Lietuvos moterų krepšinio rinktinė užtikrinta pergale pradėjo atrankos varžybas į 2023 m. Europos čempionatą. Rimanto Grigo auklėtinės pirmose B grupės rungtynėse namie 69:59 (20:17, 15:7, 19:15, 15:20) įveikė Suomiją.

Lietuvai Gintarė Petronytė ir Kamilė Nacickaitė pelnė po 16 taškų, Laura Juškaitė pridėjo 15.

Mūsiškės puikiai pradėjo susitikimą Kėdainiuose, išsiverždamos į priekį 8:1 ir priekyje išliko visą mačą – Suomija nė karto nepirmavo, tik buvo išlyginusi rezultatą pirmo kėlinio viduryje.

Dviženklį pranašumą mūsiškės susikūrė laimėjusios antrą ketvirtį 15:7. Tiesa, po pertraukos Suomijai pavyko jį sumažinti iki vienženklio, bet Lietuva laimėjo atkarpą 7:0 ir pabėgo 50:34.

Ketvirtame kėlinyje suomės dar bandė kilti į lemiamą šturmą ir vėl buvo sumažinusios skirtumą iki 9 taškų, bet tada K. Nacickaitė pataikė iš toli, Giedrė Labuckienė pridėjo dvitaškį su pražanga ir mūsiškės uždarė rungtynes.

Lietuvės kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 48:31.

B grupėje taip pat varžosi Ukraina ir Prancūzija. Rinktinės tarpusavyje sužais po du mačus – po vieną namuose ir išvykoje. Kelialapį į Europos čempionatą iškovos 10 grupių nugalėtojų ir 4 geriausios antrąją vietą užėmusios komandos. Visgi, jeigu turnyro organizatorės Slovėnija ir Izraelis pateks tarp 14 pajėgiausių rinktinių, atitinkamai kelialapį į Europos čempionatą gaus penkta ir šešta geriausios antrosios vietos komandos.

Iš viso atrankoje rungiasi 38 rinktinės.

Kitas rungtynes lietuvės žais šį sekmadienį, lapkričio 14 d., kai išvykoje susigrums su grupės favorite Prancūzija.

Lietuva: K. Nacickaitė ir G. Petronytė po 16, L. Juškaitė 15, G. Labuckienė 9.

Suomija: A. Kuier 21, E. Koskimies 10.