Miunchene (Vokietija) tęsiasi Europos lengvosios atletikos čempionatas. Antradienį jame pasirodė trys Lietuvos sportininkai.

Moterų 400 m bėgimo antrajame pusfinalyje Modesta Morauskaitė distanciją įveikė per 51.70 sek. ir finišavo trečia. M.Morauskaitę aplenkė tiesioginius kelialapius į finalą gavusios lenkė Natalia Kaczmarek (50.40) ir britė Victoria Ohuruogu (50.50).

M.Morauskaitė bėgimą pradėjo labai galingai. Pirmus 200 m ji lenkė visas varžoves, bet vėliau neišlaikė tokio tempo.

Dar 2 kelialapiai į finalą buvo išdalinti 2 greičiausioms sportininkėms, kurios pusfinalio bėgimuose užėmė žemesnę nei antrą vietą. Šie kelialapiai atiteko airei Rhasidat Adelekei (51.08) ir lenkei Igai Baumgart-Witan (51.17). M.Morauskaitę nuo finalinio aštuoneto skyrė 0.53 sek., galutinėje įskaitoje ji buvo 13-a.

Tuo tarpu moterų šuolio į tolį atrankos neįveikė Jogailė Petrokaitė. Į A grupę patekusi lietuvė startavo neįskaitytu šuoliu, antru mėginimu nušoko 6,37 metro, o trečiu bandymu peržengė atsispyrimo lentelę.

Tarp A grupės sportininkių J.Petrokaitė buvo 8-a, o bendroje įskaitoje užėmė 14-ą vietą tarp 24 dalyvių. Iki finalinio 12-uko jai trūko 12 cm.

J.Petrokaitė birželio pabaigoje pagerino karjeros rekordą, kai nušoko 6,76 m. Su tokiu rezultatu ji Europos čempionato atrankoje būtų užėmusi net 4-ą vietą.

Kvalifikacinį normatyvą (6,75) viršijo tik trys sportininkės – vokietė Malaika Mihambo (6,99), ukrainietė Maryna Bech-Romančuk (6,87) ir serbė Milica Gardaševič (6,83).

Daugiausiai įtampos teko išgyventi M.Bech-Romančuk. Jos pirmi du šuoliai buvo neįskaityti, bet ji išsigelbėjo paskutiniu mėginimu. Ukrainietė Miunchene bando atsitiesti po ne paties sėkmingiausio pasaulio čempionato, kuriame ji pasisuko čiurną ir liko be medalių.

Ryte vyko ir čempionate pirmą kartą buvo surengta 35 km sportinio ėjimo rungtis. Šią distanciją ėjo tiek vyrai, tiek moterys. Vyrų varžybose dominavo 34-erių ispanas Miguelis Angelis Lopezas.

Nenuėjus nė 9 km ispanas surengė spurtą. Iš pradžių šalia jo dar laikėsi šių metų pasaulio čempionato bronzos medalininkas švedas Perseusas Karlstromas, bet netrukus M.A.Lopezas atitrūko ir nuo tada visą likusią distanciją žingsniavo vienas. M.A.Lopezas finišavo per 2 val. 26 min. 49 sek. Ispanas Europos čempionu tapo antrą kartą.

2014 m. jis laimėjo 20 km rungtį. Taip pat jis yra 2013 m. pasaulio vicečempionas ir 2015 m. pasaulio čempionas 20 km ėjime.

Sidabrą iškovojo karjeros rekordą pagerinęs vokietis Christopheris Linke (2:29:30), o bronzą – taip pat greičiausiai per karjerą ėjęs italas Matteo Giupponi (2:30:34).

Lietuviui Arturui Mastianicai ėjimas klostėsi sudėtingai. Jis užtruko 2 val. 46 min. 9 sek. ir finišavo 17-as. Būtent tiek sportininkų ir baigė distanciją. Dar 5 atletai buvo diskvalifikuoti dėl technikos pažeidimų, 4 sportininkai tiesiog pasitraukė iš trasos, o 1 – nestartavo. Beje, tarp pasitraukusiųjų buvo ir P.Karlstromas.