REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje pradeda galioti tarptautinis Raudonojo Kryžiaus kelionės dokumentas, trečiadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

Lietuvoje pradeda galioti tarptautinis Raudonojo Kryžiaus kelionės dokumentas, trečiadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šis dokumentas, anot ministerijos, yra skirtas kirsti valstybių sienas išskirtiniais atvejais, kai žmogus kito dokumento neturi ir yra apsunkintos galimybės jį gauti.

REKLAMA

„Vidaus reikalų ir užsienio reikalų ministrų įsakymu nuo šiol yra pripažįstamas tinkamu atvykti į Lietuvos Respubliką Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto išduodamas kelionės dokumentas“, – teigiama URM pranešime.

„Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus kelionės dokumentas yra išduodamas asmenims, kurie bėgdami nuo neramumų savo šalyse prarado tapatybę patvirtinančius dokumentus ir kitais būdais neturi galimybės jų atkurti“, – teigiama jame.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip nurodo ministerija, šis dokumentas palengvina galimybes žmonėms grįžti į savo šalį, jei pasibaigus neramumams ar pasikeitus aplinkybėms, asmuo nori ten grįžti, jis taip pat palengvina galimybę atvykti į šalį, kuri yra pasiruošusi suteikti prieglobstį, bei vykti į kitą valstybę, kad asmuo susijungtų su savo šeimos nariais.

„Išduodant tarptautinį kelionės dokumentą, bendradarbiauja skirtingų šalių Raudonojo Kryžiaus organizacijos bei tų šalių institucijos, kad būtų įsitikinta asmenų tapatybe ir jų giminystės ryšiais“, – informuoja URM.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip nurodo ministerija, Lietuva yra pirmoji iš Baltijos valstybių, nusprendusi pripažinti šį dokumentą.

Pirmieji Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus kelionės dokumentai buvo išduoti 1945 metais, kai po Antrojo pasaulinio karo įvairiose šalyse liko itin daug užstrigusių asmenų, neturėjusių jokių dokumentų: išlaisvintų karo belaisvių, pabėgėlių.

Tam, kad galėtų grįžti į savo gimtąsias šalis ar vyktų į kitą valstybę, jiems reikėjo tapatybę patvirtinančių dokumentų, kurių jie negalėjo turėti. Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komitetas, bendradarbiaudamas su įvairių šalių institucijomis, tuo metu sukūrė pagrindus tokiam laikinam dokumentui išduoti.

Nuo to laiko šis dokumentas padėjo grįžti į namus – ar nuvykti į kitą numatytą šalį – daugiau nei 600 tūkst. asmenų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų