REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laisvės frakcija prašo Sveikatos apsaugos ministeriją Lietuvoje įteisinti medikamentinį abortų nutraukimą. Pasak siūlymo iniciatorių, šis nėštumo nutraukimo būdas jau seniai įteisintas daugelyje Europos šalių ir nėra toks pavojingas kaip chirurginės vaisiaus pašalinimo procedūros.

Laisvės frakcija prašo Sveikatos apsaugos ministeriją Lietuvoje įteisinti medikamentinį abortų nutraukimą. Pasak siūlymo iniciatorių, šis nėštumo nutraukimo būdas jau seniai įteisintas daugelyje Europos šalių ir nėra toks pavojingas kaip chirurginės vaisiaus pašalinimo procedūros.

REKLAMA

Seimo narė Agnė Širinskienė sako, kad toks būdas pavojingas moterų gyvybėms, esą ji turi informacijos, neva JAV net registruota moterų mirčių, susijusių su medikamentiniu nėštumo nutraukimu.

Apie 3000 moterų Lietuvoje užpernai nėštumą nutraukti nusprendė chirurginiu būdu, tačiau toks būdas, pasak Seimo narės Morganos Danielės, yra ne toks pažangus, saugus ir paprastas kaip medikamentinis nėštumo nutraukimas, kuris daugelyje šalių naudojamas daugiau kaip 30 metų. Seimo narė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą, kad toks nėštumo nutraukimo būdas būtų įteisintas ir Lietuvoje.

„Naudojamės tokį, kaip pasakyti, pasenusį metodą, ir nenaudojame mokslo pažangos metodų. Man, kaip Laisvės frakcijos narei, kaip jaunai moteriai ir kaip šiuolaikinio pasaulio pilietei, labai svarbu, kad mūsų žmonės galėtų naudotis medicinos mokslo pasiekimais“, – sako Seimo narė Morgana Danielė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak gydytojų, medikamentinis nėštumo nutraukimas ne tik saugus. Jis nereikalauja chirurginės intervencijos, suteikia moteriai daugiau privatumo ir yra psichologiškai lengvesnis. O ypač jis tinkamas pandemijos metu, kai medicinos paslaugų prieinamumas yra sumažėjęs. Negalėdamos nutraukti nėštumo chirurginiu būdu, moterys yra priverstos prasimanyti nelegaliai, pogrindyje pardavinėjamų vaistų nėštumui nutraukti.

REKLAMA

„Socialiniuose tinkluose yra moterys, yra žmonės, kurie yra perpardavinėtojai arba tiekėjai neaiškų kokių medikamentų, neaišku, ar jie iš tikrųjų geri“, – pasakoja gydytoja ginekologė Esmeralda Kuliešytė.

Tačiau tokias iniciatyvas kritikuoja opozicija. Seimo narė Agnė Širinskienė sako, kad medikamentinis nėštumas gali sukelti ne tik nukraujavimo riziką, nes moterys procedūras atliks namuose, tai gali būti ir mirties priežastis.

„JAV yra maisto ir vaistų administracija, tai jie savo tinklapyje, kiek vakar tikrinau, beje, turi, skaičiuoja 24 mirtis moterų, kurios mirė būtent nuo medikamentinio aborto pasekmių“, – teigia Seimo narė Agnė Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Turi neteisingus duomenis arba manipuliuoja kažkokiais duomenimis tuo tikslu, kad išgąsdintų visuomenę, moteris, kad nesinaudotų. Bet ponia Širinskienė turi suprasti, kad mes gyvename ne Mėnulyje, kad mes gyvenam Europos Sąjungoje ir Europos sąjungos moterys naudojasi ir mirčių kaip ir minėjau praktiškai nėra“, – kalbėjo E. Kuliešytė.

Medikamentinio nėštumo įteisinimą skeptiškai vertina ir buvęs sveikatos ministras Aurelijus Veryga.

„Visi šitie siūlymai, kuriuos teikia Laisvės partija, tokie, gal sakykim, žargoniškai 3 žodžiais apibūdinami sex, drugs, rocknroll ir jokios atsakomybės“, – mano Seimo narys Aurelijus Veryga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Verygos, moterys visų pirma turi gauti reikalingą pagalbą ir paslaugas įvykus kriziniam nėštumui, o ne dar vieną papildomą priemonę jam nutraukti, ypač kai Lietuvoje gimstamumas pernai buvo mažiausias per 30 metų.

„Natūralus tautos, šalies išlikimo klausimas ir turbūt, kad čia reikia stengtis, o nepasistengti, kaip galima greičiau būtų nutraukti nėštumą“, – sako A. Veryga.

Lietuvoje atlikto tyrimu metu, medikamentinio nėštumo nutraukimo įteisinimui pritartų 93 procentai apklaustųjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų