Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keičiantis pasauliui ne tik užsienio šalyse, bet ir Lietuvoje smarkiai daugėja vienišių – žmonių, kurie neužmezga artimų santykių ir pasirenka gyventi vieni. Lietuvoje vienų gyvenančių jaunų žmonių per dešimt metų padaugėjo beveik 50 proc.

Keičiantis pasauliui ne tik užsienio šalyse, bet ir Lietuvoje smarkiai daugėja vienišių – žmonių, kurie neužmezga artimų santykių ir pasirenka gyventi vieni. Lietuvoje vienų gyvenančių jaunų žmonių per dešimt metų padaugėjo beveik 50 proc.

REKLAMA

Tokie žmonės dažniausiai renkasi karjerą, laisvalaikį ir malonumus. Pasak santykių ekspertų, anksčiau santykiai buvo reikalingi tam, kad žmonės išgyventų, o kuo toliau, tuo labiau šis poreikis dingsta. 

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Vilniuje gyvenantys 74 m. Danutė ir 81 m. Antanas santuokoje laimingai gyvena net 53 metus. Sutuoktinius visą gyvenimą lydi meilė menui, šiuo metu jie dainuoja Vilniaus senjorų chore. 

REKLAMA
REKLAMA

O pirmą kartą susipažino šokiuose, įsimylėjo vienas kitą ir sumainė meilės žiedus. Mylėjo vienas kitą taip stipriai, kad net iki Prienų bažnyčios per žiemos pūgas keliavo. 

REKLAMA

„Iki autobuso vežė su arkliuku, su rogėm, aišku, ten vieną kartą buvom išvirtę, bet viskas gražiai. Autobusas, aišku, užklimpo bet buvom labai laimingi, nes vienas kitą mylėjom“, – pasakoja sutuoktiniai. 

Pora atvirauja, kad laukti tikrai nenorėjo, todėl iškart ir įsikraustė gyventi kartu Vilniuje. 

„O ko čia lauksi? Gi kita nustvers! Pamačiau, gražus vyras ir viskas“, – juokauja Danutė. 

REKLAMA
REKLAMA

Antanas ir Danutė pasakodami apie savo ilgą meilės kelionę akcentuoja, kad svarbu palaikyti vienas kitą, išklausyti ir taip spręsti kylančias problemas. 

„Mes visą gyvenimą kartu – ar tai koncertai, ar tai spektakliai, sodai ar kas – visada kartu. Vienas kitą reikia suprasti. Jeigu to nebus, tai bendro gyvenimo ilgo nebus – reikia mokėti atleist, nepykt“, – pataria sutuoktiniai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne visi nori santykių

O štai 21 metų studentas Germanas į santykius neskuba ir tikina, kad gyvenime šiuo metu yra svarbesnių dalykų. 

„Manau, kad neskubėčiau su šituo atveju, nes turiu dar kitus reikalus susitvarkyti ir, manau, kad puikiai apsiprantu vienas. Santykiai nereikalingi tam, kad jie galėtų išgyventi – vyrai, moterys gali puikiai apsiprasti ir išgyventi patys“, – teigia studentas Germanas. 

REKLAMA

Kitas studentas – 20 metų Dovydas – tikina, kad yra naudingiau leisti žmogui pabūti vienam. 

„Manyčiau geriau daugiau laiko praleisti vienam, kad labiau atrasčiau save, kad išsiaiškinčiau, ko iš savęs nori ir iš kito žmogaus“, – sako Dovydas.

Daugėja vienišų žmonių

O Lietuvoje vienišų jaunų gyventojų skaičius smarkiai auga – nuo 2011 iki 2021 metų tokių žmonių 30–39 metų amžiaus grupėje padaugėjo net 44 procentais.

REKLAMA

Žmonės mano, kad jaunimas dabar neįsipareigoja dėl to, kad nori siekti karjeros, ilgiau apsieiti be rūpesčių ir problemų, taip pat žmonės per socialinius tinklus tapo lengvai prieinami.

Pasak santykių eksperto, anksčiau santykiai buvo reikalingi tam, kad žmonės išgyventų, o kuo toliau, tuo labiau šis poreikis dingsta ir santykiai tampa pasimėgavimu bei tiesiog buvimu kartu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes galim gyventi su savo savigarba, su savo psichologiniu komfortu, bet, neduok Dieve, prastuose santykiuose“, – sako „santykiuabc.lt“ porų konsultantas Šarūnas Mažuolis. 

Ekspertas tvirtina, kad dabar žmonės labiau domisi psichologija, gilinasi į tai, ar patys yra laimingi ir dėl to neskuba arba nenori įsipareigoti kitam.

„Mes galvojame, kad esame tokie faini, o santykiai parodo, kad mes esame realūs ir tas skirtumas tada taip kerta, tada taip skauda ir krenta savivertė žmogui“, – teigia Š. Mažuolis. 

REKLAMA

Dar jauna ir be konfliktų išaugusi karta dažnai bijo santykiuose patirti nusivylimą, problemas ir skaudinančias emocijas, todėl pasirenka tiesiog ramų ir iššūkių bei rizikų neturintį pilką egzistavimą, užuot rizikavus ir patyrus visą jausmų spektrą, stiprias emocijas ir išgyvenimus.

„Poroje be laimės, džiaugsmo ir gražių dalykų mes turime sumokėti apribojimais, psichologiniais niuansais. Nori nenori teks per skausmą augti, būti įskaudintiems ir išgąsdintiems“, – teigia porų konsultantas. 

Todėl specialistai rekomenduoja žmonėms neskubėti ieškoti santykių, o jei jau norisi potencialaus partnerio – stebėti, ar esate panašūs ir ar sutampa požiūris į gyvenimą.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

Rugsėjo 26 d. TV3 Žinios. Adamkus atsidūrė ligoninėje: prezidento būklė – stabili
Rugsėjo 26 d. TV3 Žinios. Pirmą kartą Lietuvoje: netoli Jonavos dalis dviračių tako šviečia net naktį
Rugsėjo 26 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su NKVC vadovu Vilmantu Vitkausku
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Buvęs Šilutės meras Virgilijus Pozingis teisinasi dėl priimtų kyšių: „Žmonos turtas yra“
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Nuo COVID-19 praėjusią savaitę mirė 4 asmenys: jauniausiai aukai nebuvo nė 30-ies
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Specialistai įspėja: atkeliauja antroji erkių banga
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Tikėti ar tikrinti? Specialistai pataria, kaip atpažinti dezinformaciją ir išlikti sąmoningiems
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Ar dirbtinis intelektas gali pakeisti mokytojus? Botas Kia atskleidžia, kas laukia ateityje
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Garsiojo bučinio bylos tęsinys – Celofanas ruošia diįjį siurprizą
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Ingos Ruginienės Vyriausybė pradėjo darbą
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Prieš naująjį kultūros ministrą protestuojanti Nijolė Oželytė: „Pavojus yra grėsmingas“
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Atskleidė šiurpią realybę apie narkotikus jaunimo tarpe: „Prekiavo mama, turinti mažametį vaiką“
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. Seime – balsavimas dėl „Nemuno aušros“ nario neliečiamybės: „Žinau, kad dar labiau skaudės mano mamai“
Rugsėjo 25 d. TV3 Žinios. 16-metis panevėžietis metalo krūvą pavertė išskirtine transporto priemone: atskleidė, kas tapo didžiausiu iššūkiu
Rugsėjo 24 d. TV3 Žinios. Seime dar vis nesirodanti Dovilė Šakalienė turi keletą pasiaiškinimų: „Įvyko techninis nesusipratimas“
Rugsėjo 24 d. TV3 Žinios. Šakalienės ir Sinkevičiaus nuomonės išsiskyrė: nesutaria, kokius karinius lėktuvus pirkti
Rugsėjo 24 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su „Vardan Lietuvos“ pirmininku Sauliumi Skverneliu
Rugsėjo 24 d. TV3 Žinios. Jaunas demokratas papuolė į teismo salę: kaltinamo apsauginio advokatas išskyrė kelias įvykių detales
Rugsėjo 24 d. TV3 Žinios. Karštosiose kėdėse – Kultūros ir Energetikos ministerijos: dėl vienos vyks protestas, dėl kitos – palaikymo kova
Rugsėjo 24 d. TV3 Žinios. Ketinama švelninti „čekutininkų“ teisinę atsakomybę: su mumis tai nebuvo derinta
Rugsėjo 24 d. TV3 Žinios. Rietave naktį įgriuvęs namas mirtinai sužalojo vyrą: nukentėjusiojo mama užsipuolė tarnybas
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su politologu Ainiumi Lašu
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. Oro erdvių provokacijos Estijoje: „Situacija labai pavojinga“
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. Ruginienė pripažįsta – teks didinti mokėsčius: brangs štai šios prekės
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. Ekspertai įvardijo spanguolių naudą: štai taip vartojamos jos naudingiausios
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. Kopenhagoje ir Osle – sumaištis: dangumi skriejo neatpažinti dronai
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. Palangos verslininkai skaičiuoja nuostolius: blogiausia vasara per 21 metus
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. Viešasis baseinas pirmą kartą atverė duris keturkojams: „Tiesiog pasidavėme“
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. Skandalas po R. Javtoko žodžių: svarstys krepšinio asociacija ir Lygių galimybių kontrolierė
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. Jūrų plėšrunių ataka: per savaitę net 3 išpuoliai
Rugsėjo 23 d. TV3 Žinios. Šokas kultūros bendruomenėje – prezidentas kandidatą gina: „Turėtume žiūrėti pagarbiau“
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Kartą kandidatavęs – amžinai sąrašuose? Seime keliamas duomenų šalinimo klausimas
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Maitinimo įstaigos skelbia didelį daržovių stygių: bulvių neužtenka net sriubai
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Minint Čiurlionio 150-metį, sveikinimai iš tarptautinės kosminės stoties: taip jį pasveikino „Nasa“ astronautas
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Į kultūros ministrus galimai siūlomas šis kandidatas: „Partija neturėjo kažkokio stipraus kultūros specialisto“
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Izraelio Vyriausybė niršta: už šį 1 dalyką žydai niekada neatleis
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Kaltinamieji dėl prieš 4 metus vykusią riaušių bylą – apie savo likimą: štai kuriam laikui sės į kalėjimą
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Štai kaip elgtis išgirdus ar pamačius droną: daugelis to nežino
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Prekybos centruose skaiga atsirado brokuotas sviestas: „Tarsi katino lyžtelėjimas“
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Medikai nerimauja dėl vaikų: raudonuosius serbentus primenančios uogos vėl kelia grėsmę
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Populiariausia alaus šventė pasaulyje – „Oktoberfest“: prireiks tik poros tablečių nuo galvos skausmo
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Ypatinga medžiotojų šventė Vilniuje: surengė žvėrienos puotą
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Eilės pas gydytojus tapo nepakenčiamomis: bėdą spręsti padeda ir Lietuvos mokslininkai
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Tam ryžtųsi ne visi: Panevėžyje – už širdies griebianti akcija
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Politines
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Kaip pasiruošti dronų atakai: ekspertas įvardijo svarbiausius elementus
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Apie Charlie Kirką prabilo pats Trumpas: „Aš nekenčiu savo priešininkų“
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Perspėja apie gąsdinančią ŽIV infekcijos statistiką: „Mes ateiname į tą lygį, kas jau kitose šalyse buvo žinoma“
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Kai verslas svarbiau už gyvybes: kailinių žvėrelių fermų savininkai reikalauja šimteriopai didesnių kompensacijų
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su atsargos pulkininku Gintaru Ažubaliu
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Daugiau nei pusė Lietuvos šešiamečių jau turi ėduonies pažeistus dantis
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Atsitikus nelaimei kraują bus galima perpilti greitosios automobilyje: ne visi mano, kad tai naudinga
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Ekspertai perspėja – jaunuolių nedarbo lygis Lietuvoje grėsmingai šoktelėjo
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Šeduvoje duris atvėrė muziejus „Dingęs štetlas“, skirtas tragiškai žydų istorijai Lietuvoje atminti
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Naujiena savitarnos kasose: ne žmogus, o dirbtinis intelektas nustatys, ar esate vyresnis nei 20-ies
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Suskaičiavo, kiek kainuoja būti studentu: kai gyvena su tėvais, apie tai galvoja mažiausiai
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Šis išradimas išgelbės bites nuo išnykimo: „Tai yra kertinis akmuo“
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Reta liga ir dvi operacijos: neeilinė klaipėdiečių naujagimės istorija
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Klaipėdoje išskirtinės lenktynės – kas greičiau įveiks miestą per rytines automobilių spūstis
Rugsėjo 22 d. TV3 Žinios. Miškus drebina galingi elnių balsai ir jų kovos garsai – vyksta pats rujos įkarštis
Rugsėjo 21 d. TV3 Žinios.Rusija pažeidė Baltijos šalies oro erdvę – pakelti naikintuvai: „Mums visiškai nepriimtina“
Rugsėjo 21 d. TV3 Žinios. Nyderlanduose – riaušės: areštuota apie 30 smurtautojų
Rugsėjo 20 d. TV3 Žinios. Naktį policijos sustabdytas komikas Markas Žukauskas atsiprašo viešai: esu kaltas, dėkoju pareigūnams
Rugsėjo 20 d. Per reidą Vilniuje sustabdytas Markas Žukauskas
Rugsėjo 20 d. Pamačiusi šį pasirodymą Ščiogolevaitė atviravo: padarėte tai, ko man niekada nepavyko
Rugsėjo 20 d. TV3 Žinios. JAV – protestai: Donaldo Trumpo administracija vykdo cenzūrą
Rugsėjo 20 d. TV3 Žinios. Linkevičius apie įvykius Estijoje: jei nieko nedarai, tai skatini tęsti
Rugsėjo 20 d. TV3 Žinios. Aiškėja daugiau apie mirtiną avariją Vilniaus pakraštyje: vairuotojui sutriko sveikata
Rugsėjo 19 d. TV3 Žinios. Kaune sprogus baterijai užsidegė žaislinė mašinėlė ir susižalojo 10-metis
Rugsėjo 19 d. TV3 Žinios. Čekučių bylos akiratyje Sabutis ir Martinaitis – nesipriešina ir atsisako teisinės neliečiamybės
Rugsėjo 19 d. TV3 Žinios. Garsioji Ruginienės rankinė – padirbinys?
Rugsėjo 19 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su komunikacijos ekspertu Liutauru Ulevičium
Rugsėjo 19 d. TV3 Žinios. Seime – Kasčiūno flirtas su Ruginiene: štai kur siūlė nueiti
Rugsėjo 19 d. TV3 Žinios. Šiame Lietuvos kampelyje duris atveria įspūdingas muziejus: projektavo 10 metų
Rugsėjo 19 d. TV3 Žinios. Seime – neskelbtas valdančiosios koalicijos susitikimas: štai kokį galutinį pasiūlymą pateikė Žemaitaičiui
Rugsėjo 18 d. TV3 Žinios. Socialdemokratai po susitikimo su Nausėda dėl Vyriausybės: „Davėm tylos įžadus“
Rugsėjo 18 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su socialdemokratu Vyteniu Andriukaičiu
Rugsėjo 18 d. TV3 Žinios. Nausėda siūlo didinti pensijas: atskleidė, kiek jos augtų kiekvienam
Rugsėjo 18 d. TV3 Žinios. Lietuvoje planuojami teroristiniai aktai atskleidė nemalonią realybę: tapome šnipų sostine?
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Masažinis krėslas Seime už 2 tūkst. eurų – prabanga ar rūpestis darbuotojais?
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Klaipėdos žurnalistas į teismą padavė merą ir savivaldybės biurokratus: nesugebėjo atsakyti į jo klausimus
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Charlie Kirko žudikui siūlo mirties bausmę
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. „Zapad“ pratybosė apsilankė Kremliaus diktatorius Vladimiras Putinas
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Ekonomistas Mauricas kritiškai žiūri į antros pensijų pakopos pinigų dalybas: žada ekonomines pagirias
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Tiltagalių kaimo gyventojai stebina antram gyvenimui prikeltais baldais: „Bandai pagauti Čiurlionio dvasią“
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Skandalingasis Donatas Mohamad Ali išgirdo teismo verdiktą: kaltinamas smurtu prieš nėščią sugyventinę
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Kaip į vandenį pradingusi: D. Šakalienė slepasi nuo atsakomybės dėl dronų?
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su ekonomistu Romu Lazutka
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. „Vaikų žaidimas smėlio dėžėje“: likus vos porai dienų, ministrų kabinetas dar vis tuščias
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Gyventojus šokiruoja sveikatos sistema: eilės milžiniškos, tenka laukti net 8 mėnesius
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Įspėja apie vaikus prie mokyklų kalbinančius vyrus: siūlo saldainių ir „Labubu“
Rugsėjo 17 d. TV3 Žinios. Radusiems šį katiną žada 1000 eurų: štai kur Vilniuje jis pamatytas paskutinį kartą
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. JT skelbia: Izraelis Gazos Ruože vykdo genocidą
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. Skvernelis sureagavo į Žemaitaičio pateiktą kandidatų į ministrus sąrašą: užtruksime iki Vėlykų
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su komunikacijos specialistu Linu Kontrimu
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. Matijošaitis susikirto su Kauno gyventojais: su mumis yra susidorojama
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. Ši valstybė nutraukė ryšius su JAV: viskas – dėl narkotikų
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. Šiltėjantys Lukašenkos ir Trumpo santykiai kelia nerimą Lietuvai: „Baltuosius rūmus perims Batka ir tada mums – batka“
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. ES atideda 19-tą sankcijų paketą Rusijai – dėl Vašingtono spaudimo skelbti 100 procentų tarifus Kinijai ir Indijai
Rugsėjo 16 d. TV3 Žinios. Kauno mariose sugavo šamą gigantą: tikra kiekvieno žvejo svajonė
REKLAMA
nereikia būti [ekspertų], kad matyti plikus faktus:

- pensijos tolsta, kaip galaktikos
- sveikatos priežiūros nėra
- [mokesčiai] kosminiai, neteisėti, nepagrįsti
- korupcija, nusikalstamumas
- [teisėjų] ir [prokurorų] nebaudžiamumas
- gestapas neva [VAIKŲ TEISĖS]
- ir t. t.

jei nesi vagis, tai [LIETUVOJE] ne gyvenimas, tad apie kokius įsipareigojimus galima kalbėti? - retorinis klausimas
parsivedziau boba i troba. Sakau einam i tvarta karves nemelztos. O ta sedi, nagai nuspakliuoti atkisti. Tai ja man daryt? Ir dar ant stalo nieko neruosta!
; klystate. Tie, kas mėgsta faktus bobas vadina bobomis. Ir nepainiokite, boba ir moteris yra du skirtingi dalykai. Ir deja bobų daugėja, ir tai viena iš priežasčių dėl ko vyrai nenori įsipareigoti (jie ieško moterų, ne karjerisčių, ne bledisčių ir pan.).
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų