• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva po atominės elektrinės uždarymo pageidautų 5 mln. tonų papildomų taršos leidimų. Dabar galiojanti metų norma – 8,85 mln. tonų.

REKLAMA
REKLAMA

Būsimasis Premjeras Andrius Kubilius, paskirtasis užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, Lietuvos derybininkas Ignalinos atominės elektrinės klausimams Aleksandras Abišala bei Prezidentas Valdas Adamkus antradienio rytą derino pozicijas prieš&nb

sp;ketvirtadienį ir penktadienį vyksiantį  Europos Vadovų Tarybos susirinkimą.

REKLAMA

Šiame susitikime Lietuva siekia išimčių klimato kaitos ir energetikos pakete – norima pagalbos dėl po Ignalinos jėgainės uždarymo padidėsiančio anglies dvideginio išmetimo į atmosferą.

„Mūsų susirūpinimas ir interesas – kad būtų įrašytas laikinas kompensacinis mechanizmas, įvertinantis emisijų padidėjimą po uždarymo, todėl mes prašome papildomų 5 mln. apyvartinių taršos leidimų nuo 2013 metų, kai įsigalios šis paketas“, - žurnalistams sakė V. Ušackas.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai Lietuva prašė padidinti metinį išmetamo anglies dioksido kiekį 2008-2012 metų laikotarpiui iki 11,017 mln. tonų kasmet, tačiau Europos Komisija paliko galioti anksčiau patvirtintą metinę normą - 8,851 mln. tonos.

V. Adamkus antradienį pabrėžė, kad Lietuvai ypač svarbu, jog būtų patvirtintas Europos ekonomikos gaivinimo planas, numatantis papildomas lėšas ES biudžete, kurios būtų skirtos energetikos infrastruktūros plėtrai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, ne mažiau svarbu ir tai, kad Europos Vadovų Tarybos išvadose būtų užfiksuota ES parama Baltijos jungčių planui.

Tarybos susitikime bus diskutuojama dėl Europos ekonomikos atkūrimo plano, energetikos ir klimato kaitos, žemės ūkio bei Rytų partnerystės politikos, Lisabonos sutarties.

Lietuvos radijas praneša, kad dėl taršos kvotų antradienį tariasi ir į Lenkiją atvykusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

REKLAMA

Teigiama, jog jei nebus rasta kompromiso dėl anglies dvideginio emisijos kvotų, lenkų vyriausybė yra pasirengusi vetuoti energijos ir klimato kaitos paketą.

Lenkų ekspertai tikisi, kad antradienio konsultacijos padės suartinti šalių pozicijas dėl Lenkijos reikalaujamo pereinamojo laikotarpio

Apžvalgininkai pastebi, kad  Lenkijos pozicija Vokietijai gali būti paranki, nes vokiečių sunkioji pramonė dėl griežtų apribojimų nukentėtų panašiai kaip ir Lenkijos anglimi kūrenamos elektrinės.

Jomilė Juškaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų