REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasarą, kai rengiamės atviresniais drabužiais, nesunku pastebėti, kad dauguma žmonių turi bent vieną tatuiruotę. Ne paslaptis, kad toks meno kūrinys ant kūno yra ne pigi paslauga, taigi kyla klausimas – kiek Lietuvoje kainuoja tatuiruotės, nuo ko ta kaina priklauso ir kiek joms įprastai išleidžia lietuviai.

Vasarą, kai rengiamės atviresniais drabužiais, nesunku pastebėti, kad dauguma žmonių turi bent vieną tatuiruotę. Ne paslaptis, kad toks meno kūrinys ant kūno yra ne pigi paslauga, taigi kyla klausimas – kiek Lietuvoje kainuoja tatuiruotės, nuo ko ta kaina priklauso ir kiek joms įprastai išleidžia lietuviai.

REKLAMA

Tatuiruočių meistrės papasakoja, kad ir taškelis ant kūno kainuos 50 eurų, nes tai – minimali kaina, į kurią įeina naujos adatos, pasiruošimas ir kt. Jų teigimu, lietuviai linkę pataupyti, bet tie, kurie vertina kokybę, negaili ir kelių šimtų eurų.

Pašnekovės pasidalina tatuiruočių pavyzdžiais ir atskleidžia, kiek vidutiniškai klientai išleidžia vizito metu ir kokiais būdais tatuiruotę galima pasidaryti pigiau.

300 eurų už tatuiruotę – normalu, nes ji – visam gyvenimui

Trys iš keturių tatuiruočių meistrių atskleidė, kad minimali tatuiruotės kaina prasideda nuo 50 eurų. Kitur – minimali kaina prasideda ir nuo 80 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

„Kaina priklauso nuo eskizo, jo detalumo, stiliaus, dydžio ir kūno vietos, kurioje bus tatuiruotė“, – sako „Ugnės Tattoo Art“ studijos savininkė ir tatuiruočių meistrė Ugnė.

REKLAMA

Ji pasidalina, kaip atrodo tatuiruotė už 50 eurų:

Anot jos, klientai tatuiruotėms išleidžia labai skirtingai – vieniems atrodo brangoka 80 eurų, kitiems sumokėti 300 eurų ir daugiau yra normalu.

Ugnės nuomone, žmonės, kurie negaili pinigų tatuiruotei, supranta, kad moka už kokybę – vis dėlto tatuiruotė išliks visam gyvenimui. Ji pamini, kad jaunesni klientai dažnai linkę daryti mažesnes tatuiruotes už mažesnę kainą, tačiau lankosi dažniau.

Tatuiruočių meistrė tikina, kad kainų nekelia, bet rečiau daro konkursus, kuriuose galima gauti tatuiruotę su nuolaida ar net nemokamai: „Žinoma, neatmetu šios galimybės, nes dabartinė infliacija vienaip ar kitaip liečia mus visus“.

REKLAMA
REKLAMA

Ji parodo, kaip gali atrodyti tatuiruotė už 160–170 eurų:

Tatuiruotė pagal eskizą – pigiau

„Odos Ritualas Tattoo“ meistrė Kristina paaiškina, kad kaina skaičiuojama nuo minimalios sumos, kadangi reikia, kad atsipirktų visos sunaudotos žaliavos ir mokesčiai.

„Pas mane yra du kainų „minimumai“. Šiaip įprastai kainos prasideda nuo 50 eurų ir visai nesvarbu, ar žmogus nori tik vieno taškiuko, ar trikampėlio, ar kokio nors žodžio. Šis kainos minimumas taikomas žmonėms su savomis idėjomis.

Bet aš turiu nupiešus daug įvairių eskizų, kuriuos norėčiau ištatuiruoti, kadangi jie yra jau nupiešti ir yra mano stiliaus, kurį norėčiau toliau auginti, plėtoti ir dalintis savo soc. tinkluose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, tiems eskizams jau nebereikia ruoštis, jų derinti su klientais ir t.t. Todėl tokių eskizų kainos prasideda nuo 30 eurų“, – pasakoja Kristina.

Rekomenduoja darytis didelę arba keletą vienu metu

Kristina neslepia, kad jai pačiai labai „skauda“, kai klientai sumoka tiek daug pinigų, todėl visad pataria pagalvoti, ar nenori kelių tatuiruočių, nes taip būna pigiau – dirbama su tomis pačiomis paruoštomis žaliavomis.

Pašnekovė prisimena, kad pernai padarė 5 mažas tatuiruotes už 150 eurų – jei žmogus būtų daręsis jas atskirai, būtų sumokėjęs 250 eurų.

„Su ta pačia adata, pasiruošimu, žaliavomis galiu padaryt ir mažą širdelę, ir didesnę tatuiruotę, tad jaučiuosi neišnaudojusi visų savo darbo įrankių potencialo.

REKLAMA

Įsivaizduokite, kad čia lyg vedybos – nusiperkame brangią suknią, išsinuomojame salę, užsakome pietus, muzikantus, vedėją, fotografus ir visa kita. Tačiau nueiname, tiesiog susirašome ir šventės nebedarome.

Maždaug taip jaučiuosi, kai klientas nori kažko labai mažo, kas trunka vos 15 minučių, o po to turiu išmesti visas adatas, plastikus ir visa kitą, iš ko galėjau padaryt kažką didesnio“, – atvirauja meistrė.

Vizito metu išleidžia ir 50, ir 300 eurų

„Santaka tattoo“ studijos atstovė papildo, kad tatuiruotės kaina dar gali priklausyti ir nuo žmogaus apimčių.

Ji tikina, kad galutinės sumos nėra, kadangi yra žmonių, kurie tatuiruojasi visą kūną, tad seansų niekas nebeskaičiuoja. Bet neslepia, kad kainos kilo ir tik nuo situacijos priklauso, ar dar kils.

REKLAMA

Pašnekovė pasidalina, kad vidutiniškai lietuvis tatuiruotėms išleidžia tarp 100 ir 200 eurų.

Tatuiruočių meistrė Ingrida atskleidžia, kad klientai saugiausiai jaučiasi, kai išleidžia 150–300 eurų. Tačiau jos teigimu, tikėtina, kad kainos gali kilti 15–20 proc.

O „Odos Ritualas Tattoo“ atstovė tikina, kad klientai dažniausiai išleidžia 50–70 eurų vieno vizito metu, nebent tai būtų tatuiruotės projektas, kurio kaina priklauso nuo darbo laiko.

Kalbėdama apie infliaciją Kristina atvirauja: „Norėčiau turėti tą per kraštus trykštantį pasitikėjimą savimi ir iškelti kainas iki pat debesų kaip kiti, tačiau, nors ir dirbu jau daugiau nei 5 metai, kainų nekeičiau jau gal 3 metus, nežymiai – apie 10 eurų padidinau tik valandinį projektinėms tatuiruotėms, nes per ta patį laiką galiu atlikti žymiai daugiau, nei tatuiravimo pradžioje.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pigesnių tatuiruočių paieškos ne visada baigiasi gerai

Tatuiruočių meistrė Kristina pastebi, lietuviai neskuba daug leisti tatuiruotėms, dažniausiai ieško, kur pigiau. Ji pasakoja, kad daugiausiai klientų užklausų sulaukia per įvairius renginius, kai taikomos nuolaidos.

Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad pigumo paieškos dažnai matosi, kai klientai ateina pasitaisyti savo tatuiruotes, nes pasidarė, kur rado pigiau, tačiau pigu, anot jos, ne visada reiškia, kad kokybiškai.

„Manau, kad tokiam dalykui, kuris lieka amžiams ant tavo kūno, neturėtumėm taupyti. O jei visgi per brangu, visąlaik patariu atsidėti į šoną kad ir po 5 ar 10 eurų į savaitę/mėnesį ir po kažkiek laiko tie sutaupyti pinigai net nepasijaus.

REKLAMA

Pavyzdžiui, net keli mano klientai naudojasi skaitmeninėmis taupyklėmis, kai iš jų sąskaitos persiunčiami pinigai į taupyklę tam tikru intervalu arba nurašomi centai nuo pirkinių sumos“, – pataria Kristina.

Ji pasidalina, kad kai žmogus labai priekaištauja dėl sumos, ji jam duoda pavyzdį: „Įsivaizduokite, kad ta 80 eurų vertės tatuiruotė laikysis ne visą gyvenimą, o tik metus. Tai tą 80 eurų padalinus 12 mėnesių gaunasi nepilnai 7 eurai per mėnesį. Ar tai būtų brangu?“

Būtinai turit įkišti savo trigrašį,čia tiems kam nepatinka tatuiruotės. Savo nuomones galit susikišt į vieną vietą,visame pasaulyje yra žmonių kuriems patinka tatuiruotės, jų buvo ir bus.
Niekuo nesiskiria nuo
Niekuo nesiskiria nuo
ispaisytu tuliko sienų, tvorų. Šlykštu ir bjauru, perėmė kicine madą iš kalinių.
Kičas ir beskonybė.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų