REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojai norėtų turėti savo verslą. Tai rodo Europos Komisijos paskelbti duomenys, pagal kuriuos teigiamai vertinančių nuosavą verslą žmonių Lietuvoje yra gerokai daugiau nei vidutiniškai Europos Sąjungoje ir kaimyninėse valstybėse.

REKLAMA
REKLAMA

2004 metais daryto tyrimo duomenimis, užsiimti nuosavu verslu norėtų 52 proc., o dirbti samdomą darbą pageidautų 39 proc. Lietuvos gyventojų. Pagal norinčiųjų užsiimti nuosavu verslu dalį ES Lietuvą lenkia tik Ispanija (56 proc.), Kipras (56 proc.), Airija (58 proc.) ir Portugalija (62 proc.).

REKLAMA

Latvijoje užsiimti nuosavu verslu norėtų 42 proc. šalies gyventojų, o Estijoje tokią galimybę rinktusi tik 37 proc. gyventojų. Mažiausia nuosavu verslu užsiimti gyventojų dalis ES yra Suomijoje, kurioje tokią galimybę pasirinktų tik 28 proc. gyventojų.

Visoje ES norinčiųjų užsiimti nuosavu verslu gyventojų dalis siekia 45 proc., tuo tarpu 50 proc. ES gyventojų rinktųsi samdomą darbą. Europos Komisijos teigimu, svarbiausia tokio pasyvumo priežastis yra stabili alga, minimali rizika bei baimė sužlugti, jei verslas nepasisektų.

REKLAMA
REKLAMA

Galimybę užsiimti nuosavu verslu per artimiausius penkerius metus palankiai vertino 47 proc. samdomą darbą dirbančių Lietuvos gyventojų, o 49 proc. teigė per penkerius metus pradėti nuosavo verslo nenorintys.

Tačiau tik 27 proc. samdomą darbą dirbančių Lietuvos gyventojų tvirtino, kad jie realiai galėtų užsiimti nuosavu verslu per artimiausius penkerius metus, o net 69 proc. teigė tokios galimybės neturėsiantys.

Panašios tendencijos vyrauja ir visoje ES, kur 67 proc. gyventojų teigia, jog jie neturės galimybių per artimiausius penkerius metus pradėti nuosavą verslą. Latvijoje ir Estijoje tokių gyventojų dalis siekia atitinkamai 68 proc. ir 66 procentus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Net 84 proc. Lietuvos gyventojų teigė, kad jie privatų verslą renkasi todėl, kad nemato kitų galimybių savo veiklai. Tokią poziciją taip pat išsakė po 78 proc. Maltos ir Lenkijos gyventojų.

Jei tektų užsiimti privačiu verslu, 60 proc. ES gyventojų tai norėtų daryti steigdami jiems priklausančią įmonę. Lietuvoje tokią galimybę rinktųsi 42 proc. gyventojų, o net 56 proc. individualiu verslu norėtų užsiimti nesteigdami jiems priklausančių įmonių.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų