfinalyje. Per 1 min. 06,85 sek. finišavusi sportininkė atrankoje užėmė 6 vietą ir užtikrintai žengė į pusfinalį. „Patiko plaukti, bet kol kas nesijaučiu, kad būčiau plaukusi iš visų jėgų. Finišavusi pamačiau, kad antra, visai apsidžiaugiau ir pagalvojau, kad gerai“, – po plaukimo kalbėjo K. Teterevkova. Prieš čempionatą sakei, kad nelabai norėjai čia važiuoti.
2024-02-12

Netikėta staigmena: Rūta Meilutytė nusileido Kotrynai Teterevkovai ir liko už pusfinalio borto

Dohoje (Kataras) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame pirmadienį startuos 4 lietuviai. 100 m krūtine atrankoje pirmadienio rytą startavo Kotryna Teterevkova ir Rūta Meilutytė. Abi plaukikės dalyvavo tame pačiame plaukime, tačiau į pusfinalį pateko tik K. Teterevkova. R. Meilutytė finišavo per 1:07,79 min. ir užėmė 6-ą vietą, o K. Teterevkova finišavo per 1:06,85 min. ir liko antra. Bendroje įskaitoje K. Teterevkova liko 6-ta, o R. Meilutytė 17-ta.
2024-02-12

Keistojo pasaulio čempionato prognozės: „Meilutytei ir Teterevkovai kabinami medaliai, Rapšys – „nurašomas“

Neįprastu laiku – vasario 11-18 d. – Dohoje (Kataras) vyks pasaulio plaukimo čempionatas 50 m ilgio baseine. Iki covid-19 pandemijos pasaulio čempionatai 50 m ilgio baseine vykdavo kas dvejus metus, bet per pandemiją tvarkaraštis buvo taip sujauktas, kad dabar pasaulio čempionatai vyks 4 metus iš eilės (2022-2025 m.), o viskas į savo vėžes stos tik 2027 m. Lietuva į Dohą siųs pajėgią rinktinę, kurioje bus ir 3 iš 4 į Paryžiaus olimpiadą patekusių plaukikų – Rūta Meilutytė, Kotryna Teterevkova b...
2024-02-01

Paaiškėjo Lietuvos plaukimo rinktinės sudėtis artėjančiam pasaulio čempionatui

Vasario 2–18 dienomis Kataro sostinėje Dohoje vyksiančiame „World Aquatics“ pasaulio čempionate Lietuvai atstovaus 15 sportininkų. Asociacijos „LTU Aquatics“ vykdomojo komiteto nutarimu į Dohą vyks 13 plaukikų ir du šuolininkai į vandenį. Plaukimo varžybose, kurios prasidės vasario 11 dieną, dalyvaus čempionato „A“ normatyvus sėkmingai įvykdę Rūta Meilutytė, Kotryna Teterevkova, Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas ir Mantas Kaušpėdas.
2024-01-02

Plaukikė Kotryna Teterevkova: apie treniruotes su King, olimpines žaidynes ir suvaldytą baimę

 Šventinių atostogų į Lietuvą iš Jungtinių Amerikos Valstijų trumpam sugrįžusi plaukikė, olimpietė Kotryna Teterevkova paskutinėje šių metų „LTU Aquatics“ tinklalaidėje papasakojo apie treniruotes su olimpine čempione Lilly King ir ko labiausiai pasiilgsta būdama toli nuo gimtųjų namų. Trenerio Michailo Romanovskio auklėtinė prisiminė pirmuosius savo grybšnius baseine, perėjimą iš jaunimo į suaugusiųjų plaukimo varžybas.
2023-12-30

Kotryna Teterevkova iškovojo dar vieną bronzos medalį „US Open“ plaukimo čempionate

Plaukikė Kotryna Teterevkova Grinsbore sėkmingai užbaigė atvirą Jungtinių Valstijų čempionatą. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvos laiku vykusiame moterų 200 m plaukimo krūtine pagrindiniame finale 21-erių vilnietė finišavo trečia ir iškovojo antrą bronzos medalį. Lietuvė nuotolį įveikė per 2 min. 24,22 sek. ir tik paskutiniuose metruose nusileido treniruočių draugei Lilly King (2.23,98 min.
2023-12-03

Kotrynai Teterevkovai – „US Open“ plaukimo čempionato bronza

Lietuvos plaukikai tęsia pasirodymą atvirame JAV plaukimo čempionate („Toyota US Open“) Grinsbore. Naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku finaliniuose plaukimuose pasirodė du mūsų šalies sportininkai Tomas Navikonis (Ohio State University) ir Kotryna Teterevkova. Į moterų 100 m plaukimo krūtine finalą antru rezultatu (1.07,42 min.) sėkmingai patekusi K. Teterevkova vakarinėje varžybų dalyje finišavo trečia, distanciją įveikusi per 1 min. 6,96 sek.
2023-12-02

Bilietą į Paryžiaus olimpiadą turinti Teterevkova sezonui Amerikoje rengiasi su King

Kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes jau turinti Kotryna Teterevkova naujam plaukimo sezonui rengiasi Jungtinėse Valstijose. Po trumpų atostogų į baseiną grįžusi 21-erių Lietuvos rekordininkė prisijungė prie Indianos universiteto plaukikų komandos, vadovaujamos patyrusio plaukimo specialisto vyr. trenerio Ray Looze‘o. Lietuvė treniruojasi drauge su olimpiniais ir pasaulio čempionais Lilly King, Cody Milleriu ir dar 70 aukšto lygio sportininkų.
2023-09-21

Su trimis aukso medaliais ir olimpiniu bilietu sugrįžusi Teterevkova nustebino net pati save: „Buvo šokas“

Į Vilnių sugrįžo plaukikė Kotryna Teterevkova, kuri net triskart tapo pasibaigusios Universiados čempione. Be to, lietuvė įvykdė ir svarbiausią užduotį – iškovojo kelialapį į 2024m. Paryžiaus olimpines žaidynes. 21-erių sportininkė Kinijoje vykusiose universitetų žaidynėse aukso medalius iškovojo 100 ir 200 m plaukimo krūtine rungtyse bei neolimpinėje 50 m distancijoje, kur užfiksavo ir naują karjeros rekordą (30,58 sek.
445 2023-08-09

Pasaulio universitetų žaidynėse – geriausias lietuvių pasirodymas per istoriją

Čengdu (Kinija) surengtos pasaulio universitetų vasaros žaidynės buvo istoriškai sėkmingos Lietuvos delegacijai. Mūsiškiai pirmą kartą medalių įskaitoje finišavo pirmajame dešimtuke. Lietuvai Kinijoje net 3 aukso medalius iškovojo Kotryna Teterevkova.
2023-08-08

Plaukikė Teterevkova – triskart Universiados čempionė

Plaukikė Kotryna Teterevkova tęsia įspūdingą savo pasirodymą Universiadoje Kinijoje. Sportininkė iškovojo auksą ir neolimpinėje 50 m distancijoje. Ji čempione tapo užfiksavusi ir naują karjeros rekordą šioje distancijoje (30,58 sek.). Finale K. Teterevkova aplenkė lenkę Dominiką Anną Sztanderą (31,02 sek.) bei Jhennifer Alves da Conceicao (31,11 sek.) iš Brazilijos. Priminsime, kad prieš tai plaukikė auksą iškovojo 100 ir 200 m plaukimo krūtine rungtyse.
248
2023-08-07

Teterevkova užsitikrino vietą dar viename Universiados finale

Kinijos mieste Čengdu vykstančiose pasaulio universitetų žaidynėse (Universiadoje) sekmadienio popietę pusfinalyje pasirodė Lietuvos atstovė Kotryna Teterevkova. Pusfinalyje lietuvė 50 m distanciją įveikė per 31,13 sek. ir antrajame pusfinalyje liko trečia. Bendroje įskaitoje lietuvė taip pat liko trečia užsitikrindama vietą dar viename finale.
137
2023-08-06

Ankstų rytą į baseiną šokę Teterevkova ir Keblys prasilaužė į Universiados pusfinalius

Kinijoje tęsiasi pasaulio universitetų žaidynės, kuriose ankstų sekmadienio rytą atrankose pasirodė du Lietuvos atstovai. Moterų 50 m krūtine rungtyje startavo jau du Universiados aukso medalius pelniusi Kotryna Teterevkova, o vyrų 50 m laisvuoju stiliumi atrankoje į baseiną šoko Jokūbas Keblys. K. Teterevkova 50 m krūtine rungties atrankoje distanciją įveikė per 31,59 sek. ir savo plaukime paliko visas varžoves už nugaros, o bendroje įskaitoje liko trečia.
2023-08-06

Teterevkova iškovojo antrąjį Universiados aukso medalį, Šidlauskas nepateko į finalą

Kinijos mieste Čengdu tęsiasi pasaulio universitetų žaidynės. Šeštadienio popietę į baseiną šoko Kotryna Teterevkova, kuri kovojo dėl antrojo medalio šiose žaidynėse. Sportininkė 200 m distanciją įveikė per  2 min. 22,86 sek. ir finišavo pirma taip užsitikrindama Universiados aukso medalį. Finale antra liko Pietų Afrikos plaukikė Kaylene Corbett, kuri finale 200 m krūtine įveikė per 2 min. 22,95 sek.
2023-08-05

Šidlauskas pasaulio studentų žaidynėse – penktas, o Teterevkova pateko į antrą finalą

Kinijos mieste Čengdu vykstančiose pasaulio universitetų žaidynėse plaukikas Andrius Šidlauskas iškovojo penktą vietą vyrų 200 m plaukimo krūtine finale. Lietuvos sporto universitetui atstovaujantis 26-erių panevėžietis nuotolį įveikė per 2 min. 12,16 sek. ir finišavo penktas. Universiados čempionu tapo pasaulio rekordininkas Haiyangas Qinas iš Kinijos. Jis pasiekė naują varžybų rekordą (2 min. 8,09 sek.). Asmeninis A. Šidlausko karjeros rekordas yra 2 min. 9,20 sek.
2023-08-04

Kotryna Teterevkova plauks dar viename Universiados pusfinalyje

Kinijos mieste Čengdu tęsiasi pasaulio universitetų žaidynės. Vakar olimpinį normatyvą 100 m krūtine rungtyje pasiekusi ir aukso medalį pelniusi plaukikė Kotryna Teterevkova penktadienio rytą sėkmingai pateko į antrąjį varžybų pusfinalį. Moterų 200 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje 21-erių vilnietė distanciją įveikė per 2 min. 30,18 sek., užtikrintai laimėjo trečiąjį atrankos plaukimą, o bendroje įskaitoje tarp 21-os sportininkės užėmė antrąją vietą.
2023-08-04

Universiados finale išvysime užtikrintai pusfinalį įveikusią Teterevkovą

Kotryna Teterevkova sėkmingai tęsia savo pasirodymą pasaulio universitetų žaidynėse, kur užtikrintai prasilaužė į 100 m krūtine rungties finalą. Pusfinalio plaukime K. Teterevkova plaukė užtikrintai ir finišavo per 1 min. 7,27 sek. dominuojančiai palikdama visas varžoves už nugaros. Bendroje įskaitoje sportininkė taip pat užėmė 1-ąją vietą. Atrankoje sportininkė distanciją įveikė per 1 min. 8,70 sek. ir laimėjo atrankos plaukimą.
2023-08-02

Teterevkova neturėjo lygių: užtikrintai pateko į Universiados pusfinalį

Kotryna Teterevkova sėkmingai pradėjo savo pasirodymą pasaulio universitetų žaidynėse, kur užtikrintai prasilaužė į 100 m krūtine rungties pusfinalį.  Sportininkė distanciją įveikė per 1 min. 8,70 sek. ir laimėjo atrankos plaukimą.  Antroji finišavo japonė Yukino Miysaka, kuris distanciją įveikė per 1 min. 9,87 sek. Trečiąją vietą atrankiniame plaukime užėmė 100 m per 1 min. 10,25 sek. įveikusi šveicarė Alexandra Froissart.
63
2023-08-02

Andrius Šidlauskas pateko į Universiados finalą

Plaukikas Andrius Šidlauskas antradienį sėkmingai pateko į pasaulio studentų žaidynių finalą. Vyrų 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje Lietuvos sporto universitetui atstovaujantis 26-erių panevėžietis užfiksavo 1 min. 0,08 sek. rezultatą ir laimėjo antrąjį pusfinalio plaukimą. Tarp 16-os pusfinalio dalyvių lietuvio laikas buvo antras. Mūsiškis nusileido tik pirmajame pusfinalyje varžybų rekordą pagerinusiam pasaulio čempionui kinui Qinui Haiyangui (58,42 sek.
2023-08-01

Meilutytės meistriškumu neabejoję olimpiniai plaukikai: „Mėgavimasis plaukimu jai davė labai daug”

Nors Fukuokoje (Japonija) pasaulio plaukimo čempionatas jau baigėsi, tačiau jo atgarsiai Lietuvoje vis dar netyla. Lietuviai nepaliauja džiaugtis dviem Rūtos Meilutytės iškovotais aukso medaliais, pagerintu pasaulio rekordu bei įspūdingu plaukikės talentu. Sekmadienį pasibaigęs pasaulio plaukimo čempionatas Lietuvai buvo itin džiaugsmingas. Iš jo R. Meilutytė parsiveža 50 m ir 100 m plaukimo krūtine rungčių medalius.
135 2023-08-01

Greitesnis nei Fukuokoje: Andrius Šidlauskas užtikrintai pateko į Universiados pusfinalį

Antradienį Kinijos mieste Čengdu prasidėjo pasaulio universitetų žaidynių (Universiados) plaukimo varžybos, kuriose pirmuosius startus turėjo ir mūsų šalies plaukikai. Vyrų 100 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje puikiai pasirodė žaidynių atidaryme mūsų šalies trispalvę nešęs Andrius Šidlauskas. Lietuvos sporto universiteto komandai atstovaujantis 26-erių panevėžietis vienintelis tarp 45-ių dalyvių plaukė greičiau nei per 1 minutę, o užfiksavęs 59,61 sek.
2023-08-01

Antro medalio link: Meilutytė pasiekė dar vienos rungties pusfinalį

Ankstų šeštadienio rytą Fukuokoje (Japonija) vyko itin konkurencinga 50 m plaukimo krūtine rungtis. Dėl patekimo į pusfinalį joje varžėsi ir dvi lietuvės. Distanciją per 30,39 sek. įveikusi Rūta Meilutytė užsitikrino vietą pusfinalyje. Tiesa, šįkart jos rezultatas nebuvo pats geriausias, o absoliučiai tokį pat laiką užfiksavo ir dvi kitos sportininkės – švedė Sophie Hansson ir estė Eneli Jefimova.
298 2023-07-29

Olimpinio normatyvo ir vėl nesumedžiojusi Teterevkova: „Mano forma nėra pati geriausia“

Penktadienio popietę Kotryna Teterevkova pasaulio plaukimo čempionato 200 m krūtine rungties finale užėmė 6 vietą.  Pirmajame takelyje finale plaukusi lietuvė distanciją įveikė per per 2 min. 24,22 sek. ir, deja, bet nepasiekė olimpinio normatyvo. Tai reiškia, kad sportininkė vis dar neturi kelialapio į Paryžiaus olimpines žaidynes.  Primename, jog olimpinis normatyvas yra 2:23,91 min.
2023-07-28

Į pasaulio čempionato finalą patekusi Teterevkova vaikosi olimpinio normatyvo: tikėkimės rytoj užkabinsiu

Fukuokoje (Japonija) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kur 200 m plaukimo krūtine rungties pusfinalyje lietuvė Kotryna Teterevkova išplėšė bilietą į finalą. Lietuvos atstovė pusfinalyje distanciją įveikė per 2 min. 24,12 sek. ir septintu rezultatu prasibrovė į finalą. „Buvo sunku. Nuo ryto galvojau, kad pavyks nusimesti daugiau laiko, bet į pabaigą jaučiau, kad trūko jėgų. Stengiausi iš visų jėgų, žinoma, pritrūko iki olimpinio normatyvo dar mažiau negu ryte.
61
2023-07-27

Teterevkova prasibrovė į pasaulio plaukimo čempionato finalą

Fukuokoje (Japonija) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas. 200 m plaukimo krūtine rungties pusfinalyje šiandien varžėsi ir lietuvė Kotryna Teterevkova.  Lietuvos atstovė pusfinalyje distanciją įveikė per 2 min. 24,12 sek. ir septintu rezultatu prasibrovė į finalą. Tuo tarpu į pusfinalį plaukikė pateko distanciją įveikusi per 2 min. 24,87 sek. Taip ji pagerino sezono rezultatą ir penktu numeriu pateko į pusfinalį.
78 2023-07-27

Olimpinį kelialapį iškovojęs Savickas: „Svajonė išsipildė, važiuoju į olimpiadą, mama!“

Ketvirtadienio rytas Lietuvos plaukikams Japonijoje buvo sėkmingas. Net du iš trijų startavusių lietuvių prasibrovė į pusfinalio kovas, o Aleksas Savickas iškovojo ir bilietą į Paryžiaus olimpines žaidynes.  Kotryna Teterevkova 200 m krūtine plaukime užfiksavo 2 min 24,87 sek., o tokią pačią rungtį vyrų įskaitoje Aleksas Savickas įveikė per 2 min. 09,66 sek. Abiejų plaukikų rezultatų užteko pasiekti pusfinaliams.
645 2023-07-27

Dar du sėkmingi Lietuvos plaukikų startai Fukuokoje – Teterevkova ir Savickas varžysis pusfinaliuose

Ankstų ketvirtadienio rytą Fukuokoje (Japonija) skirtingose rungtyse startavo dar trys Lietuvos plaukikai, iš kurių du prasibrovė į pusfinalius. 200 m krūtine plaukime startavo Kotryna Teterevkova, kuri užfiksavo penktą geriausią laiką (2 min 24,87 sek.) tarp savo atrankos plaukikių ir ketvirtadienio popietę varžysis antrame pusfinalyje. Atranka nebuvo baisi ir 200 m krūtine plaukusiam Aleksui Savickui. Jis savo atrankos plaukime užfiksavo ketvirtą geriausią laiką (2 min. 09,66 sek.
213
2023-07-27

Pasaulio čempionatą pasitinkantys Lietuvos plaukikai – apie išsikeltus tikslus ir olimpinių kelialapių medžioklę

Geriausi Lietuvos plaukikai sekmadienio popietę buvo išlydėti į Japoniją, kur liepos 23 d. startuos 2023 m. pasaulio plaukimo čempionatas. Vilniaus oro uoste šiandien buvo išlydėti Rūta Meilutytė, Kotryna Teterevkova, Andrius Šidlauskas ir Danas Rapšys, kurie papasakojo, kokius tikslus užsibrėžė čempionatui ir kaip apskritai vertina šį sezoną. Tikslai – skirtingi Visi keturi į Japoniją besiruošiantys plaukikai sau kelia skirtingus tikslus.
325
2023-07-09

Plaukimo varžybose Romoje Teterevkova liko septinta

Italijos sostinėje Romoje baigėsi tarptautinis „Sette Colli Trophy“ plaukimo turnyras. Atvirame 50 m baseine sekmadienio vakarą finaliniuose plaukimuose pasirodė ir dvi Lietuvos atstovės. Moterų 50 m plaukimo laisvu stiliumi „B“ finale Rūta Meilutytė pasidalijo 3-4 vietas kartu su identiškai finišavusia Italijos plaukike Emma Virginia Menicucci. Abi sportininkės užfiksavo 25,19 sek. laiką ir tik 0,05 sek.
2023-06-25

Teterevkova Italijoje pateko į dar vieną A finalą, Meilutytė išbandė jėgas ne pagrindinėje rungtyje

 Romoje, Italijoje, finišuoja tarptautinis „Sette Colli Trophy“ plaukimo turnyras. Sekmadienio atrankiniuose plaukimuose pasirodė ir trys čia dalyvaujantys lietuviai. Moterų 50 m plaukimo laisvu stiliumi kvalifikacijoje startavo kaunietė Rūta Meilutytė. Trečiąjį atrankos plaukimą laimėjusi lietuvė užfiksavo 25,91 sek. rezultatą ir bendroje dalyvių įskaitoje užėmusi 18-ą vietą pateko į „B“ finalą.
131 2023-06-25

Meilutytė ir Teterevkova Italijoje prasibrovė į turnyro finalą

Romoje (Italija) toliau vykstančiose „Sette Colli Trophy“ plaukimo varžybose į A finalą pateko Lietuvos atstovės Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova. Lietuvos plaukikės startavo 50 m plaukimo krūtine atrankoje, kur greičiausiai iš visų dalyvių pasirodė R. Meilutytė, kuri distanciją įveikė per 30,02 sek. Tuo tarpu K. Teterevkova finišavo per  31,1 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 8-ą vietą.
305
2023-06-24

Varžybose Romoje Meilutytė B finale atplaukė pirma

Italijos sostinėje Romoje vyksta tarptautinės „Sette Colli Trophy“ plaukimo varžybos. Penktadienio vakarą jose pasirodė dvi Lietuvos atstovės – moterų 100 m plaukimo B finale startavo Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova. Čia geriausiai pasisekė kaunietei R. Meilutytei, užtikrintai laimėjusiai plaukimą. Lietuvė finišavo per 1 min. 6,90 sek. ir aplenkė visas devynias „B“ finalo dalyves.
781 2023-06-23

Pasaulio plaukimo čempionate – devyni Lietuvos sportininkai, tarp jų – ir Meilutytė

Trečiadienį posėdžiavęs „LTU Aquatics“ Vykdomasis komitetas patvirtino nacionalinių rinktinių sudėtį šių metų liepą vyksiančiose tarptautinėse varžybose. Į „World Aquatics“ pasaulio čempionatą vyks devyni mūsų šalies sportininkai.
2023-06-21

Trys dienos – trys aukso medaliai: Teterevkova vėl buvo nepralenkiama varžybose Graikijoje

Graikijos sostinėje Atėnuose baigėsi tarptautinės „Acropolis Swim Open“ plaukimo varžybos, kuriose puikiai pasirodė Lietuvos sportininkė Kotryna Teterevkova. 21-erių Europos čempionato prizininkė Atėnuose neturėjo lygių plaukimo krūtine rungtyse. Penktadienį nugalėjusi moterų 100 m plaukime krūtine, šeštadienį ji laimėjo ir 50 m krūtine rungtį, o paskutinę varžybų dieną pridėjo dar vieną aukso medalį 200 m distancijoje. Varžybų rekordą pagerinusi lietuvė finišavo per 2 min. 25,42 sek.
452
2023-05-07

Teterevkova varžybose Graikijoje iškovojo dar vieną aukso medalį

Graikijos sostinėje Atėnuose Lietuvos sportininkai tęsia pasirodymą tarptautinėse „Acropolis Swim Open“ plaukimo varžybose. Šeštadienį visi trys čia dalyvaujantys lietuviai pateko į stipriausius vakaro finalus. Antrą dieną iš eilės moterų plaukime krūtine niekas neprilygo vilnietei Kotrynai Teterevkovai. Vakar 100 m distancijoje nugalėjusi lietuvė šiandien buvo greičiausia ir perpus trumpesniame nuotolyje, kur finišavo per 30,88 sek. Lietuvei vos 0,06 sek.
393
2023-05-06

Kotryna Teterevkova Lietuvos studentų plaukimo čempionate laimėjo 3 aukso medalius

Balandžio 22 dieną Kaune įvyko 2023 m. Lietuvos studentų plaukimo čempionatas. Čempionate dalyvavo sportininkai iš penkių Lietuvos aukštųjų mokyklų (LSU, LSMU, VDU, VILNIUS TECH ir VU). Daugiausia medalių merginų individualiose rungtyse iškovojo Kotryna Teterevkova (VDU) 3 – aukso medalius. Ji buvo greičiausia 100 m plaukime krūtine (1:06.43 min.
2023-04-26
Į viršų