REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po bandymų šturmuoti Lenkijos sieną, dalis migrantų galėjo patraukti ir link Lietuvos. Lietuvos pareigūnai sako jau naktį gavę ir tikrina informaciją apie 500 migrantų grupę, kuri iš Lenkijos galėjo būti atgabenta prie kaimo Baltarusijoje visai šalia Lietuvos sienos ties Kapčiamiesčiu. 

Po bandymų šturmuoti Lenkijos sieną, dalis migrantų galėjo patraukti ir link Lietuvos. Lietuvos pareigūnai sako jau naktį gavę ir tikrina informaciją apie 500 migrantų grupę, kuri iš Lenkijos galėjo būti atgabenta prie kaimo Baltarusijoje visai šalia Lietuvos sienos ties Kapčiamiesčiu. 

REKLAMA

Ruošdamasi migrantų prasiveržimui, Lietuva pietuose ties siena su Baltarusija telkia daugiau karių, pasienio ir policijos pareigūnų. Vien per naktį pareigūnai fiksavo 100 bandymų patekti į Lietuvą.

Tūkstančiams nelegalių migrantų iš Baltarusijos vakar šturmu nepavyko pralaužti Lenkijos sienos, bet panašu, kad dalis jų gali traukti į šiaurę, Lietuvos link. Pasienyje jų vis daugiau, mūsų šalies pareigūnai šiandien jau apgręžė 174 migrantus, grupėmis mėginusius kirsti Lietuvos sieną.

Būtent Lazdijų rajone yra trijų šalių sienų sankirta, tiesa, Lietuvos–Baltarusijos siena eina upeliu, o aplink jį vietos miškingos, tad iki sienos prasibrauti ir ją kirsti migrantams būtų sudėtinga. Patogesnis būdas būtų sieną pasiekti keliu.

REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnai sako jau naktį gavo ir pradėjo tikrinti informaciją, kad apie pusės tūkstančio migrantų grupė iš Lenkijos gali būti atgabenta prie Kadišo kaimo Baltarusijoje, iš kurio eina kelias link Lietuvos sienos ties Kapčiamiesčiu. O fizinis barjetras, tvora ar koncertina, dar ne visur įrengtos.

REKLAMA

„Tokią informaciją gavome jau naktį. Ji pateikta mums mūsų šaltinių ir iš socialinių tinklų. Dabar prie sienos matome nedideles grupes. Teigti, kad tai būtent tie permesti neteisėti migrantai, negalime. Šiuo momentu šios grupės vaikšto, pasitraukia į Baltarusijos gilumą, vėl atsiranda“, – sako sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas.

Ruošdamosi galimam Lietuvos sienos šturmui, Pietų Lietuvos pasienio su Baltarusija ruožuose telkiasi vis didesnės Lietuvos kariuomenės, pasieniečių, policijos pajėgos. Kursuoja sraigtasparniai, specialusis transportas.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes esame pasiruošę ir masiniam prasiveržimui. Nuo vakar padidintos pajėgos pietiniame flange Varėnos rinktinės ruože“, – teigia R. Liubajevas.

„Kol kas neturime aiškių duomenų, kad jau artėja karavanas link Lietuvos. Bet tą scenarijų žinome, jis mūsų galvoje, planuojame veiksmus pagal šitą scenarijų, būsim pasiruošę“, – komentuoja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Pasieniečiai šiandien stebi ir apgręžia grupes po 20-40 žmonių. Pareigūnai neatmeta galimybės, kad Lietuvos sieną kirsti susiruošusiems nelegaliems migrantams talkina ir Baltarusijos režimo pareigūnai.

„Gali būti padidėjęs aktyvumas Baltarusijos pusėje, gali būti, kad neteisėtų migrantų dalis buvo atgabenta prie Lietuvos sienos. Pagal informaciją iš soc. tinklų ir kitų šaltinių, turime pagrindą manyti, kad Baltarusijos teisėsaugos institucijos planuoja skaidyti grupes, greičiausia, nebus bandymo prasiveržti per sieną, bet bus bandoma įstumti grupes į Lietuvos teritoriją“, – sako R. Liubajevas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvęs Valstybės saugumo departamento vadovas Mečys Laurinkus prognozuoja, kad pasienyje įtampa dar augs ir greitai neatslūgs.

„Šturmai paprastai tokių akcijų yra paskutinė stadija. Ir paskutinė. Mano manymu, gali tęstis apie 2 savaites. Europa kyla, negalės Minsko režimas nereaguoti ar kas už jo nugaros vadovauja, reaguos, bet 2 savaites gali tęstis“, – teigia M. Laurinkus.

O Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Vytautas Tomas Raskevičius jau ragina ruoštis ilgalaikiam nelegalių migrantų buvimui prie sienos ir ragina padėti jiems išgyventi.

„Steigti savotiškus humanitarinius centrus Lietuvos pasienyje, kur žmonės būtų pamaitinti, suteikta būtinoji medicininė pagalba“, – teigia V. T. Raskevičius.

Pasak V. T. Raskevičiaus, Lietuva turi pasirūpinti migrantais ir suteikti jiems bazinę humanitarinę pagalbą, nesvarbu, pasienyje galios ar ne nepaprastoji padėtis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų