REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Policijos darbuotojai grasina protesto akcijomis. Jos gali prasidėti kovo pabaigoje, jei Vyriausybė nesiims priemonių, užtikrinančių tinkamą policijos darbą.

REKLAMA
REKLAMA

Ekonominės krizės metu daugelyje šalių pastebimas nusikalstamumo didėjimas. Analitikai prognozuoja, kad viešosios tvarkos pažeidimų, plėšimų, vagysčių dar daugės. Krizė - puikiausia terpė suaktyvėti ir organizuotam nusikalstamumui. Todėl Europos šalyse nutarta teisėsaugos institucijoms biudžeto asignavimų nemažinti arba mažinti minimaliai. Pavyzdžiui, estai, dabar esantys tikrai sunkioje padėtyje, policijai biudžeto lėšų skyrė net vienu procentu daugiau. „Mūsų Vyriausybė priešingai - planuoja mažinti policijai skiriamus pinigus. Gali būti, kad teks atleisti daug viduriniosios grandies darbuotojų, tų, kurie dirba svarbiausią darbą“, - LŽ sakė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas.

REKLAMA

Vakar vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis priėmė vidaus reikalų sistemos profesinių sąjungų atstovus. Pareigūnai įteikė reikalavimus Vyriausybei. Vienas jų - prašymas įkurti dvišalę Vyriausybės ir vidaus reikalų sistemos profesinių sąjungų tarybą. Pareigūnai pareiškė, kad yra įvaryti į kampą ir tikrai nesitrauks.

Apkarpys visas išmokas

Policijos darbuotojų jau dabar katastrofiškai trūksta. Gyventojai ne veltui skundžiasi, kad gatvėje nebematyti palaikančių tvarką uniformuotų pareigūnų. Tačiau valdžios vyrams tai nė motais. Policija, kad nereikėtų atleisti žmonių, kol kas bandys gelbėti padėtį mažindama bet kokias papildomas išmokas, užmokestį už viršvalandžius, apkarpydama kitas išlaidas. V.Bakas čia įžvelgia ir sukčiavimo galimybę. „Gali būti, kad viršvalandžius dirbantys pareigūnai bus neregistruojami darbo apskaitos dokumentuose. Tokių atvejų pastebėta ir anksčiau, kai žurnale yra įrašas, jog pareigūnas vyko į iškvietimą, tačiau darbo apskaitoje jo tarnybos laikas neužfiksuotas. Taip buvo bandoma sutaupyti pinigų. Visa tai tik supriešins administraciją su eiliniais policininkais ir sukels vidinę sistemos krizę“, - teigė V.Bakas.

REKLAMA
REKLAMA

Svarsto protesto formas

Statutiniai pareigūnai streikuoti negali. Tačiau policijoje dirba ir daug laisvai samdomų darbuotojų, kurie gali įvairiai protestuoti. Galimi ir „japoniški streikai“, kai žmonės dirba, tačiau tam tikrais atributais pažymi, kad jie protestuoja. „Tokių akcijų patirties turi Vokietijos, Prancūzijos, Skandinavijos pareigūnai. Galbūt mes konsultuosimės su jų ekspertais“, - sakė profesinių sąjungų lyderis.

Pasielgė neetiškai

Naujajam vidaus reikalų ministrui R.Palaičiui profesinės sąjungos pateikė taupymo programą, kuri leistų išlaikyti jėgos struktūras veiksnias. V.Bakas teigia, kad ši programa pirmaisiais metais leido sutaupyti apie 150 mln., o vėlesniais - po 100 mln. litų. Ministras siūlymams pritarė, tačiau pristatė juos ministrų kabinetui. Sutaupytos lėšos buvo nukreiptos ne vidaus reikalų sistemai, o biudžeto deficitui padengti. Šiuo metu visai vidaus reikalų sistemai biudžetas sumažintas 200 mln. litų, iš jų policijai - 120 milijonų. „Su baime laukiame biudžeto perskirstymo. Jei asignavimų bus dar sumažinta - atleidimų neišvengsime“, - susirūpinęs kalbėjo profesinių sąjungų lyderis.



Lina Vyšniauskienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų