REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
Turkija (nuotr. asm. archyvo)

Nors ši liepa buvo vasariška ir džiuginanti šiluma, kai kurie sako, kad Lietuvoje rinktis atostogas – neverta. Pavyzdžiui, „Instagram“ paskyros „Kelionių reikalai“ įkūrėja Agnė Juršėnaitė-Skovorodko sako, kad verčiau rinktis atostogas užsienyje, viešbutyje, kuriame viskas įskaičiuota, nes sutaupysite dvigubai daugiau pinigų, o mamoms nereikės suktis prie puodų.

12

Nors ši liepa buvo vasariška ir džiuginanti šiluma, kai kurie sako, kad Lietuvoje rinktis atostogas – neverta. Pavyzdžiui, „Instagram“ paskyros „Kelionių reikalai“ įkūrėja Agnė Juršėnaitė-Skovorodko sako, kad verčiau rinktis atostogas užsienyje, viešbutyje, kuriame viskas įskaičiuota, nes sutaupysite dvigubai daugiau pinigų, o mamoms nereikės suktis prie puodų.

REKLAMA

Pasak Agnės, pradėjus planuotis atostogas Lietuvos pajūryje paaiškėjo, kad už vieną naktį šeimai gali tekti mokėti netgi 80-120 eurų.

„Tikrai nežiūrėjome aukštos klasės, prabangių viešbučių, tiesiog paprastas, komfortiškas vietas. Tad tos kainos mus išgąsdino ir tuomet nusprendėme pasižiūrėti, kur galėtume išvykti į užsienį, kadangi jau buvome pasiskiepiję.

Pamatėme Turkiją, pasižiūrėjome į kainas ir nusprendėme, kad viešbutyje, kuriame viskas įskaičiuota, mes išlošiame kur kas daugiau nei Lietuvos pajūryje“, – apie stulbinančius kainų skirtumus pasakoja pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Viešbučio aplinka

Anot moters, renkantis viešbutį buvo atsižvelgta į tai, kiek žvaigždučių turi viešbutis ir ar bus viskas įskaičiuota: „Iš tiesų, viešbutis nevisiškai atitiko tai, kas buvo parašyta, jis nebuvo keturių žvaigždučių, galbūt trijų.

REKLAMA

Pats viešbutis tikrai nemažas, o kai atvykome buvome vos 10 žmonių, tad jausmas buvo tikrai keistas. Mes su vyru juokėmės, nes jausmas buvo toks, lyg viešbutis būtų ką tik atsidaręs.

Paskui su administracija pakalbėjom, kad viešbutis atsidarė tik liepos 4-ąją dieną, o mes atvykome liepos 6-tą, tai, žodžiu, viešbutis du metus nedirbo ir pirmą kartą po karantino atsidarė. Mes tos informacijos nežinojom, na ir galite įsivaizduoti, ką reiškia viešbučiui atsidaryti po dviejų metų, jie turi viską naujai pasiruošti.

Kambariai atrodo, kaip stovėjo taip ir liko. Žinoma, jie buvo aptvarkyti, bet labai jautėsi tas skubėjimas, prastas sutvarkymas. Nes, kai atvykome, jie dar tvarkėsi plyteles prie baseino, nuotekas, tai labai jautėsi. Ir žinau, kad draugai, kurie važiavo į dar prabangesnį viešbutį, už dar didesnes kainas, susidūrė su tuo pačiu, nes viešbutis taip pat du metus nedirbo.“

REKLAMA
REKLAMA

Agnė sako, kad nors viešbutis lūkesčių ir neatitiko, įpusėjus šeimos atostogoms, viskas ėmė keistis į gerąją pusę. Viešbutis buvo sutvarkytas, atsirado įvairiausios pramogos: aerobikos, žaidimai, užsiėmimai baseine, animatoriai vaikams ir panašiai. Prieš išvažiuojant viešbutis jau dirbo pilnu tempu.

COVID-19 situacija

Tik atvykus, kol dar svečių buvo nedaug, buvo bandyta prieš vakarienę ar pietus svečiams tikrinti temperatūras. Viso to buvo atsisakyta, kai į viešbutį ėmė plūsti didelis kiekis turistų. Agnė sako, kad fiziškai nebuvo įmanoma visus patikrinti, o kaukių nešiojimas taip pat nebuvo privalomas.

„Kai viskas įskaičiuota, maitinimas dažniausiai vykdomas švediško stalo principu, tai yra išlikę ir dabar, bet maistą dediesi ne pats, o įdeda padavėjai. Šiaip man toks principas labai patiko, galėtų išlikti ir ateityje, nes žmonės valgo normuočiau, ne tiek daug maisto išmeta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiausias minusas, kad susidaro nežmoniško ilgio eilė, o kaip ir visada, žmonės yra labai alkani, nekantrūs, tad atsiranda tas stovėjimas – kvėpavimas vienas kitam į nugarą. Aš visada bandžiau išlaikyti atstumą, bandžiau ir kitiems parodyti, kad reikia atstumo laikytis, bet absoliučiai niekas nieko nežiūri. Apskritai į Turkiją atvyksta daug žmonių iš Rusijos, Ukrainos, o jiems taisyklės ir susitarimai neegzistuoja.

Jeigu visi laukia įsidėti maisto, tai tikrai atsiras tokių žmonių, kurie pradės viską dėtis rankomis. Personalas pamatęs gali pasakyti kokią nors pastabą, bet ten tiek žmonių suplūsta, kad neįmanoma sužiūrėti. Tad šimtaprocentinio saugumo tikrai niekas negarantuoja“, – pasakoja Agnė.

REKLAMA

Tokias atostogas verta rinktis

Moteris sako, kad šįkart keliaudami, norėjo visiškai poilsinės kelionės, kadangi keliaujant su trimete ir devynių mėnesių kūdikėliu, šeimai norėjosi stabilumo: „Žinojom, kad pačioje šalyje daug nekeliausim, nes ekskursijos užtrunka labai ilgai. Vaikams nesiūlomos jokios specialios kėdutės, o tai reiškia, kad vaikus turėtume vežtis ant kelių, kur eismo sąlygos ir visas judėjimas yra tikrai ne toks kaip Europoje.

Buvo tokių ekskursijų, kurios būtų buvę įdomios ir vaikam, bet mes atsisakėme, nes nenorėjom rizikuot. Tad pasirinkom ramesnį poilsį prie viešbučio, žaidimų aikštelėse. Gavosi toks labai ramios atostogos.“

REKLAMA

Agnės šeima bando tokias atostogas susiorganizuoti bent kartą į metus, o visas kitas daro pažintines. Moteris prisipažįsta, kad finansiškai tai labai protingas pasirinkimas, kadangi kūdikėlis gali skristi ir gyventi viešbutyje nemokamai.

Lietuva ar užsienis?

Paklausta, kur verčiau rinktis atostogas, užsienyje ar Lietuvoje, Agnė atsako, kad finansiškai užsienis daug geresnis pasirinkimas.

„Šiuo metu kaip tik esame Šventojoje ir nostalgiškai prisimenam Turkiją vien dėl to, kad ten tikrai šiltesnis oras. Kainos ten irgi daug draugiškesnės, Lietuvoje būtume išleidę dvigubai daugiau, nes čia vien papietavimas mums keturiems kainuoja nuo 30-50 eurų. Tai man ir mano šeimai daug patogesnis poilsis užsienyje, kol Lietuvoje tokios kainos“, – sako pašnekovė.

Galiausiai Agnė sako, kad didžiausias kelionės į Turkiją privalumas, jog mamoms nereikia stovėti prie puodų ir galvoti apie tai, kiek reikės išleisti pavalgymui. Tad moteris apibendrina, jog paprasčiau pailsėti būtent tokioje kelionėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų