8
Lietuvos rankinio rinktinė (nuotr. rankinis.lt)

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė sekmadienį Alytuje atsakomosiose 2025 m. pasaulio čempionato atrankos turnyro rungtynėse po 7 m baudinių serijos eliminavo Suomijos rankininkus.

8

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi rezultatu 26:26. Kadangi pirmasis serijos mačas irgi baigėsi lygiosiomis, teko mesti 7 m baudinius. Abi komandos atliko po 5 metimus, o rezultatas vis dar buvo lygus (3:3). Tuomet serija buvo tęsiama tol, kol kuri nors komanda įgis pranašumą.

Aidenas Malašinskas realizavo baudinį, o varžovai pataikė į skersinį (4:3) ir lietuviai šventė vieną dramatiškiausių pergalių šalies rankinio istorijoje! Lietuviai rungtynes pradėjo netiksliomis atakomis (0:2), bet vėliau įsižaidė ir persvėrė rezultatą (3:2). Per visą likusią kėlinio dalį lietuviai taip ir neleido suomiams susigrąžinti pranašumo.

Mūsiškiai dažniausiai turėjo 1 įvarčio pranašumą, bet buvo savo persvarą ir padvigubinę (12:10). Deja, per paskutines pirmojo kėlinio minutes iš to pranašumo nieko neliko (13:13). Antrasis kėlinys prasidėjo apylygiai, bet jo viduryje lietuviai sužaidė prastą atkarpą, praleisdami 3 įvarčius be atsako (18:18, 18:21). Suomiai tuo metu ne tik įgijo rekordinį pranašumą, bet ir gavo kiekybinę persvarą.

Visgi, lietuviai per tas 2 min. ne tik neleido varžovams pasižymėti, tačiau ir patys gerokai sumažino deficitą (20:21). Suomiai dar buvo susigrąžinę 3 įvarčių persvarą (20:23, 21:24), bet mūsiškiams pavyko atsitiesti (24:24). Vėliau lietuviai dar du kartus išlygino rezultatą (25:25, 26:26).

Teisę atlikti paskutinę ataką antrajame kėlinyje gavo suomiai ir puolė be vartininko. Negana to, lietuviai dar užsidirbo pašalinimą ir turėjo gintis mažumoje. Laikas vis tirpo ir suomiai galiausiai pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau teisėjas pareiškė, kad tai buvo padaryta pasibaigus laikui.

Tada rinktinės santykius aiškinosi 7 m baudinių serijoje. Lietuviai joje 2 kartus pirmavo, bet Mantas Urvikis nepasinaudojo proga užbaigti mačo. Komandoms atlikus po 5 metimus, rezultatas buvo 3:3, todėl seriją teko tęsti. Tada A. Malašinskas pelnė įvartį, suomiai atakavo netiksliai ir lietuviai galėjo švęsti pergalę.

Ketvirtadienį vykęs pirmas lietuvių ir suomių susitikimas Vantoje baigėsi lygiosiomis 20:20.

Lietuvos rinktinei Vantoje ir Alytuje vadovavo trenerio asistentai Gintaras Paškevičius ir Egidijus Petkevičius.

„Vyriausiasis treneris labai daug prisidėjo prie pergalės. Gavom visą įmanomą analizę ir susistemintus vaizdo įrašus. Ačiū treneriui už tai, kad net ir tokiomis aplinkybėmis jis puikiai dirba savo darbą. Savukynas nuolat komunikavo su treneriais ir su žaidėjais. Aišku, rungtynių metu niekas nepadarys darbo aikštelėje, kaip tik mes, žaidėjai. Tai mes išėjome paruošti ir stengėmės padaryti viską, kas įmanoma. Tai buvo kolektyvinė pergalė, pradedant nuo trenerių ir žaidėjų ir baigiant kartu su visais žiūrovais“, – sakė G. Babarskas.

Lemiame pasaulio čempionato atrankos etape Lietuvos rankininkai gegužės 8 ir 11 d. susitiks su Vengrijos rinktine. Pirmos rungtynės vyks Lietuvoje, atsakomosios – Vengrijoje.

Pasaulio čempionatas, kuriame žais 32 rinktinės, prasidės kitų metų sausio 14 d. ir vyks trijose šalyse – Kroatijoje, Danijoje ir Norvegijoje.