• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusių aplinkosaugininkai ketina nugriauti pasienyje su Lietuva bebrų suręstą užtvanką, dėl kurios vanduo apsėmė aplinkines žemes, o gyvūnus perkelti į kitą vietą.

REKLAMA
REKLAMA

"Katros upėje bebrų pastatyta užtvanka bus nugriauta. Baltarusių pasieniečiams kilo tam tikrų klausimų, nes bebrai užtvanką pastatė upėje, per kurią eina siena su Lietuva", - naujienų agentūra "Interfax" cituoja Baltarusijos kraštovaizdžio rezervato pareigūną Stanislavą Berbolą.

REKLAMA

Anot jo, "užtvankos statyboje tikriausiai dalyvavo Lietuvos bebrai, o baltarusiškieji tik prisidėjo".

"Jau 30 metų kitoje Katros upės pusėje Lietuvoje veikia gamtinis rezervatas, per tą laiką ten žymiai padaugėjo bebrų. Baltarusijos pusėje esančioje Katros upės pusėje bebrai pasirodė tik prieš kelerius metus", - sakė S.Berbolas.

Anot gamtininko Selemono Paltanavičiaus, tai ne pirmas atvejis, kai Lietuvos bebrai tvindo kaimynines valstybes. Panašus atvejis buvo ir pasienyje su Latvija, Joniškio rajone.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, bebrų populiacija pastaruoju metu Lietuvoje yra gausi, priskaičiuojama apie 40 tūkst. bebraviečių.

"Bebravietėje, kur yra užtvanka, namelis, gyvena viena šeima, o joje, mokslininkų skaičiavimais, gali būti iki 12-15 individų. Bet paprastai vienoje šeimoje būna 6-7 individai", - BNS pasakojo S.Paltanavičius.

Pasak jo, bebrai pastaraisiais metais įsikūria ne tik natūraliuose vandens telkiniuose, bet ir melioracijos grioviuose, tvenkiniuose. Nemažai žalos gyvūnai padaro laukams, pievoms, pasėliams, miškams.

S.Paltanavičiaus teigimu, bebrų populiacija reguliuojama. Šių gyvūnų medžioklės sezonas tęsiasi nuo rugpjūčio pradžios iki balandžio vidurio, o bebrų skaičiaus kontrole rūpinasi medžiotojų klubai ir būreliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų