Lietuvos irkluotojas Maldonis pagriebė bilietą į olimpines žaidynes

atnaujinta 11.26 val. Olijnikui ir Korobovui sekėsi prasčiau

Barnaule (Rusija) penktadienį baigsis kova dėl paskutinių likusių kelialapių į Tokijo olimpiados baidarių ir kanojų irklavimo varžybas. Čia konkurencija bus ypač aštri, nes į olimpiadą pateks tik finalų laimėtojai.

Mindaugas Maldonis vyrų vienviečių baidarių 200 m rungties finale finišavo per 36.107 sek. ir finišavo pirmas. Atrankoje lietuvis šią distanciją buvo įveikęs per 36.978 sek. ir vienintelis tiesiogiai pateko į finalą.

Antrą vietą užėmė ukrainietis Olehas Kukharykas (36.261), o trečias liko portugala Kevinas Santosas (36.271).

Iš karto po finišo lietuvis nežinojo, kurią vietą užėmė ir tik priplaukę prie tiltelio sulaukė patvirtinimo, kad yra pirmas, tačiau pats tikino, kad dar nėra aišku, ar jis vyks į olimpiadą, nes kelialapis iškovotas Lietuvai.

„Na, tai dar nenuspręsta, – į žurnalisto sveikinimą patekus į Tokijo olimpiadą atsakė M.Maldonis. – Turiu šiandien ir rytoj laimėti pasaulio taurėje.“

Kas vyks į olimpiadą, paaiškės artimiausiu metu. Pasaulio taurėje M.Maldonis turės aplenkti Artūrą Seja.

Andrejui Olijnikui nepavyko iškovoti kelialapio į olimpines žaidynes. Iš dvivietės baidarės į vienvietę persėdęs sportininkas 1000 m finalą įveikė per 3 min. 45.919 sek. ir užėmė trečią vietą.

Finalą laimėjo kinas Dongas Zhangas (3:45.215), po 500 metrų buvęs šeštoje pozicijoje. Antras liko ilgai pirmavęs, tačiau galiausiai kinui pralaimėjęs italas Andrea Schea (3:45.624).

Vyrų vienviečių kanojų 1000 m rungties antrąjį atrankos plaukimą (4:00.195 min.) laimėjęs ir tiesiai į finalą patekęs Vadimas Korobovas jame neparodė geriausio savo rezultato.

Lietuvis nei karto nebuvo pirmas ir galiausiai finišavęs per 4 min. 22.526 sek. užėmė septintą vietą. Finalą laimėjo maldovas Seghei Tarnovschi (4:14.861), antras liko rusas Ilia Shtokalovas (4:15.338), o trečias – italas Carlo Tacchini (4:18.025).