REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pakistanietis musulmonas Muhammad Usama Sheikh, persikėlęs į Didžiają Britaniją, kai jam buvo 13-ka, jau penkeri metai gyvena Lietuvoje – čia jis turi savo įmonę „MOS International Services“. Jis sako, kad teroro išpuoliai Paryžiuje – brutualus įvykis, tačiau europiečiai, anot jo, taip pat turėtų vienodai vertinti ir bet kokį kitą smurtą visame pasaulyje. M. Sheikh taip pat sako, kad nei jis, nei kiti musulmonai neturi teisintis už jokį teroristų atliktą aktą, nors pastarieji ir teigia jį atliekantys Alacho vardu.

Pakistanietis musulmonas Muhammad Usama Sheikh, persikėlęs į Didžiają Britaniją, kai jam buvo 13-ka, jau penkeri metai gyvena Lietuvoje – čia jis turi savo įmonę „MOS International Services“. Jis sako, kad teroro išpuoliai Paryžiuje – brutualus įvykis, tačiau europiečiai, anot jo, taip pat turėtų vienodai vertinti ir bet kokį kitą smurtą visame pasaulyje. M. Sheikh taip pat sako, kad nei jis, nei kiti musulmonai neturi teisintis už jokį teroristų atliktą aktą, nors pastarieji ir teigia jį atliekantys Alacho vardu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš smerkiu bet kokios formos bet kur vykstantį smurtą, bet aš džiaugiuosi, kad pagaliau pasaulis pabudo, kad jis suprato, jog terorizmas yra labai blogai. Irake, Libijoje, Afganistane, net Pakistane tai vyko kiekvieną dieną. Sirijoje, Irake vis dar tai vyksta kasdien. Prieš kelias dienas Sirijoje mirė 200 žmonių. Ar kas nors apie tai žino? Ne. Europiečiai yra hipokratai: jeigu kažkas atsitinka mums, labai verkiame, bet kai daug žmonių žūsta nuo bombų kažkur kitur, mums tai nerūpi.

REKLAMA

Aišku, kas nutiko Paryžiuje, nėra teisinga – tai labai brutalus aktas, visi tai smerkia. Klausimas tas, ką mes darome be to, kad kalbame. Jeigu nori padaryti šį pasaulį saugiu ir sustabdyti šiuos blogus žmones, mes turime padaryti kažką konkretaus“, – tv3.lt sakė M. Sheikh.

Nemato reikalo teisintis

Pašnekovas teigia nesijaučiantis, kad jis ar kiti musulmonai turėtų atsiprašyti už tai, ką daro Islamo valstybės teroristai, nepaisant to, kad šie sako išpažįstantys tą patį Dievą.

REKLAMA
REKLAMA

„Teroristų aš net nevadinu žmonėmis, nemanau, kad jie priklauso kokiai nors religijai. Kodėl kiekvieną kartą, kai įvyksta teroro išpuolis, mes, musulmonai, turime teisintis? Aš niekada nedalyvavau tokiose musulmonų iniciatyvose, smerkiančiose terorizmą, kaip „Ne mano vardu“ („Not in my name“ – red.). Aš nieko blogo nepadariau, tad kodėl turėčiau teisintis?“ – sako M. Sheikh.

Teroristai – visi smurtaujantys

Pakistanietis verslininkas piktinasi, kad teroristais vadinami tik musulmonai, o kitų religijų, kitokių pažiūrų žmonės – ne.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai Amerikoje buvo išžudyta daugybė žmonių mokykloje, niekas nesakė, kad jis buvo krikščionių teroristas, o jeigu teroristai save įvardina musulmonu, tada visi sako: taip, tai buvo musulmonas džihadistas ir kitas nesąmones. Nusikalstamos grupuotės Airijoje „IRA“, nužudžiusios tiek daug žmonių, niekas nevadina teroristais, juos vadina „nepriklausomybės kovotojais“.

Nesuprantu, kaip Amerika sako, kad Sirijoje yra nuosaikieji sukilėliai ir sukilėliai ekstremistai. Kas tai? Visi sukilėliai yra teroristai, ir mes tai turėtume aiškiai deklaruoti. Visi, kas yra įsitraukę į terorizmą ir bet kokios formos smurtą, yra teroristai“, – kalbėjo M. Sheikh.

REKLAMA

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad daugelis pamiršta, jog nemažai pasaulio šalių, pašnekovo teigimu, remia ISIS.

„Europiečiai turi labai trumpą atmintį. Kas remiai ISIS? Yra daug įrodymų, kas juos remia – ISIS negauna ginklų iš dangaus. Ir kodėl Vakarų šalys perka naftą iš ISIS? Jeigu tu nenori jų remti, kodėl perki iš jų naftą? Nežinau, kodėl pasaulis nuėjo neteisingu keliu. Nenorėčiau jo minėti, bet netgi rusų prezidentas Vladimiras Putinas G-20 susitikime pasakė, kad 40 šalių remia „ISIS“. Tai kodėl niekas nepaneigė šio V. Putino teiginio, jeigu jis buvo neteisingas?“ – sakė jis.

REKLAMA

Atsakyti siūlo ne smurtu

Kadangi M. Sheikh pasisako prieš bet kokį smurtą, jo teigimu, terorizmą reiktų spręsti ne smurto atsaku, o derybų ar kitu demokratiniu keliu, kad būtų išvengta nekaltų žmonių žūčių.

„Amerika Afganistane galiausiai pradėjo tartis su talibanu, kurie iki tol buvo labiausiai pagarsėję teroristai. Jeigu taisyklė yra pirmiausia sunaikinti visus civilius ir tada pradėti dialogą su šiomis nesąmoningomis organizacijomis, negaliu pasakyti, ką daryti. Tas pats nutiko Irake: iš pradžių buvo nužudyta tiek daug nekaltų žmonių, ir paskui pasakyta „atsiprašau, tai buvo klaida“ – ką tik tai pripažino Didžiosios Britanijos premjeras T. Blairas. Jeigu tokia pat klaida įvyktų Europoje, kas tada būtų? Dėl to aš sakau, kad mes taikome dvigubus standartus: vienoms pasaulio šalims taikome vieną strategiją, kitoms – kitą?“ – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Religija duoda moralines gaires

M. Sheikh manymu, nėra tokio dalyko kaip „stipriai tikintis“ ir „nestipriai tikintis“, jis pats save laiko tiesiog tikinčiu musulmonu. Religija, pažymi pašnekovas, turi pasakyti žmogui, kaip gyventi visuomenėje, nes mokslas to nepasako.

„Ar turime gerbti senolius, būti gerais vargšams? Religija mus moko moralės. Aš meldžiuosi penkis kartus per dieną, bet aš esu toks pat kaip ir visi kiti žmonės. Kai ateina maldos metas, aš meldžiuosi, kad ir darbe, aš neprivalau eiti į mečetę kasdien. Daug žmonių nežino, kodėl musulmonai meldžiasi. Malda tau duoda discipliną, tu turi ją galvoje visą laiką. Be to, tai puiki meditacijos forma: kai mes atsistojame, nusilenkiame ir galva paliečiame grindis – tai kaip jogos forma, kuri tau duoda daug atsipalaidavimo“, – kalba M. Sheikh.

REKLAMA

Pakistanietis pažymi, kad islamo religija labai lanksti, tačiau žmonės ją interpretavo skirtingais būdais.

„Korane parašyta tik keletą kartą žolis „musulmonas“, dažniausiai ten naudojamas terminas „žmonija“. Ten niekur nėra parašyta, kad, jeigu kažkas yra ne musulmonas, nužudyk jį. Ten parašyta, kad, jeigu tu nužudai vieną žmogų – ne musulmoną, o žmogų – tai reiškia, kad tu nužudei visą žmoniją. Ši Korano eilutė yra labai populiari, ir ji kartojama daugybę kartų.

80 proc. islamo yra apie tai, kaip elgtis su kitais žmonėmis. Ten sakoma, kad tu prieš eidamas miegoti turi paklausti savo kaimyno, ar jis pakankamai pavalgė. Islame sakoma, kad nesvarbu, koks religingas tu bebūtum, kiek besimelstum, jeigu kažką sužeidei ar įskaudinai šiame gyvenime, turi duoti už tai atsakymą. Tu negali niekam pakenkti be priežasties: netgi jei vyksta karas, negali sužeisti senolių, vaikų, moterų, gyvūnų“, – kalbėjo vyras.

REKLAMA

Diskriminacijos nepatyrė

M. Sheikh sako save gyvenime nėra patyręs diskriminacijos dėl to, kad yra musulmonas – nei D. Britanijoje, nei Lietuvoje. Lietuviai, pasak jo, yra pakankamai tolerantiški, tačiau ne pakankamai atviri kitos kultūros žmonėms:

„Lietuva yra labai uždara visuomenė, ji nenori maišytis su kitomis kultūromis. Nesakau, kad jie yra netolerantiški – jie yra tolerantiški, nes daugelis jų tiesiog su atvykėliais negali komunikuoti. Aišku, tie lietuviai, kurie gyvena ar gyveno užsienyje, yra daug platesnių pažiūrų – jie ir yra mano draugai Lietuvoje, ir aš dažnai lankausi jų namuose“, – kalbėjo pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų