REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo pat ryto gėlių pardavėjai vos spėja suktis – vyrai skuba pirkti įvairiaspalvius žiedus dovanų moterims: mamoms, kolegėms ar mylimosioms. Tik dėl karo Ukrainoje pasikeitė gėlių spalvos – dažnas renkasi geltonas ir net mėlynos ar violetinės. 

Nuo pat ryto gėlių pardavėjai vos spėja suktis – vyrai skuba pirkti įvairiaspalvius žiedus dovanų moterims: mamoms, kolegėms ar mylimosioms. Tik dėl karo Ukrainoje pasikeitė gėlių spalvos – dažnas renkasi geltonas ir net mėlynos ar violetinės. 

REKLAMA

Kalbinti vyrai sakė, kad pradžiuginti moteris reikia, ir nekreipia dėmesio į vis pasigirstančius raginimus Kovo 8-osios visiškai nešvęsti. Į Kauno turgavietę daugiausia skubėjo vyrai, o perkamiausia gėlė šiandien – tulpė. Kauniečiai atviravo – Kovo 8-osios proga žiedais pradžiugins mamas, dukras, mylimąsias ir bendradarbes.

„Sveikinsiu žmoną, nes jos gimimo diena, taip jau sutapę, kad jos gimimo diena. Ir taip vyrams šiandien sunki diena, o dar tenka žmoną ypatingai pasveikinti, o kai draugės ateina, tai ir joms po gėlytę duodu – tokia tokia jau tradicija“, – sakė Kauno turgavietėje sutiktas vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas tulpės žiedas turguje kainuoja apie 80 euro centų, o jei pilnavidurė tulpė – euras. Pardavėjos pastebėjo, kad pastaruoju metu dėl pandemijos ir karo žmonių nuotaikos niūrios, bet ši pavasario šventė išskirtinė – vyrai įvairiaspalves tulpes nešė glėbiais.

REKLAMA

„Pirkėjų turim, bet dar laukiam popietinio antplūdžio, kai vyrais eis pas savo moteris“, – kalbėjo pardavėja Rūta.

Pirkėjai žiedams negaili ir kelių dešimčių eurų, tiesa, rožes, gerberas ar kitokias gėles renkasi retas.

„Į namus tai puokštę perka, kokią dėžutę, kolektyvui – kai daugiau moterų, po tulpytę, po tris, po penkias“, – sakė pardavėja Nijolė.

Kasmet dalis žmonių vis kalba, kad nereikia švęsti Kovo 8-osios, mat tai esą sovietinė šventė, o šiemet Rusijai užpuolus Ukrainą tokie raginimai tik dar labiau suintensyvėjo.

REKLAMA
REKLAMA

„Čia ne tik rusų šventė, o tarptautinė. Be to, visos mes moterys norim būti pamylėtos ir apdovanotos gėlėm“, – tokiems pasiūlymams nepritarė pardavėja Vilija.

Kovo 8-oji – moterų solidarumo diena, pasaulyje minima nuo 1909 metų. Pasak lygių galimybių plėtros centro ekspertės, deja, sovietmečiu tikroji šios šventės prasmė buvo iškreipta.

„Sovietmečiu ideologija buvo tokia, kad, tarytum, moterims nebėra dėl ko kovot, nes jau geresnės visuomenės tarsi negali tikėtis, tai ta šventė, ta diena buvo tiesiog diskredituota, nes buvo pasakyta, kad viskas, ko moterims reikia, tai tik gėlių“, – aiškino Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ši diena taip pat ir proga kalbėti apie problemas. Jankauskaitė sakė, kad šią dieną ne tik reikia, bet ir būtina minėti. 

„Nėra taip, kad viskas padaryta, kad gyventumėm visuomenėj, kur yra lyčių lygybė, daug problemų, susijusių su smurtu artimoj aplinkoj, nevienodom ekonominėmis galimybėm, nevienodom galimybėm būti ten, kur priimami sprendimai“, – kalbėjo M. Jankauskaitė. 

Tai diena palaikyti ir sunkumus išgyvenančias kitų šalių moteris. Tad net ir renkantis gėles dažnas prisimena ukrainietes. Yra prašančiųjų ir Ukrainos vėliavos spalvų puokščių – geltonos ir mėlynos, kurią kartais keičia violetinė. O iš vyrų skriejo linkėjimai ir Lietuvos, ir Ukrainos moterims.

„Ukrainos moterims – stiprybės. O mūsų moterims žydėt visada….“, – kalbėjo sutiktas kaunietis.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų