REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
10
Palanga (Audriaus Bareišio nuotr.)

Vasaros išlaidoms Lietuvos gyventojai skiria daugiau nei 70 procentų savo mėnesinių namų ūkio pajamų. Tokiomis atostogų išlaidomis jie lenkia ne tik kaimynus latvius (65 proc.), bet ir didžiąją dalį kitų Europos šalių gyventojų.

10

Vasaros išlaidoms Lietuvos gyventojai skiria daugiau nei 70 procentų savo mėnesinių namų ūkio pajamų. Tokiomis atostogų išlaidomis jie lenkia ne tik kaimynus latvius (65 proc.), bet ir didžiąją dalį kitų Europos šalių gyventojų.

REKLAMA

„Ferratum Group“ atlikto tyrimo duomenimis, iš tyrime dalyvavusių valstybių, tik estai (72 proc.) ir bulgarai (taip pat 72 proc.) mėnesinių namų ūkio pajamų vasaros išlaidoms skiria daugiau nei lietuviai. Visos trys Baltijos šalys drauge su Bulgarija ir Rumunija sudaro daugiausiai vasaros atostogoms šiais metais planuojančių išleisti šalių penketuką. Mažiausiai vasaros atostogoms savo namų ūkio mėnesinių pajamų ketina išleisti Jungtinės Karalystės (34 proc.) ir Suomijos (35 proc.) gyventojai.

Lyginant su 2016-aisiais per 40 proc. namų ūkių visoje Europoje vasaros atostogoms išleis tiek pat, tačiau beveik trečdalis – beveik 30 proc. – ketina išleisti daugiau nei pernai.

REKLAMA
REKLAMA

Išlaidos ne vien kelionėms, bet ir sezoniniam apsipirkimui

Kaip konkrečiai lietuviai mėgsta leisti vasaros laikotarpį ir kam yra pasirengę išleisti didžiąją dalį šiam laikotarpiui skirtų lėšų? Net ketvirtadalis (25 proc.) visų apklaustų lietuvių nurodė, kad vasaros išlaidoms numatytas lėšas žada skirti vasaros sezono apsipirkimui. Iš visų apklaustų valstybių, šis pasirinkimas tarp lietuvių – populiariausias. Latvijoje sezono apsipirkimą, kaip populiariausią išlaidų tikslą, nurodė 20 proc., Estijoje – tik 11 proc. apklaustųjų.

REKLAMA

Vasaros išlaidų prioritetų trejetuke apklausti Lietuvos gyventojai taip pat nurodė vaikų vasaros stovyklas bei sporto ir turizmo įrangą. Pirmosioms vasaros atostogų lėšas pasiruošę skirti 13 proc. apklaustųjų, antrajai – 12 proc. Kiek mažiau, 9 proc. apklaustųjų lietuvių pasiruošę savo vasaros atostogų lėšas investuoti į aktyvias sporto pramogas. Tai buvo ketvirtas pagal populiarumą lietuvių pasirinkimas, kaip ir kam leisti savo atostogų lėšas.

„Lietuviai su vasaros sezonu susijusioms veikloms bendrai yra linkę išleisti didelę dalį savo pajamų ir pagal tai yra tarp pirmaujančių valstybių. Išskaidžius šias išlaidas pagal kategorijas matosi, kad visgi prioritetą lietuviai teikia vasaros apsipirkimui ar laisvalaikiui, o ne keliavimui. Taip pat pastebima, kad keliaudami lietuviai dar gana mažai naudojasi „Airbnb“ tipo nuoma, o sąlyginai didelė dalis už nakvynes yra linkę mokėti ir virš 100 EUR nakčiai,”– teigė „Ferratum Finance“ Lietuvoje vadovas Antanas Krasauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Kelionėms užsienyje savo vasaros išlaidas nurodė skirsiantys 9 procentai apklaustų lietuvių. Tai yra penktas pagal populiarumą lietuvių pasirinkimas ir vienu procentu lenkia visų apklaustų šalių vidurkį. Kita vertus, vietinės kelionės apskritai nepapuolė į Lietuvos penkių populiariausių vasaros išlaidų sąrašą, nors, žiūrint į bendrąjį išlaidų pasiskirstymą skirtingoms sritims, Europos šalyse tai buvo populiariausias pasirinkimas. Beveik penktadalis visų apklaustųjų šalių gyventojų (18 proc.) ketina skirti dalį atostogoms numatytų lėšų kelionėms savo šalyje.

Kita vertus, Lietuvos gyventojus galima vadinti vienais inovatyviausių, mat net 73 proc. apklaustųjų nurodė, jog atostogų metu naudosis mobiliojo banko paslaugomis. Šiuo inovatyvumu lietuviai lenkia tiek latvius (51 proc.), tiek estus (52 proc.) bei suomius (66 proc.). Mobiliosios bankininkystės klausimu skaitmeniškiausi pasirodė esantys Švedijos gyventojai. Iš visų dalyvavusių apklausoje net 92 proc. švedų nurodė, kad ketina atostogų metu naudotis mobiliojo banko paslaugomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nors Lietuvoje beveik trys ketvirtadaliai apklaustųjų teigia naudojantys mobilųjį banką per atostogas, žvelgiant į pirmaujančias valstybes, tokias kaip Švedija, kur paslaugas teikia ir „Ferratum“ bankas bei yra didelė tokio tipo paslaugų pasiūla, matyti, kad augti dar yra kur. Tiesa, matant tendencijas, tikėtina, kad bėgant laikui ir didėjant tokio tipo paslaugų pasiūlai, būtent tai Lietuvoje ir vyks,” – teigė A. Krasauskas.

Tyrimas buvo atliktas „Ferratum Group“, kurie apklausė savo aktyvius klientus 16-oje Europos bendrijos šalių, pateikdami standartizuotą klausimyną internete. Apklausoje dalyvavo per 10 000 namų ūkių. Respondentų amžius buvo nuo 18 iki 65 metų. Visų namų ūkių, dalyvavusių apklausoje, grynųjų pajamų vidurkis svyruoja tarp 643–4 287 EUR. 

Dešimt daugiausiai vasaros išlaidoms namų ūkio pajamų skiriančių valstybių:

1. Bulgarija 72 proc.

2. Estija 72 proc.

3. Lietuva 71 proc.

4. Latvija 65 proc.

5. Rumunija 60 proc.

6. Norvegija 59 proc.

7. Čekija 59 proc.

8. Ispanija 57 proc.

9. Prancūzija 56 proc.

10. Lenkija 52 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų