Visose olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo dalyvavę Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai tęsia tradiciją. Paskutinėse atrankos varžybose į Tokijo olimpines žaidynes kelialapį Lietuvai iškovojo Mindaugas Maldonis.

Barnaule (Rusija) vykstančiose pasaulinėse atrankos varžybose M. Maldonis triumfavo vienviečių baidarių 200 m distancijoje. M. Maldonis nuotolį įveikė per 36,107 sek. ir artimiausius varžovus aplenkė paskutiniu yriu. Antrą vietą užėmusį ukrainietį Olehą Kucharyką nugalėtojas pranoko tik 0,16 sek. Trečioje vietoje likęs portugalas Kevinas Santošas lietuviui pralaimėjo 0,17 sek. Olimpinį kelialapį laimėjo tik finalo nugalėtojas.

„Kokios lenktynės! Kai stovi prie starto linijos, tai viskas ramu. Bet kai ateina vėjo gūsis ir pučia į tave, tikrai labai sunku. Distancija pasidaro ilgesnė ir daug sunkiau irkluoti“, – iškart po starto sakė M. Maldonis.

Olimpinis kelialapis atitenka ne asmeniškai sportininkui, o šaliai. Kuris Lietuvos baidarininkas vyks į Tokiją, paaiškės po rytoj Barnaule vyksiančių pasaulio taurės varžybų.

„Pagal federacijos nustatytas taisykles, į olimpines žaidynes vyksta tas baidarininkas ar kanojininkas, kuris tarpusavio varžybose iškovos dvi pergales. Arturas Seja prieš Mindaugą Maldonį laimėjo Lietuvos taurės varžybose, bet pasaulio taurės etape Segede, aukštesnę vietą užėmė Maldonis. Dabar rezultatas yra lygus 1:1. Viską lems rytoj vyksiantis pasaulio taurės varžybų finalas. Kuris baidarininkas užims aukštesnę vietą, tas ir iškovos teisę startuoti Tokijo olimpinėse žaidynėse“, – teigė Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos generalinis sekretorius ir sprinterių treneris Romas Petrukanecas.

Šiandien vykusiame pasaulio taurės atrankos plaukime abu lietuviai užėmė pirmąsias dvi vietas ir tiesiogiai pateko į finalą. A. Seja finišavo pirmas 36,577 sek., antrą vietą užėmęs M. Maldonis atsiliko 0,16 sek. Finalas, kuriame paaiškės olimpinio kelialapio savininkas vyks šeštadienį 8.41 val. Lietuvos laiku.

Kitiems Lietuvos atstovams nepavyko iškovoti olimpinių kelialapių. Vienviečių baidarių 1000 m distancijoje trečią vietą užėmė Andrejus Olijnikas. Nuotolį lietuvis įveikė per 3 min. 45,919 sek. A. Olijnikas nuo nugalėtoju tapusio ir vienintelį bilietą į Tokiją iškovojusio kino Dong Zhango atsiliko vos 0,7 sek.

Vienviečių kanojų 1000 m distancijos finale septintą vietą užėmė Vadimas Korobovas (4 min. 22,526 sek.). Vienintelį kelialapį laimėjo moldavas Sergejus Tarnovsčis (4 min. 14,861 sek.).